PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33975}

Połyskliwa skóra

The Reflecting Skin
6,9 1 050
ocen
6,9 10 1 1050
Połyskliwa skóra
powrót do forum filmu Połyskliwa skóra

Żaden film, z tych, które dotąd widziałem tak dobitnie nie przedstawił działania dziecięcej psychiki, rozumowania i patrzenia na świat i ich starcia z rzeczywistością, robiąc to jednocześnie w tak dołujący, wstrząsający sposób.
Mimo, że jest boleśnie prawdziwy, to jednocześnie unosi się nad wszystkim senny, oniryczny nastrój, na który duży wpływ mają zdjęcia, oraz otoczenie, w którym akcja filmu się rozgrywa- bezkresne pola, tu i ówdzie kilka domków, cmentarz... Do tego należy dodać galerię postaci, której nie powstydziłby się Lynch- a skoro już przy tym jestem, to nadmienię, że aktorstwo tutaj też robi wrażenie.
Aż strach pomyśleć, ile jest jeszcze takich zapomnianych perełek- bo jest to film niesamowicie niedoceniony, patrząc po opiniach i recenzjach znajdujących się internecie, czy chociażby liczbie głosów. Film Ridley'a poruszył coś we mnie i to silnie. Ciężko mi to wszystko zawrzeć w słowach... Po prostu... Jeeezu...

klajsterbelej

Piekny film , magiczny, smutny jednocześnie ,ale jak rzadko który dotknął istoty świata dziecięcego...tez napisze poprostu Jeezu.

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

zgadzam sie.. widzialem ten film kiedys na festiwalu i po seansie nie moglem wstac... nigdy na zadnym filmie juz mi sie to nie wydarzylo...

ocenił(a) film na 10
klimek8

jest jeszcze jeden film, ktory klasa zbliza sie do Reflecting Skin.. Jest to Ratcatcher Lynne Ramsey... POlecam

klajsterbelej

Początkowo film wydał mi się dziwny, nie przekonał mnie, pomyślałam - co to było?! ; jednak coś sprawiło, że w przeciągu krótkiego czasu obejrzałam go ponownie , doceniłam ten specyficzny klimat, jest w nim coś hipnotycznego, pięknego i przerażającego, zapada w pamięć.

ocenił(a) film na 8
klajsterbelej

Podpisuję się pod tym.

klajsterbelej

jeden z niewielu filmów, w którym kreacja dziecka robi rak piorunujące wrażenie,
u mnie zaraz obok małego chłopca ze "Lśnienia Kubricka".
rewelacja.

Lidya

"Lśnienia" Kubricka ;p

ocenił(a) film na 6
Lidya

najlepsza kreacja dziecięca to zdecydowanie Jackie Coogan w "Brzdącu" - to mój numer 1:)

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

Także podpisuję się pod tym.

ocenił(a) film na 3
klajsterbelej

Moim zdaniem - jak to Państwo nazywają - "psychika dziecka" została tutaj bardzo spłycona, a przedsawiona odpowiadająco do czasów powstania filmu (bardzo naiwnie). Dzieci już nie wierzą w wampiry, a jeśli się nad nimi interesują, to dlatego, że ich śmieszą lub stanowią okazję do zabawy. Przyznaję, że albo sceny z płodem (lub czymkolwiek, co ta woskowa lalka miała przedstawiać) nie zrozumiałam - będę wdzięczna za wskazówki. Do tego - nie przekonała mnie kreacja Dolphin - sztuczna i nadymana. Jak żaba, nomen omen, której scena była z kolei rewelacyjna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones