PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1068}

Pluton

Platoon
8,1 131 803
oceny
8,1 10 1 131803
8,0 25
ocen krytyków
Pluton
powrót do forum filmu Pluton
ocenił(a) film na 7
Armirion

Lepiej spędzić czas przy FMJ, przynajmniej takie jest moje zdanie :)

ocenił(a) film na 8
Spajkpl

wyłamałem się obejrzałem najpierw pluton , ale wrażenia pozytywne trochę irytujący aktor komediowy :D , ale reszta świetna prawdziwe ukazanie przeżyć żołnierzy walczący w vietnamie z żółtkami i ukazane jakie stosunki żołnierzy do żóltodziobów i jacy ludzie trafiali do vietnamu

Ocena myśle 8 lub 9/10(zastanowie sie) jedyny lepszy film z tematyka związaną z vietnamem jak dla mnie jest Łowca Jelieni

ocenił(a) film na 7
Armirion

Nie mogłem znaleźć Łowcy bez lektora, i szkoda wielka, bo od dawna przymierzałem się do obejrzenia, a lektora nie potrafię znieść :) Ale jak tylko będę miał szansę to obejrzę Deer Huntera z napisami, wtedy możemy podyskutować o tym filmie.
Co do Plutonu to rzeczywiście jeden z lepszych filmów o tej tematyce, chociaż przy FMJ pod koniec "Pierwszego aktu"(?) zbierałem szczękę z podłogi, więc nadal polecam obejrzenie :D

ocenił(a) film na 9
Spajkpl

Wiem że w programie Media Player Classic Home Cinema masz możliwość wyłączenia lektora.

ocenił(a) film na 7
Justyna0810

Już nieaktualne bo obejrzałem z napisami, mocny film :)

ocenił(a) film na 9
Spajkpl

Ja też się przymierzam do "Łowcy Jeleni", na dniach mam zamiar zrobić sobie seans, w końcu prawie 3h

użytkownik usunięty
Spajkpl

Co to za frajda oglądać z napisami i zastanawiać się przed każdą kolejną sceną czy zdążę przeczytać czy nie i palec już drga mi na myszce, chcąc już zastopować i cofnąć. Poza tym jak czytasz to nie skupiasz się na grze aktorów co zabija film przy takich tuzach jak Pacino, De Niro, Brad Pitt, Hopkins czy Nicholson.

ocenił(a) film na 7

To chyba zależy. Bardzo rzadko w ogóle mam potrzebę czytania napisów, bo znam dobrze język. Ale jeżeli jest jakiś ważny dialog w filmie to wolę obejrzeć z napisami, żeby nic nie umknęło, a jako że mam podzielną uwagę problemu nie ma :)

ocenił(a) film na 10
Spajkpl

Nie ma się co rozwodzić, my zawsze będziemy lekko upośledzeni jeżeli chodzi o filmy zagraniczne. Wiadomo że optymalnie jest oglądać film znając język obcy ale nawet wtedy możemy nie wyłapać niektórych niuansów (kulturowych, dialektowych, czy chociażby odwołań do lokalnych aktualnych wydarzeń). Wybór pomiędzy napisami, a lektorem (czy też dubbingiem) , jest wyborem mniejszego zła. Ja preferuje oglądanie takie jak kolega Spajkpl (w oryginale i wspieranie się napisami) ale wybór jest kwestią indywidualną.

Armirion

Pluton, FMJ.Lowca jeleni,Ofiary wojny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones