PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558565}

Pożyczony narzeczony

Something Borrowed
6,2 59 729
ocen
6,2 10 1 59729
3,3 3
oceny krytyków
Pożyczony narzeczony
powrót do forum filmu Pożyczony narzeczony

Romantyzm ginie.

ocenił(a) film na 8

Komentarze ludzi do tego filmu mnie załamały. Słabe dialogi? A może niektórzy wolą krótkie, acz szczere wypowiedzi, które osoby wrażliwe z pewnością chwycą za serce? Widać, że romantyczność w XXI wieku umarła, a ludzie wolą kibicować durnym plastikom niż osobom inteligentnym i przede wszystkim - skromnym, którym trudniej w życiu z powodu trudnych decyzji moralnych i etycznych jakie takie osoby muszą podjąć. Ponadto, założę się, że większość tych komentarzy pochodzi od kobiet, które próbują się wybielić tak łatwo jak filmowa blondyna i są zafascynowane każdą "wyzwoloną panną" z typowych amerykańskich filmów o "silnej niezależnej kobiecie".
Rażą mnie komentarze niektórych jak to Rachel jest nieciekawa,, a kreuje się ją na dobrą kobietę, a Darcy taka fajna i wyzwolona, a niby czarny charakter. Dexa już nie wspomnę. No więc, wbijcie sobie do głowy, że to co przejawia do waszych zwierzęcych instynktów, nie musi odnosić się do całej populacji - Thank God For That! Dex i Darcy do siebie nie pasowali, a jedynym powodem dla którego byli razem to błąd niezdecydowanej Rachel, z którą wiele osób może się identyfikować - bo tak się składa, że nie każdy jest urodzonym "walczakiem" i często usuwa się w cień licząc na to, że druga osoba o nią powalczy. Niestety, Rachel z wzajemnością zakochała się w takim "soulmate", który był w podejmowaniu decyzji równie słaby jak ona - oboje postępowali, wg tego co należy zrobić, a nie myśląc o sobie - żadne więc nie było "walczakiem" i tym samym nie było osoby, która pochwyciłaby stery. Wyobraźcie więc sobie eksperty, że niektórzy czasem kierują się innymi wartościami niż Wy i przede wszystkim MYŚLĄ inaczej niż Wy. Film zdecydowanie nie dla: narcyzów, ignorantów, egoistów, wyzwoleńców i "pind" oraz ludzi mało rozgarniętych, którzy romantyzm mylą z wścieklizną macicy albo wzwodem penisa.
Co ciekawe, niektórzy nawet nie ogarnęli, że film kończy się pomyślnie i dla Rachel i dla Darcy... i hejcą jak leci : v Bohaterki były przyjaciółkami i akceptowały swoje różnice, podroczyły się trochę i wszystko poszło w dobrym kierunku. Ból dupy zwolenników Darcy wynika więc w moim odczuciu z totalnego niezrozumienia jednego z przesłań tego filmu.
Tyle ode mnie, pozdrawiam tych, których film mimo wszystko urzekł : )

Escaladr

Podpisuje sie rekami i nogami pod tym co napisales/napisalas.

ocenił(a) film na 8
wyszka

Zatem bardzo mi miło ;-) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Escaladr

Absolutnie się z Tobą zgadzam !!! Chociaż z punktu widzenia kobiety Dex mnie trochę drażnił właśnie tym niezdecydowaniem, jednak rozumiem obowiązki i oczekiwania ojca, otoczenia, jego matka... Mimo wszystko w końcu podjął właściwą decyzję , okazał się Mężczyzną a nie facetem i tym zapunktował (niezależnie od BARDZO atrakcyjnego wyglądu ). A co do Darcy .. no cóż znam sprawę z autopsji... kiedyś miałam przyjaciółkę jako młoda dziewczyna bardzo efektowną i ładną zawsze na pierwszym planie, ja byłam tą "Rachel" nie miałyśmy wspólnego chłopaka, miałyśmy inny gust na szczęście jednak kochałam Ją... dziwne tylko że po latach pisania telefonów ( ona mieszka za granicą) po spotkaniu, kiedy straciła swój look ona przestała kochać mnie... ale tak w życiu bywa i jestem ciekawa jakby to było w przyszłości między Rachel i Darcy ;) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
kasiek74

Również pozdrawiam : )

ocenił(a) film na 6
Escaladr

Film nie konczy sie pomyslnie wg mnie...realnie to co peklo miedzy dziewczynami jest nie do odbudowania..biorac sie za temat tak po ludzku zyciowo..ale z drugiej strony przyjazn dziewczyn byla dziwna i toksyczna...

Escaladr

Nazywasz zdradzanie najlepszej przyjaciółki "romantyzmem"? Jak zdrada może być romantyczna? A faceta, który sześć lat życia zmarnowal komuś i sobie "zdecydowanym mężczyzną"? Co z wami kobiety??
Oboje dorosłych ludzi najpierw powinnno zakończyć to co ludziom nie odpowiada a potem "próbować" czegoś innego. To wtedy byłoby romantyczne. Sypianie kątem i oklamywanie kogoś to czystej wody sk..stwo i, niedojrzałość emocjonalna. Pozdrawiam.

Sanneya

Trochę przejaskrawiasz. Przy zamianie ról, ta druga puknęłaby gościa po 10 minutach i miała w głębokim poważaniu zdradę. Mam trochę lat za sobą i powiem Ci tak. Dane mi było w ciągu mojej wędrówki spotkać ludzi o nieposzlakowanej opinii, z zasadami, którzy przypominali niezdobyte bastiony, a jakiś czas później zaliczali spektakularny upadek, który przekreślał wszystko. Nie popieram zdrady, ale życie to jest mały złośliwy sku......, który w najmniej oczekiwanym momencie potrafi Ci zaaplikować taką niespodziankę, że nie pozbierasz się przez lata cała.

Mrok

Ja też mam za sobą już trochę - ale zdrada pozostanie dla mnie zdradą, nie zaś romantyzmem. Pewne rzeczy należy nazywać po imieniu;-) Pozdrawiam

Sanneya

Jeśli blondynka była by takim okazem niewinności i jednocześnie wierności, to byłbym w stanie się z Tobą zgodzić. hihi ;)

Korzystając z okazji pozdrawiam serdecznie piękną niezłomną kobietę, która potrafi oprzeć się pokusie. :)

Mrok

Ale w momencie ich zdrady, on pojęcia nie miał, że ona go zdradza. Więc nie ma usprawiedliwienia. A zresztą, ja czegoś takiego nie uznaję

Sanneya

Osobiście uważam że lepiej rozczarować się przez ślubem, niż potem rozwalić rodzinę.

Mrok

Też prawda.

Escaladr

Film odkładałem od chyba 5 lat na bok. Nie jest nawet taki zły.

Co do "blondynki", to spokojnie można ją zakopać w ogrodzie.

Escaladr

Escaladr jak najbardziej racja.

Escaladr

Również całkowicie się zgadzam. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że tyle osób na forum twierdzi, że kibicują postaci Darcy? Wtf?
Rachel zachowała się egoistycznie gdy dała upust trzymanym przez lata uczuciom do Dexa, ale Darcy zachowywała się egoistycznie latami, jeśli nie przez całe życie, dodatkowo nie miała wyrzutów sumienia...
Uważam, że to cudownie, że przyjaźń dziewczyn się zakończyła, bo była całkowicie toksyczna - Darcy kłamała (przyjęcie na studia) i robiła dużo rzeczy byleby tylko ta druga poczuła się gorzej (czyli też musiała mieć jakieś problemy ze sobą, ale to nie zostało rozwinięte), Rachel była raniona, ale też nie chciała tego skończyć.
Tak samo z Dexem - można mu zarzucić niezdecydowanie, ale gdy przypomnimy sobie, co przeżył jako dziecko (a takie wydarzenia kształtują naszą dorosłość) - groźba tego, że jeśli zrobi coś źle to matka może się zabić - na każdego by to wpłynęło. Łatwo mówić "oo ja to bym był bardziej zdecydowany, od razu bym inaczej zrobił" jeśli nie ma się takich samych doświadczeń.
Tak właściwie to ten film kojarzy mi się z historią pokazaną z perspektywy najlepszej przyjaciółki typowej głównej bohaterki i bardzo mi się to podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones