PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823229}

Piranie

La paranza dei bambini
6,3 2 863
oceny
6,3 10 1 2863
6,4 7
ocen krytyków
Piranie
powrót do forum filmu Piranie

Piranhas

ocenił(a) film na 8

Hej
Wybrałem się zobaczyć ten film po przeczytaniu 2 części powieści Saviano, "Chłopcy z Paranzy" i "Drapieżny pocałunek".
Jestem wielkim fanem Gomorry, więc wszystkie nowości od Saviano staram się sprawdzać. Książki są naprawdę fajne, myślę że 7/10 spokojnie. Jeżeli chodzi o film, to nie spodziewałem się niczego specjalnego, zawsze chętnie popatrzę na piękny Neapol. Niestety, największy dla mnie problem to obsada głównego aktora. Chłopak jest w porządku, ale przy reszcie wygląda marnie, większość chłopców z jego ekipy wyglada o wiele poważniej od niego. Dodatkowo zirytowało mnie słabe tłumaczenie, np członek gangu, Biscottino, czyli Biszkopcik w tłumaczeniu nazywa się CIASTEK. No sorry ale to trochę nie poważne i zabija cały sens tej ksywy. Polecam przeczytać książki, jeśli spodobał Wam się ten film, to książki uznacie za arcydzieło. W filmie są pokazane tylko początkowe wydarzenia z książek, dodatkowo postaci przedstawionych jest dużo mniej, a szkoda bo są bardzo charakterystyczne. Tak naprawdę, to to są dwie zupełnie różniące się od siebie historie. Na zakończenie, film mimo wszystko oceniam pozytywnie, słuchanie dialektu neapolitańskiego to czysta przyjemność której jednak książka nie dostarczy :) jeśli kogoś interesuje świat Kamorry to zdecydowanie warto zobaczyć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
punisher822_filmweb

Przykro mi to pisać,ale nie masz pojęcia o czym piszesz.
Mieszkam 30 lat we Włoszech.
To nie był film,tylko dokument.
Dlatego tak słabo go oceniłem(3).Bo liczyłem na rozrywkę(!) w stylu Młode Wilki.
Byłeś tam kiedyś?Zresztą,co ja piszę...
Mogłes tam być jako turysta,nic poza tym.Dowód?
Nie pisałbyś tych bzdur,za przeproszeniem...
To nie jest John Wick.To jest real life...Italia.
Każdy Włoch z północy powie Ci,że wszystko poniżej Rzymu
to Afryka.I to prawda.Polizia,Carabinieri?Kamery,sąsiedzi(HA,HA!)?
W NEAPOLU?!
Wierz mi,nie wiesz o czym piszesz.
Mieszkam w Ostii,miejscu gdzie rozgrywała się akcja serialu Suburra.W tej samej dzielnicy...
Właściciel baru takim gówniarzom,zwykłym "żołnierzom" mafii(wiedząc,bo wszyscy wiedzą),podaje caffe(max Ceresa-nie,nie piją wódki,czy wściekłego psa-to nie film o 2-wu metrowych gangsterach amerykańskich) drżącymi rękami.
Tak.
15-to,18-to latkom.Policia?Poczytaj trochę o korupcji we Włoszech...
Nieważne są rozmiary gościa,który nagle mierzy Ci z Beretty w czoło.A tym bardziej wiek.
Że nie jeździ BMW?!
Tacy goście na skuterach w Neapolu czy Rzymie znikają w 3 sekundy.To nie NY.Odczułem to na własnej skórze.Wszedłem w kasku (jeżdżę na motorze) na szybko do kiosku(tak go nazwijmy) z papierosami,to się mało nie posrali.Miałem z tego nieprzyjemności...Chodzi o częste napady tego typu.
Zresztą,znamienne,żaden gówniarz(zauważyłeś?) w filmie nie jeździ w kasku..a co jest obowiązkowe.Dlaczego?
Zapytaj jakiegokolwiek Włocha.
Bo to jest NEAPOL.Dużo by pisać....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Proszę, powiedz, że sobie robisz jaja, albo skończ(posty tego pana to przestroga dla innych jak można się publicznie ośmieszyć, wypowiadając się nie mając o czymś pojęcia).

franklin1

napiszę jak obejrzę póki co świeży Zdrajca nie zrobił na mnie dobrego wrażenia co innego Subbura - najlepszy włoski film jaki widziałem. Ciesze sie ze sa jeszcze miejsca w sieci gdzie mozna o tym czy o tamtym popisać

ocenił(a) film na 7
franklin1

nie karm trolla prosze

punisher822_filmweb

punisher822_filmweb odpisałem ci merytorycznie pod innym komentarzem ale gdybym przeczytał to co napisałeś tu to na bank bym tego nie zrobił. Zresztą twoje wpisy są pod każdym postem odnośnie tego filmu. Bez urazy ale wydaje mi się, że jesteś dzieciakiem zajaranym "gangsterką". Szkoda czasu.

brunus

Dużo by pisać? To napisz cokolwiek. Odpowiedz na jakiekolwiek pytanie punishera, a nie tylko: nie znasz się, nie byłeś, zapytaj Włocha. Żałosne to.
Uważam podobnie jak punisher, to bzdury, jeśli twierdzisz, że nie to odpowiedz mi dlaczego Włochy nie zostały jeszcze wyrzucone z unii jako kraj trzeciego świata? :-)

Leszy2

No przecież napisał wyraźnie i prosto: na południu Włoch syuacja wygląda tak ja na filmie i nic nie zostało przekoloryzowane. Jeżdżą młodzi na skuterach z bronią. Jakiej prostszej odpowiedzi oczekujesz, jesteś upośledzony czy jak? Bajeczek się z filmów naoglądałeś i myślisz, że jak gangster to w garniturze albo 130 kg wagi jak Masa?

Gats_2

Może i jeżdżą z bronią, ale ich główny zajęciem jest wyrywanie torebek. Nie kontrolują miasta. Mają nad sobą prawdziwą mafię. Mafia musi być zorganizowana. Musi mieć opłaconą policję, prawników, kanały przerzutowe, itd...

ocenił(a) film na 6
brunus

Dzięki za ten komentarz i objaśnienie sytuacji w Neapolu, to smutne i aż trudne do uwierzenia. Jedna uwaga: rób spacje po znakach przestankowych, bo trudno się czyta. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
Ewiatko

Sorki.Wiem jak to wygląda,ale najpierw napisałem w notatniku i pózniej wkleiłem...Tak wyszły akapity.
Nie wiem dlaczego...

ocenił(a) film na 6
brunus

Sorry, że się czepiam, ale tutaj też napisałeś bez spacji, to też z notatnika?

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Wystarczy trochę poczytać, aby wiedzieć, że wszystko tak wygląda w Neapolu. Jeśli uważasz, że to bajki, polecam lekturę książek Roberta Sowiano.

ocenił(a) film na 7
PIOTREK_7

musisz mu dokładnie opisać czynność:lektura książek...zresztą "KSIĄŻKA"to też może być coś zagadkowego dla tego ziutka.

ocenił(a) film na 4
Briatore96

Ode mnie krótko w temacie: spieprzyli strasznie ten film, nic tu nie jest spójne ani ciekawe, aż trudno w to uwierzyć. Kto ogląda serial "Gomorra" ten wie, że temat paranzy, systemu i mechanizmach ich działania są fascynujące i przerażające zarazem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones