PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646084}

Pieta

7,0 4 442
oceny
7,0 10 1 4442
6,3 16
ocen krytyków
Pieta
powrót do forum filmu Pieta

Ki-duk Kim zaskakuje mnie niezmiennie i niezaprzeczalnie odkąd tory mojej filmopodróży 'zbłądziły' na kino koreańskie. ;-)
Daję mocne, zasłużone w pełni 8, bo jednak są filmy, w których Kim urzeka mnie bardziej (choćby "Samarytanka").
Zgadzam się z przedmówcami - film daje do myślenia, atmosfera jest ciężka i gęsta, a wszystko zwieńczone kapitalną końcówką, po której długo nie mogłam zebrać myśli żeby podeliberować przy znaczeniu nie tylko finału, ale i całego filmu.
Polecam wszystkim fanom kina azjatyckiego (inni być może nie wsiąkną w jego atmosferę i jej magię, ale mogę się mylić).

ocenił(a) film na 10
asia380

Film jest Genialny dawno nie widziałem tak dobrego dramatu a oglądam praktycznie same dramaty,film pokazuje jak wspaniałe jest kino azjatyckie ten dramat jest trudny a co za tym idzie nie dla każdego wymagający kinomani znajdą w nim to czego się szuka w dramacie.Jestem pod wielkim wrażeniem ujmujący film wrócę do niego nie raz szkoda że ma taką niską ocenę bo ja go widzę w co najmniej top 100 9/10 ale myślę nad 10.

asia380

No to koleżanko zachęciłaś mnie do seansu "Samarytanki". A jeśli chodzi o kino spod znaku koreańskiego tygrysa to pełna zgoda. Taki powiew świeżości i oryginalności jest miłą odskocznią od częstej bylejakości zachodnich produkcji. Z ostatnich tytułów poza Kim Ki-Dukiem porwał mnie "Castaway on the moon" (w oryginale 'Kimssi pyoryugi') - śmieszy, wzrusza, a przy tym wykorzystuje znany motyw w mega nieszablonowy sposób. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones