PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551616}

Piekło Dantego: Epicka Animacja

Dante's Inferno: An Animated Epic
6,8 8 335
ocen
6,8 10 1 8335
Piekło Dantego: Epicka Animacja
powrót do forum filmu Piekło Dantego: Epicka Animacja

Mam wrażenie, że scenariusz powstał na podstawie konkursu, w którym gimbaza miła za zadanie napisać skrypt na podstawie "Boskiej Komedii", gdzie nagrodą był pendrive 2 GB, nie więcej. Nigdy bym nie sądził, że można tak bardzo spłycić dzieło Dantego. Jedyne fragmenty, które są znośne, to gdy w filmie cytują oryginał. Myślałem, że animacja będzie świetnym dodatkiem do historii, ale niestety się zawiodłem. Ciekawy pomysł przemielony przez ludzi bez pasji lub nawet odrobiny artystycznego zaangażowania, za to z kredytem do spłacenia. Fuszerka bez jakiegokolwiek polotu. Więcej głębi znajdzie się spoglądając w dół muszli klozetowej niż w tym filmie.

ocenił(a) film na 6
Najsztub

Należy mieć na względzie, iż to nie jest ekranizacja stricte dzieła Dantego, lecz gry komputerowej pod nazwą "Piekło Dantego". Która... hmmm... generalnie jest brutalną, wulgarną rzeźnią przyprawiającą o wyzbycie się człowieczeństwa ;d Mnie film... po prostu obrzydził. Jestem zniesmaczony, bowiem było to ZBYT "realistyczne" pod względem wizualnym. Całość nie jest fatalna, lecz nie polecam.

ocenił(a) film na 9
Najsztub

Tak jak powiedział poprzednik - nie jest to ekranizacja "Boskiej Komedii" Dantego a "Dante's Inferno" - konsolowego slashera, który z dzieła literackiego nie zaczerpnął zbyt wiele. Jeśli chcesz oceniać anime pod kątem pierwowzoru musiałbyś zagrać w "Dante's Inferno" (gra bardzo dobra, polecam :) albo chociaż obejrzeć filmiki typu "Let's play". Tylko błagam, nie mów, że robiła go gimbaza, bo technicznie ten film to po prostu cudo! Nie artysty wina, że fabuła ci nie podeszła;)

ocenił(a) film na 2
pawelecki96

Gry nie znałem i możliwe, że jest to lepsze odniesienie do tego filmu niż książka. Mój błąd w niedopasowaniu oczekiwań do zapowiedzi. Niestety, ale przejechałem się na tym okrutnie, bo nie wiedziałem, że jest to pozycja z gatunku 'fan only'. Swoją opinię o tym, że film jest wyjątkowo zły podtrzymuję. Jest nadzwyczajnie niespójny, fabułę ma kiepską, nie jest wcale dobrze narysowany, a scenariusz, żeby nikt się gimbazą nie oburzał, jest nadspodziewanie niskiej jakości. Akurat to, że scenariusz był pisany na zamówienie i pozbawiony jest jakiegokolwiek polotu to przykro mi, ale jest winą artysty ;)

ocenił(a) film na 9
Najsztub

Wiesz, jeśli przyjmiemy że film powstał w oparciu o grę, w której jedyne, co robimy to biegamy przez ok. 7 godzin z kosą i tępimy demony strącone do piekła, raczej nie ma co się spodziewać ambitnej fabuły skłaniającej do głębszych refleksji ;) Film jest nie tyle pozycją "fan only", ale obrazem nastawiającym się na akcję. Wątek fabularny jest tu bardziej "dla ozdoby" :) Mnie głównie urzekł wizualnie, ale widać to rzecz gustu bo ty twierdzisz, że jest źle narysowany :) Mi się szczególnie podobało pokazanie Dantego i Wergiliusza różnymi stylami, dzięki czemu średnio co dwa kręgi piekła całkowicie zmieniał się wygląd bohaterów :D

ocenił(a) film na 7
pawelecki96

Mi się podobała gra. Co do animacji to za pierwszym razem przespałem, za drugim jak dotrwałem do końca to i owszem niezłe nawet, ale fabularnie - gra jest ciekawsza ;) Osobą którym się podobało a nie grały - zdecydowanie polecam grę ;)

ocenił(a) film na 8
pawelecki96

Prawda. Każdy z epizodów miał innego reżysera i rysownika co jest uwzględnione w napisach końcowych (może nie każdy je czyta...). Jest to o tyle widoczne, że pierwsze dwa sposoby rysowania to typowo amerykański "hardcore action cartoon" podobny trochę do serialu Spawn, czy filmów takich jak np Turok. Później natomiast rodzaj kreski się znacznie zmienia bo do akcji wchodzą japońscy rysownicy i film staje się typowo stylizowany na fabularyzowaną mangę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones