PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766551}
6,4 169 314
ocen
6,4 10 1 169314
4,0 30
ocen krytyków
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
powrót do forum filmu Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Niemoralny

ocenił(a) film na 4

O ile we wcześniejszym filmie w miarę bezpośrednio przedstawiono kto jest dobry, a kto zły, to w tym filmie postacie które są jawnie złe przedstawia się jako te dobre (a przynajmniej ja tak to odczułem). Najlepszym przykładem jest tutaj filmowa "Zuza" grana przez Joannę Kulig. Policjantka która szczuje gazem spokojnego człowieka podejrzanego(!) o maltretowanie żony, a potem zawozi nie wiadomo gdzie, żeby go pobić ma być dla nas postacią pozytywną? Całkowicie straciłem szacunek dla tej postaci po tej scenie. Poza postacią graną przez Maję Ostaszewską (choć takiego "nowomiejskiego" stylu życia też nie popieram) wszystkie pozostałe bohaterki (włącznie z trzecioplanową panią prawnik) są bohaterkami negatywnymi.

Pitex

Chyba oglądaliśmy inne filmy. Jeśli masz na myśli bohatera, granego przez Artura Żmijewskiego, który był pracownikiem wydziału skarbowego , to tak - facet maltretował psychicznie i bił swoją żonę, która była dla Zuzy koleżanką po fachu.Umiał się jednak maskować i przedstawiać jako elegancki, pełen dobrych manier mężczyzna.

Ale fakt faktem, że wszyscy w tym środowisku byli mniej lub bardziej nieuczciwi. Postać Zuzki miała nam pokazać w jaki sposób w człowieku dokonuje się taka przemiana - naiwna, pełna ideałów, dobrze nastawiona do wszystkiego dziewczyna wstępuję do policji i poznaje rzeczywistość od podszewki i na końcu filmu jest już w zasadzie kimś innym. Gdyby film miał dalszy ciąg, to można by w nim zobaczyć smętną pania, która bawi się w szantaże i przyjmuje łapówki.Z resztą...pani policjantka romansująca z gangsterem - ok, mogła o tym nie wiedzieć na początku, ale potem wyszło "szydło z worka". Myślę, że dalszy ciąg nie byłby lepszy i Zuzka nie stałaby daleko od Somalii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones