PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545486}

Połów szczęścia w Jemenie

Salmon Fishing in the Yemen
6,4 24 066
ocen
6,4 10 1 24066
5,9 8
ocen krytyków
Połów szczęścia w Jemenie
powrót do forum filmu Połów szczęścia w Jemenie

przypowiastka filozoficzna na temat potrzeby wiary w sens tego, co się robi. Zwłaszcza jeśli robi się coś (pozornie, jak się okaże) irracjonalnego.
Do pełni szczęścia brakowało mi jedynie ciut większej dozy bajkowości w końcówce filmu. Albowiem tutaj, niestety, przyszłe szczęście dwojga zbudowane będzie na gruzach jednego rozbitego małżeństwa i jednego narzeczeństwa.
Ale i tak jest nieźle. Zobaczyć i przemyśleć - naprawdę warto.

PS Emily Blunt jest bardzo atrakcyjną kobietą. Ale chyba, przynajmniej w scenach "korporacyjnych" powinna raczej nosić się bardziej profesjonalnie i ubierać tradycyjny business suit miast kolorowych, letnich sukienek.

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

Przerywniki satyryczne pokazujące politykę PR-ową Gabinetu JKMości - mniej więcej na poziomie Roberta Górskiego udającego premiera Tuska. Chciałem przez to powiedzieć, że czasami nawet są trochę śmieszne.

użytkownik usunięty
Film_Polski

Zgadzam się. Przyjemnie się oglądało, opowiedziana bez pośpiechu pozytywna historyjka, plus trochę angielskiego humoru z zaplecza polityki.

ocenił(a) film na 7
Film_Polski

Niegłupia film romantyczny (raczej nie komedia romantyczna), z ciekawymi dialogami i bardzo ciepłymi postaciami. Dużo pozytywizmu dla odbiorcy. Moja ocena 6,60. Uwagi na temat image"a Pani Blunt jak najbardziej słuszne.

ocenił(a) film na 6
Film_Polski

Obejrzałem ponownie po latach. Nie zmieniam opinii. Jest pozytywnie (choć jeden pan i jedna pani zostaną bez pary). Ale bez marginalnego - pozornie - wątku KST film straciłby wiele. Powiem wręcz, że to nie byłby ten sam film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones