PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545889}

Pieśni miłości i nienawiści

Songs of Love and Hate
6,4 29
ocen
6,4 10 1 29
Pieśni miłości i nienawiści
powrót do forum filmu Pieśni miłości i nienawiści

Po projekcji filmu na 26.WFF 15.X.2010 odbyło się Q&A z reżyserką filmu. Kilka ciekawostek:
1. Katalin Gödrös pisała scenariusz przez 4 lata (jestem "slow wrter")
2. rola młodszej siostry została obsadzona jako pierwsza, Luisę Sappelt reżyserka nazwała swoim "little treasure" tego filmu, jest to bardzo ważna postać w całej historii, jedyna, która znajduje prawdziwą miłość, w niej tkwi nadzieja dla tej rodziny (odp. na pytanie o brak nadziei, dobrego zakończenia filmu)
3. od momentu zamknięcia castingu do rozpoczęcia zdjęć minął rok, istniało spore ryzyko że -szybko rozwijające się- nastolatki po tym czasie będą już innymi osobami. Udało się, dziewczyny wciąż świetnie pasowały do swoich ról.
3. pierwotnym zakończeniem filmu miał być wypadek samochodowy żony, ale z powodu ograniczonego budżetu producenci poprosili o jego zmianę.
4. komplementowano krajobrazy Szwajcarii (jej włoskiej części gdzie film powstawał), jednak podczas festiwalu w Locarno pojawiały się opinie krytyczne i niedosyt z powodu niepokazania turystycznych walorów tej części kraju (opowiadane z uśmiechem:)
5. reżyserkę zainspirowały m.in. przypadki "evil child", wspomnienia z dzieciństwa (choć nie jest to film o niej) oraz obserwacje dwójki swoich dzieci, i innych dzieci, które czasem zaskakują rodziców swoją zdolnością dokonywania czynów okrutnych, a ci mimo to nadal je kochają. Stąd film pokazuje cienką granicę między miłością a nienawiścią, można kogoś kochać tak bardzo, że zaczyna się go odrzucać (odp. na pytanie o jej definicję miłości rodzicielskiej)

ocenił(a) film na 8
aggee

Dzięki Ci za ten wpis. Byłem na tej samej projekcji i bardzo żałowałem, że z braku czasu po seansie nie byłem w stanie zostać na spotkanie z reżyserką.
Jakbyś coś jeszcze pamiętała to chętnie poczytam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones