PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8636}
7,3 3 629
ocen
7,3 10 1 3629
Pieczone gołąbki
powrót do forum filmu Pieczone gołąbki

Film nosi cechy charakterystyczne dla gomulkowskiej propagandy: problemy wywoływane są przez leniwych robotników i opieszalych urzędników. Tylko partia może pomóc. A Warszawa jawi się jako wzorzec modernizmu lat 60-tych.

ocenił(a) film na 9
Michu65

Film nosi charakterystyczne cechy...satyry na tamten okres, a nie propagandy. Smutne jest to, że są ludzie którzy nie mając pojęcia o oczywistych sprawach obniżają ocenę tak fajnym i sympatycznym filmom...

ocenił(a) film na 3
gggggrzegorz

Szanowny gggggrzegorzu, ja w odróżnieniu od Ciebie żyłem już w tamtych latach i potrafię odróżnić propagandę gomułkowską od satyry lat sześćdziesiątych.

ocenił(a) film na 9
Michu65

A jaka to propaganda,że Biskup pracuje fizycznie i nie ma ciążowego brzucha jak ci teraz?Że harcerze zbierają surowce wtórne na zakup aparatów fotograficznych a obecnie menele którzy nie załapali się ma "pińcet plus",też zbierają tylko nie na zakup smartfonów ale pół litra?Że instruktorka dopiero od trzech miesięcy w Warszawie,nie proponuje Poldkowi jedzenia ze słoików?Troszkę poczucia humoru,to jest komedia a nie PKF o walce z plagą stonki ziemniaczanej,zrzucanej nocą z bombowców ,imperialistów ze zgniłego zachodu.

Michu65

Żyłam w tamtych czasach, w Warszawie, więc mam pewne pojęcie o propagandzie i satyrze. Skłaniam się ku satyrze w ocenie tego filmu; nawet ta pomocna partia jest pokazana z przymrużeniem oka. Obejrzałam go po raz pierwszy w tym roku, a więc po 50ciu latach, i uważam że jest naiwny i sympatyczny, taki właśnie jak Litwin i Zawadzka.

ocenił(a) film na 7
Michu65

Michu65 Walnij sie byle mocno w czoło. PROPAGANDA i Chmielewski, buahaha! Ręce opadaja na taki kretynizm! haha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones