PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 759
ocen
6,0 10 1 70759
4,1 13
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Film to telenowela w ciekawych kostiumach. Oglądało mi się przyjemnie. A kilka wątków uważam za znakomite, szczególnie sceny zazdrości między małpą (mądra, ale brzydka) i kobietą (nie za mądra, ale śliczna) zakochanymi w głównym bohaterze.

Zakończenie - majstersztyk! Zegar na pokładzie był ewidentną zmyłką. W oryginale dpiero na koniec dowaidywaliśmy się, że bohater nie wylądawał na obcej planecie, ale że przeniósł się w czasie. Tutaj pokazali to od razu. I ja sobie pomyślałem "No tak, zepsuli niespodziankę. Ale z drugiej strony i tak wiedziałem przecież, że to będzie ziemia przyszłości. Czyli tylko pokazali oczywistość w oczywisty sposób.".

I oto na końcu się okazuje, że to nie była przyszłość, tylko przeszłość! I do tego okazuje się, że niby pokonany generał ponownie kieruje małpy przeciwko ludziom! I zwycięża!!! Sielankowa atmosfera pre-finału okazuje się być złudna.

Trudno wymyślić bardziej przewrotne zakończenie dla remaku znanego filmu.

użytkownik usunięty

Prawie Inteligentne Zakończenie
Taka "ewidentna zmyłka" to jakieś zgwałcenie. Zegara na statku powinno nie być, albo powinien zwariować losowo a nie na początku wprzód, a na końcu w tył. A w rzeczywistości jest całkiem na opak.

Ten zegar spowodował, że wyszedłem z kina znesmaczony. Ale gdy o tym pomyślałem to wycięcie scenek z zegarem spowodowałoby, że film by zyskał gigantycznie. Szczególnie jeżeli chodzi o zakończenie. Byłby szok, a nie dezorientacja.

użytkownik usunięty

Mialo to pewien smak
Też najpierw byłem zdezorietnowany. Do konkluzji doprowadziło mnie to, że zegar był od czapy - zupełnie do reszty nie pasował (na co zwróciłem uwagę jeszcze w czasie projekcji ).

Może i byłoby lepiej bez zegrara, ale czyż takie właśnie zmylenie nie wymaga większej inteligencji od widza :) ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones