PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767915}
6,1 32 207
ocen
6,1 10 1 32207
3,8 8
ocen krytyków
Po prostu przyjaźń
powrót do forum filmu Po prostu przyjaźń

skoro zatytułowali film "Po prostu przyjaźń". A co to ma wspólnego z przyjaźnią? "Nietykalni" Oliviera Nakache i Erica Toledano, to był film o przyjaźni. A ten powinien mieć raczej tytuł "Powalone historie, w które nie należy wierzyć" i to by w miarę oddawało zarówno zawartość, jak klimat. Dałam 5 za grę aktorską, bo parę osób dało niezły popis (m.in. Topa, Perchuć, Damięcki, Bohosiewicz), ale żadne umiejętności nie są w stanie poratować kompletnie odrealnionego scenariusza. Film da się obejrzeć, jeśli się nie ma kompletnie nic innego do roboty, w każdym innym przypadku będzie to strata czasu.
Życie jest naprawdę bogate w ludzkie komedie i dramaty, nie trzeba ich na siłę wymyślać. Zatem życzę scenarzystom zaznania prawdziwej przyjaźni, może zaczną wreszcie pisać sensowne historie.

użytkownik usunięty
Milanowa

Ja przyznałam temu filmowi 4,bo dla mnie jest o wszystkim i o niczym. Chwilami trudno połapać się o co tam chodzi. Tytuł kompletnie nie pasuje do fabuły. Momentami także jest nudny. Można obejrzeć,ale bez szału. Widziałam lepsze.

100 racji ja dałem trójkę - Niestety film słabiutki niby film o przyjaźni ale tej przyjaźni w śród bohaterów tak naprawdę brak, dodatkowo poszczególne wątki nie kleją się ze sobą ):

użytkownik usunięty
buterfly

Ja dałam 4 gwiazdki,bo widziałam gorsze,ale szału nie ma. Za dużo wątków naraz. Film niby opowiada o przyjaźni,ale w tym przypadku nie została przez scenarzystów przedstawiona w ciekawy sposób. Przez wielowątkowość jest podobny do Listów do m. Moim zdaniem nadaje się do jednorazowego obejrzenia,bo przez fabułę nie zapada w pamięć.

Miałem wrażenie że raczej przedstawiono niechęć bohaterów do siebie niż ich przyjaźnie :) - Listów to M jeszcze nie oglądałem, Po prostu przyjaźń obejrzałem ze względu zainteresowania jak przedstawią przyjaźń - A tak staram się unikać polskich komedii ostatni lat :)

użytkownik usunięty
buterfly

To obejrzyj Listy do m,bo nie są złe. Ze swojej strony mogę powiedzieć,że najbardziej podoba mi się jedynka,a zaraz potem trójka. Najmniej dwójka i ją oceniłam najniżej,bo tylko na 3 gwiazdki. W sumie najlepiej ogląda się w czasie świąt,aby poczuć świąteczny klimat. Co do po prostu przyjaźń to film wydaje mi się dziwny. Kojarzę scenę,w której jakiś chłopak chciał,aby zabrali go do...kostnicy. Większość polskich komedii jest słabych. Prawie same gnioty. Trudno trafić na coś sensownego,wartego uwagi.

Dokładnie też zapamiętałem wątek tego chłopaka, był niestety mocno irytujący dlatego moja niska ocena - Fakt trudno coś w zalewie gniotowych polskich komedii znaleźć rodzimą produkcje na poziomie, zwłaszcza jak nie jest się zbytnio fanem thrillerów bo to jednak ten gatunek się ostatnio u nas dość mocno produkuje :) - Od siebie polecam Carte Blanche z 2015 roku - Autentyczna historia niszczyciela który pracował w szkole mimo postępującej choroby wzroku w te postać wciela się Andrzej Chyra wiec to już samo w sobie uważam jest zachęta do obejrzenia.

użytkownik usunięty
buterfly

Wątku chłopaka akurat aż tak bardzo nie pamiętam. Najbardziej kojarzę go ze zwiastuna. Scena z prośbą zaprowadzenia do kostnicy najbardziej utkwiła mi w pamięci. Szkoda,że film przeciętny,bo obsada jest naprawdę niezła. Nie jest to produkcja,do której będzie się chciało wracać wielokrotnie. Obejrzałam 3 lata temu i nawet już niewiele pamiętam. Jeszcze kojarzę jakiś wyjazd w góry i jakąś parę,która starała się o dziecko czy coś takiego.

Dzięki za polecenie :))). Widzę,że film jest dostępny na CDA odpłatnie. Opis fabuły jest zachęcający.

Ja mimo że obejrzałem go dużo wcześniej, też szybko niestety mi wyparował zapamiętam natomiast to że nie byłem w stanie jakakolwiek polubić tego dzieciaka - Swoją drogą zatrważające jest to że cda ma film z 2015 roku w premium :) - Ale po tym jak taki tytuł jak Killer Sofa (2019) pseudo horror o pożerajcie sofie tak tak dobrze słyszysz sofie też chcą zarobić to nic mnie już u nich nie zdziwi ;D- Proszę tutaj masz zhttps://freedisc.pl/asys7,f-13502647,carte-blanche-2014-avi,a - Nie musisz dodatkowo płacić.

buterfly

https://freedisc.pl/asys7,f-13502647,carte-blanche-2014-avi ,a - Wklejam jeszcze raz bo może być w poprzednim poście niewidoczny.

użytkownik usunięty
buterfly

Wiadomo,portal chce zarobić i dlatego coraz więcej filmów jest w ofercie premium. Miałam już 14 dni za darmo i zrezygnowałam,żeby nie naliczyli mi opłaty za korzystanie.
No trochę zabawne,że trzeba płacić za film,który miał premierę 5 lat temu. Też nie wszystkie filmy można u nich znaleźć. Od lat szukam Poznaj moich rodziców(2 część Poznaj mojego tatę). Dawno temu oglądałam i już nie pamiętam.

Dzięki na link. Niestety,bardzo długo mi się ładuje,czyli wciąż "myśli". Zobaczę w przyszłym tygodniu jak będzie na PC,bo aktualnie mam włączonego tableta i tutaj jest słabo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones