PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8691}

Planeta małp

Planet of the Apes
7,3 36 119
ocen
7,3 10 1 36119
7,1 16
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Hmm

ocenił(a) film na 8

Trzeba zmienić plakat, bo ten zdraca fabułę ;/

KopsonKrk

A tam. Ja przez cały film podejrzewałem ze ta planeta to ziemia, wiele wieków później. I dziwi mnie bardzo to ze główny bohater musiał zauważyć Statue wolności żeby pokapować gdzie się tak na prawdę znajduje.

ocenił(a) film na 8
albertos25

Dlaczego? Przecież prom kosmiczny gdzie mieli narzędzia badawcze zatonął a oni sami odbyli podróż setki milionów km od Ziemii być może w inne układy słoneczne.Skąd załozenie,ze w innych układach nie może być planety o identycznych lub zbliżonych parametrach do ziemii?

a_kwitek

No tutaj trzeba trochę opowiedzieć o hoolywoodzkiej logice filmów SF. Mianowicie oczywiste jest, że kosmos jest pełen inteligentnych humanoidów doskonale znających język angielski ; )

Tak więc chyba rozumiesz, obca planeta na której mamy ludzi dokładnie takich jak mieliśmy na ziemi, oraz małpy wyglądające jak nasze ziemskie, z tą różnicą, że inteligentne. Tak więc może nie jesteśmy na obcej planecie, tylko na naszej własnej wiele wieków później.

ocenił(a) film na 8
albertos25

Film był produkcji USA więc w jakim języku mieli mówić ? To w Star Wars Tatooine,Couroscant i reszta planet to też ziemia bo wszyscy mówią po angielsku xDD

a_kwitek

Akurat jeśli chodzi o gatunek SF jakim jest "space opera" (do którego oczywiście Star Wars się zalicza) to w sumie nie dałoby się prowadzić fabuły filmu, nie stosując tam pewnych uproszczeń. W ciekawy sposób poruszył ten problem SciFun w kilku sowich odcinkach na YT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones