PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 739
ocen
6,0 10 1 70739
4,1 13
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Film jest ogólnie dość słabowity, ale jedno denerwuje mnie strasznie, gdyż uważam, że całkowicie zaburza koncepcję jaką wypracował oryginał. Oczywiście remake to remake i może różne rzeczy robić po swojemu, ale...


Być może spowodowane jest to tym, że kiedyś nie było takich możliwości, a teraz ludzie robią rzeczy bardziej efektowne... no cóż już mówię o co się rozchodzi

W oryginale małpy zastąpiły ludzi i stworzyli społeczeństwo w bardzo wielu aspektach podobne do naszego. Jedną z najważniejszych dla mnie scen oryginału jest gdy Charlton Heston biega po mieście a małpy są przerażone. Tak jak my byśmy byli przerażeni, gdyby na środku miasta zobaczyli goryla ! Małpy szefują światu, ale Heston korzysta z tego co ma - uosabia brutalną, zwierzącą siłę. Wiem, że dzisiejszy goryl jest silniejszy i sprawniejszy od mężczyzny, ale zapewne nasi przodkowie też byli silniejsi fizycznie. Strasznie podoba mi się to odwrócenie ról w oryginale.

W remaku za to mamy skaczące po pierdyliard metrów ubermonkeys :/ Może większości to się podoba, ale ja wolałem, gdy inteligentne małpy były przeciwstawione nieomal zwierzęcej brutalności.


Nawet słaby scenariusz, drewnianą grę Walhberga i głupawe dialogi bym wybaczył, gdyby był utrzymany klimat. A na klimat składają się właśnie takie "pierdółki" jak opisana powyżej.

ocenił(a) film na 4
kozas15

zgadzam się z Tobą. Oryginał był lepszy właśnie dlatego że tam małpy stworzyli społeczność podobną do naszej. A w tym remake'u nie dość że mieszkają w jakby jaskiniach (nie jestem pewien juz) to zachowują sie dziko. No i jeszcze jedno.. minęło tyle lat a ludzie dzicy nadal umieją mówić po angielsku a jeżeli umieją mówić do dlaczego nie pamiętają o tym że kiedyś rządzili? Przecież to by przekazywało się z pokolenia na pokolenie.. no tak sądzę raczej.
Aha no i ten główny bohater coś długo taki ogolony jest niczym pupa niemowlęcia. dziwne... dwa dni czy trzy i zero zarostu...

ocenił(a) film na 7
kozas15

A mi się nawet podobał. Może przymrużyłem oko ze względu na sympatię do filmów z tej serii a może to leniwe niedzielne popołudnie i gówniana pogoda za oknem sprzyjała pozytywnemu odbiorowi... :)

ocenił(a) film na 3
kozas15

typowe hollywoodzkie badziewie. zaśmieca tylko gatunek sci-fi

ocenił(a) film na 6
kozas15

a mnie zdziwilo skad tam sie wziely konie ;)

kozas15

no i przekonałeś mnie ... do nieoglądania :) pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones