PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 219 848
ocen
6,7 10 1 219848
6,2 22
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła

Czy Adam przeżywa? A doktor Gordon?

tynka33

Adam nie, chociaż są różne teorie,że być może przeżył, co do Gordona to przeżywa,ale tego i to co się z nim stalo pożniej dowiadujemy się w innnej części

ocenił(a) film na 8
Izabela003

Może jeśli powstanie kolejna część to się okaże, że Adam jednak żyje...

McGyverPL

Przecież napisałam,że są różne teorie dotyczące tego,że przezył.

Izabela003

Dzięki! A wiesz może w której dr Gordon powraca?

tynka33

VII :)

ocenił(a) film na 8
tynka33

A tak w teorii jest już od drugiej części, ale go nie zauważysz :)

użytkownik usunięty
Izabela003

W sumie ciekawe, czy motyw z zakutą stopą, to zwykły, filmowy błąd, czy celowy zabieg. Sama nie wychwyciłam tego, że Adam raz ma zakutą lewą, raz prawą stopę, kiedy wpadłam na ślad tej "teorii" prześledziłam argumenty i zaczęłam się zastanawiać. Podczas samego oglądania filmu byłam pewna, że Adam został zabity. Z drugiej strony, czy w filmie w którym przekazuje się pewne informacje za pomocą drobnych detali można sobie pozwolić na taki błąd?

W każdym filmie są zawsze jakieś błędy,więc w sumie ciężko stwierdzić.No nie wiem, ja również uważałam,że Adam nie żyje, dopiero poźniej na forach czy YT trafiłam na te teorie,a wcześniej nawet nie przyszło mi to do głowy. :) Ciekawe kiedy bedzie kolejna część, o ile będzie, choć myśle,że kiedyś może powstac, wszytsko wtedy było by jasne,albo przynajmniej częśc. :)

użytkownik usunięty
Izabela003

Miałam tak samo. Najbardziej rozbrajające byłoby to, gdyby się okazało, że motyw z kajdanami na złej nodze był niezamierzoną, zwykłą pomyłką filmową, ale pod "naciskiem" rzeszy fanów, którzy domagają się powrotu Adama, pomysł ten zostałby wykorzystany przez ekipę twórców ;) Przecież podobnie było z Gordonem, mam wrażenie że wrócił bo widzowie tego chcieli.

ocenił(a) film na 8
Izabela003

W trzeciej części jest wyjaśnione, co się stało z Adamem. A co z Gordonem to w siódmej.

ocenił(a) film na 8
Matekes15

Sorry, teraz widzę, co napisałaś o Gordonie.

użytkownik usunięty
Matekes15

A co się stało z Gordonem? Film taki sobie, nie mój klimat, więc nie chcę oglądać innych części, ale to co się z nimi stało mnie interesuje. Proszę o wyjaśnienie.

Jeżeli chcesz to wystarczy,że obejrzysz ostatnią część,a jak nie masz ochoty to już piszę :)
Po tym jak Gordon odciął sobie stopę, i wyczołgał się z łazienki, John go zabrał, ''opatrzył nogę''. Następnie Gordon współpracował z Jigsawem. Np. wtedy kiedy ofiary miały pozszywane oczy i usta, nie pamiętam która to część, robił to Gordon, tak samo kiedy mieliśmy pułapkę z ''maską śmierci'' (czy jakoś tak podobnie), gdzie klucz do niej był ukryty za okiem, lub pod okiem, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie, ofiara musiała się pociąć,żeby go z siebie wyciągnąć i się uratować, to też ten ''zabieg'' wykonywał Gordon, w końcu był lekarzem. No i był też tak jakby ubezpieczeniem Johna gdyby coś stało się jego żonie Jill. Ogólnie to wszytsko fajnie się wyjaśnia w tej ostatniej części z nim ;)

użytkownik usunięty
Izabela003

Aha, dzięki. Ale dlaczego zostawił Adama? Bo ten chciał go zabić?

ocenił(a) film na 8

Zostawił go, bo Gordon po prostu chciał poszukać pomocy, lepsze to niż gdyby Adam też musiał sobie odciąć stopę.

Właśnie, Gordon obiecał Adamowi,że sprowadzi pomoc,no ale wyszło,jak wyszło :D

użytkownik usunięty
Izabela003

Mi chodziło o tego faceta który leżał przez cały film na podłodze, który zgasił światło i zamkną Adama na dobre.

A to był Jigsaw.

ciekawe jaka stawka za takie leżenie :D

ocenił(a) film na 8

Jigsaw podał reguły gry a Adam ich nie wykonał więc przegrał.

użytkownik usunięty
TheMateuszNH

Jego zadaniem było za wszelką cenę przeżyć co wykonał. Jedynym błędem była próba zastrzelenia tego mężczyzny co leżał na podłodze.

ocenił(a) film na 8

Wcale nie, on miał się wydostać a nie przeżyć. W jego kasecie czy na jakiejś kartce było "zrób coś" albo "wydostań się' a nie "przeżyj", przynajmniej ja tak pamiętam ( dość dawno temu oglądałem)

użytkownik usunięty
TheMateuszNH

Ja również oglądałam dawno, i zapamiętałam nieco inaczej, ale nie będę się spierała, bo mogę nie mieć racji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones