PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186870}

Piekło

L'enfer
7,0 1 365
ocen
7,0 10 1 1365
Piekło
powrót do forum filmu Piekło

Objerzalam ten film i bardzo mi sie podobal, ale nie potrafie wytlumaczyc, dlaczego tak sie skonczyl. Moze ktos wie?

ocenił(a) film na 8
tusiata

Medea, w tym znajdziesz pełne wyjaśnienie.

ocenił(a) film na 7
matylda

A ja na koniec pomyślałam sobie "Tu dopiero zaczyna się prawdziwe piekło". Przy finałowym spotkaniu, które miało prowadzić chyba do jakiegoś poukładania spraw, do próby uporania się z przeszłością, słowa napisane przez matkę przekreśliły wszystko, na nowo usunęły grunt spod nóg wszystkim kobietom, ciągnąc je jeszcze niżej.

ocenił(a) film na 10
dohaze

W pełni zgadzam się z Tobą. To właśnie jest piekło...
Tu również tytuł filmu wiele mówi. Konfrontujemy go z tym, co widzimy na ekranie i rozumiemy, ale czasem pojawia się nadzieja... Finał nam ją odbiera, nie możemy już się łudzić...

ocenił(a) film na 9
mona_m

Nie wiem czy autorce tematu bardziej nie chodziło o to dlaczego matce było wszystko jedno - dlaczego nie żałuje tego, co zrobiła. Być może chciała się zemścić na mężu za coś innego. Być może nawet nie był on winowajcą. Może wcale nie lubiła swojego losu w sensie małżeństwa, a nie miała kogo obwinić za własne wybory. A może faktycznie on coś zawinił. To jest niedopowiedziane. I jak zwykle piekło dziedziczą dzieci.

Mam pytanie. Nie macie przypadkiem soundtracka z tego filmu? W Polsce chyba w ogóle jest nie do zdobycia, czy się mylę?

ocenił(a) film na 7
Eleonora

A tutaj się z Tobą zgadzam. Matka była osobą zimną, surową.
Gdy ojciec wraca z więzienia i puka do drzwi, słychać, jak jedna z córek woła: "Mamo, ktoś puka" na co matka "Miałaś spać, do diabła!"
I słowa Anne w pociągu: "Chcę zobaczyć twarz Medei gdy zrozumie, że zabiła dzieci na próżno."
Tytułowe piekło stworzyła matka. Częściowo sparaliżowana, prawdopodobnie po udarze, do końca była z tym pogodzona.
Można się domyślić, że jeszcze przed skazaniem ojciec próbował się wytłumaczyć. Prawdopodobnie dla matki to była okazja pozbycia się jego ze swojego życia, pragnęła swojego piekła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones