PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8691}

Planeta małp

Planet of the Apes
7,3 35 872
oceny
7,3 10 1 35872
7,1 16
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Wymowa wciąż aktualna

ocenił(a) film na 10

Film jest stary to prawda. Nie posiada praktycznie żadnych efektów specjalnych jednak siła jego przekazu uderza widza z mocą taranu. Jest tu wszystko na miejscu. Mnóstwo tajemnic oraz mroczny klimat. Sekrety zakazanej strefy, społeczeństwo małp oparte na tajemnych manuskryptach założyciela tej jakże przypominającej ludzką kultury.Mamy tu też naukowców dążących do prawdy i tych którzy prawdę są gotowi pogrzebać byle tylko nie zmieniać naukowych dogmatów. Mamy więc wszystko czego potrzeba pod względem fabularnym. Oprawiono to świetną muzyką która w dużej mierze zastępuje tu efekty specjalne. To co we współczesnym kinie osiąga się poprzez komputerowe sztuczki tutaj tworzono za pomocą muzyki. To sztuka filmowa już zapomniana a szkoda bo sama muzyka bez efektów specjalnych daje o wiele mocniejszy wydźwięk filmu pod warunkiem oczywiście że ma on coś do przekazania. Aktorsko jest to prawie monodram. Aktorzy grający małpy byli bowiem bardzo skrępowani kostiumami ale to dawało miejsce do popisu technikom gry bardziej gestykulacyjnym. Ma to swoją na wpół teatralną konwencję co dodatkowo podnosi jakość filmu. Podsumowując absolutnie trzeba to zobaczyć.

SirDrX

Tak frajerskiego filmu to chyba nigdy nie widziałem

ocenił(a) film na 10
mateuszrw97

Ale zawsze znajdzie się ktoś komu się nie podoba ...

użytkownik usunięty
mateuszrw97

Młody jesteś i mało rozumiesz.

Może dlatego że mam 14 lat a oglądałem to jakieś 6 lat temu heh.
Chyba sobie oglądnę i może zmienię zdanie na temat tego filmu.

użytkownik usunięty
mateuszrw97

Poczekaj jeszcze z trzy lata i wtedy obejrzyj. Jak na razie radziłbym nie tykać klasyki kina (obojętnie jakich gatunków) i oglądać filmy bardziej współczesne.

ocenił(a) film na 10

Ja w wieku 10 lat pierwszy raz chyba widziałem i mi się podobał. Potem powtózyłem go sobie jakoś ze 4 lata temu i dalej jest moim ulubionym filmem.

napruto

Ja też miałem gdzieś tyle jak widziałem pierwszy raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones