PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817}
6,2 9 967
ocen
6,2 10 1 9967
4,5 4
oceny krytyków
Pierwszy milion
powrót do forum filmu Pierwszy milion

jak taki film może mieć note 6,2??? ja naprawde tego nie rozumiem zupełnie. Gardze niesamowicie tymi 5000 prawie ludzi, którzy średnio oceniają to na 6,2 podczas gdy takie gówna z szamba jak np chciwośc albo 2 część wall street mają noty 7 czy 8. Wystarczy pokazać 50 facetów jak ryczą na siebie jak bizony, kilkadziesiąt komputerów, telefony komórkowe, duże monitory z zielonymi i czerwonymi strzałkami i oczywiście dumnych rekinów finansjery, patrzących z pogardą na motłoch i film o giełdzie zdaniem filmwebowej społeczności jest bardzo dobry, a normalna ciekawa historia dostaje 6,2.

ocenił(a) film na 8
artur2

Zgadzam się w pełni.

ocenił(a) film na 6
artur2

Bo jest taka moda na zagraniczne ;p A co do filmu strasznie zalatuje mi mieszanką innych dzieł polskich. Temat giełdy, rekiny biznesu, eliminowanie konkurencji to juz widzialem w filmie "Amok" z 1998. Dwóch typków rywalizujących o względy jednej panny, wykapane "Miasto prywatne". Oceniam na 7 jedynie za dobry przekaz na koncu, ze nie licza sie pieniadze tylko przyjazn.

ocenił(a) film na 8
Tomaszi12

nie twierdze, że film jest super, ale całkiem przyzwoity. A amerykańskie filmy o giełdzie sa akurat do niczego. Tak jakby giełda była dobrym materiałem na kolejne film sci-fi. Zuupełnie zero wartości merytorycznej z reguły jakiejkolwiek. Jak chciwość ogladałem to aż mnie skręcało w środku. Wall street 2 to juz kopia wszystkiego co sie da. Sci-fi, jakis tani romans, sam nie wiem co jeszcze, amoku nie ogladałem, musze zobaczyć.

Tomaszi12

Amok tak, ale to jest tylko oprócz Pierwszego miliona jeden film w tym temacie. Miasto prywatne ? Naprawdę kojarzy Ci się ten film z Pierwszym Milionem ? Dla mnie to dwa zupełnie inne, krańcowe obrazy.

artur2

ten film (serial) to prawie to samo co ten nowy film "Drogówka"... ta sama tematyka tyle, że tu studenci, a tam drogówka :)

Kotorzer

Nie dopatrzyłeś się może elementów z Króla Lwa?

artur2

Nie oglądałem jeszcze tego filmu, właśnie sprawdzam go na filmwebie z zamiarem obejrzenia, więc nie do końca mogę odnieść się do porównań z Chciwość (kto to k*** tłumaczył?!) i Wall Street II, natomiast wrzucanie tych dwóch filmów do jednego worka to jest duże nadużycie z Twojej strony. Zresztą, opis który serwujesz w dalszej części zdecydowanie bliższy jest do WS II. Chciwość to moim zdaniem doskonały film, gdzie akcja wręcz się wlecze, zwiększając napięcie, a jedyne nawiązanie do filmów o finansach przedstawionych przez Ciebie to końcówka, dosłownie 2-minutowa scena, w której przytaczane są fragmenty rozmów telefonicznych. Generalnie nie zgadzam się z wrzucaniem Margin Call i WS II do jednego worka, gdyż jest to krzywdzące dla tego pierwszego.

ocenił(a) film na 9
wengiel_krwa

Rewelacja, poza Wall Street (1987) nie ma lepszego filmu o giełdzie- i to Polski film. Dziwne że tak słaba ocena, pewnie dla tego że nie gra Leonardo. Film się dobrze ogląda a najważniejsze rewelacyjna fabuła.

wengiel_krwa

Zamiast pisać dyrdymały obejrzyj film.

ocenił(a) film na 3
artur2

Zgadzam się. Ocena tak dramatycznie zawyżona, że aż boli. Ten film to płaska szmira, w której nie wiadomo, co jest słabsze - intryga, reżyseria, aktorzy, schematy, przesłanie...

ocenił(a) film na 6
artur2

Scenariusz ma więcej dziur niż ser szwajcarski, i cała historia jest zwyczajnie nielogiczna i nieżyciowa. Facet robiący za wtykę jest demaskowany, a gangusy zamiast go zabić to go "tylko" ciężko pobili? To samo z Dominiką - dowiedzieli się, że powiedziała Fryczowi i reszcie gdzie i czego szukać aby mieć na gangusów haki, i oszczędzili jej życie? Albo na końcu Żmijewski przysiadający się do nich z uśmiechem na ustach mówi, że w sumie nie potrzebują już tego dziennika ale żeby go nie wykorzystywali bo hehe, inaczej się pogniewamy. Przecież w normalnej rzeczywistości nasłałby na nich 20 innych karków i torturami albo groźbą zabicia członków rodziny wyciągnęli by z nich gdzie trzymają POTENCJALNIE BARDZO SZKODLIWE I OBCIĄŻAJĄCE ICH dokumenty. A potem zabili by ich samych.

Ten film ma tyle wspólnego z logiką co posunięcia rządu w czasie pandemii, ale dałem 6 ponieważ mam pewien sentyment do tego filmu z dawnych lat + gra aktorska była w porządku. Ale nic poza tym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones