PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 50 061
ocen
5,4 10 1 50061
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

To jest chyba najtrafniejsze wg mnie podsumowanie tej ekranizacji. Oglądałam to już "spaczona" przeczytaniem wszystkich pozycji serii. Pierwszy Śnieg to jedna z najlepszych części cyklu z Harrym Hule i niestety ekranizacja nie sprostała fenomenowi tej książki. Cieszę się jednak, że znam tę historię bo mam wrażenie, że ktoś nie zaznajomiony z tematem może oglądając ten film nie znaleźć informacji na temat genezy następujących wydarzeń i relacji między bohaterami.

Początek był obiecujący, klimat skandynawskiego chłodu okraczony pięknymi zdjęciami górskich pejzaży, akcja prowadzona powoli, w klimacie potęgującego się napięcia gdzieś do połowy filmu. Potem można odnieść wrażenie, że twórcom się przypomniało, że film nie może trwać pięć godzin i kluczowe wydarzenia zostały potraktowane na chybcika, trywialnie, w dodatku okraszone logicznymi absurdami, jakich raczej nie powinni popełniać śledczy tej klasy co Katrin czy Hule.
Generalnie można obejrzeć ale czytelnicy Nesbo mogą czuć się mocno rozczarowani.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones