PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 50 061
ocen
5,4 10 1 50061
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

Wyborcza zniechęca

ocenił(a) film na 5

Jacek Szczerba napisał jedną z pierwszych prasowych recenzji i to mocno krytyczną: "Z kryminału "Pierwszy śnieg" Tomasa Alfredsona wyszedłem srodze zawiedziony. Ta recenzja powinna właściwie mieć formę nekrologu. Z głębokim żalem zawiadamiam, że ekranizacja powieści Jo Nesbo - siódmej z jedenastu, których bohaterem jest policjant z Oslo Harry Hole, wyreżyserowana przez Szweda Tomasa Alfredsona, który wcześniej znakomicie poradził sobie ze sfilmowaniem „Szpiega” Johna le Carr? - niestety się nie udała. Nie pomógł gwiazdor Michael Fassbender, chociaż świetnie nadaje się do roli gliny Holego..."

belmont33

Recenzja są faktycznie bardzo przeciętne - w najlepszym przypadku. Tak to jest, jak film reżyseruje kalkulacja i chęć zysku. Mogli zacząć od początku i przemyśleć swoje plany. Nie znam tych książek, nie interesuję się właściwie kryminałami, oglądam jedynie filmy, a Alfredson faktycznie poradził sobie z le Carre (którego akurat zdarzyło mi się czytać) i miałem nadzieję, że dzięki niemu i oczywiście Fassbenderowi (on ostatnio stracił dobrą passę nie tyle gry, co filmów, które, jako całość zawodzą) wyjdzie to znacznie lepiej. Przy klapie finansowej pożegnamy się na pewno z dalszymi ekranizacjami. Może serial byłby lepszym wyjściem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones