PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34765}

Pinokio

Pinocchio
7,0 21 909
ocen
7,0 10 1 21909
6,7 7
ocen krytyków
Pinokio
powrót do forum filmu Pinokio

1) Pinokio ożył w nocy a Gepetto wysłał go na drugi dzień do szkoły. Nie wiem dlaczego potem dziwił się gdzie jest Pinokio wysyłając kukiełkę, która tak na prawdę nie ma prawa wiedzieć gdzie jest szkoła :D.

2) Drugie to na prawdę moby dick hehe. Zawsze mnie zastanawiało jak do jasnej ciasnej Gepetto znalazł się w brzuchu wieloryba. Co wyszedł pewnego szukać swojego Pinokio w oceanie ?! Mało tego zabierając ze sobą kota i.. rybę w akwarium ! Nie dziwię się, ze w końcu znalazł się w Monstreo :D

Żeby nie było, jak byłem dużo młodszy zadawałem sobie te pytania, ale i tak Pinokio to jedna z najlepszych bajek jakie oglądałem. Dobra historia z wyczesaną animacją i małą ilością piosenek, których jest od groma w innych dziełach za czym nie przepadam.

ocenił(a) film na 7
BatiBat

Hah też zwróciłem uwagę na te nielogiczności. Za cholerę nie rozumiałem jakim cudem Gepetto wysłał Pinokia do szkoły od od razu na drugi dzień do szkoły skoro on nie miał skąd wiedzieć gdzie ta szkoła się znajduje ;) Poza tym ja na jego miejscu bym go odprowadzał do tej szkoły, przynajmniej przez kilka dni. Ale nie czepiajmy się, bo to przecież bajka i takie szczegóły są mało istotne. A film dobry.

ocenił(a) film na 10
BatiBat

po pierwsze nie wiemy ze gepetto wyslal pinokia na drugi dzien do szkoly nie ma czegos takiego jak nastepnego dnia ,po drugie jak zauwazyliscie gepetto razem z kotkiem i rybka w brzuchu wieloryba byli na statku nie wiem jak to sie stalo i poco wyplyneli wogole na ocean , po trzecie przypominam wam ze to bajka dla dzieci , dzieci nie interesuja takie rzeczy

użytkownik usunięty
Michal17

Ad 1) Przecież powiedział "jutro", filmy animowane nie zaginają czasoprzestrzeni.

Michal17

Pewnie Gepetto wyjaśnił tylko drogę Pinokio jak dotrzeć do szkoły i tyle :). Fakt że mógł go odprowadzić :). Później szukał Pinokia na lądzie, a skoro go nie znalazł to wybrał się z kotem i rybką, czyli Figaro i Cleo statkiem bądź bardziej łódką, no a wieloryb połknął oczywiście całą łódkę z nimi :), no ale chociaż jest wyjaśnienie skąd Gepetto miał wszystko w paszczy wieloryba i łódź i wędkę i nawet jakieś mebelki. Gorzej z wyjaśnieniem dlaczego potwór ich nie trawił póki co i że Gepetto normalnie sobie tam siedział jak w domu i nie przejmował się za nadto że tam jest :P. Dopiero Pinokio wykombinował jak uciec, ale Gepetto z początku uważał to za głupi pomysł i wolał zostać w brzuchu wieloryba pichcąc rybki :P

użytkownik usunięty
BatiBat

A mnie nurtuje gdzie jest Cleo i Figaro od czasu rozpalenia ogniska po wyrzuceniu bohaterów na brzeg. :D

ocenił(a) film na 8
BatiBat

co do punktu pierwszego się zgadzam

co do drugiego - w książce było napisane, że on płynął statkiem i wtedy go połknęło, tylko w bajce tego nie wytłumaczyli :)

ocenił(a) film na 9
siossstrzyczka

nie, w książce było napisane, że Dżepetto popłynął tratwą szukać Pinokia i został połknięty przez wieloryba, a statek później potwór połknął także i z tego Dżepetto miał z czego żyć

BatiBat

Sens tego filmu jest dużo dużo głębsze niż można byłoby się spodziewać. Tutaj jest wyjaśnione prawdziwe znaczenie Pinokia: https://www.youtube.com/watch?v=26k1znR0YnI

użytkownik usunięty
BatiBat

A gdyby Pinokio powiedział: "Mój nos teraz urośnie"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones