PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8712}
7,5 169 249
ocen
7,5 10 1 169249
7,2 18
ocen krytyków
Pocahontas
powrót do forum filmu Pocahontas

Że każdej bajce jakiś musi być, to wiadomo;)
W bajkach luźno opartych na faktach rolę "złego" też zazwyczaj odgrywa jakaś realna postać. Z tym że w rzeczywistości... nie taka zła.
O Ratcliffie wiem w sumie tyle że był kapitanem jednego z trzech statków które wypłynęły z Anglii do Virginii. Oraz że zginął z rak Indian. (jeśli wiecie coś więcej, piszcie) Nie znalazłam nic o tym by był paskudny, pazerny, gruby i brzydki :p
Kolejnym który przychodzi mi teraz na myśl jest Rasputin i jego demoniczna rola w "Anastazji" - gdzie oddał dusze jakimś piekielnym mocom, był chodzącym trupem, nienawidził cara i całej jego familii i przez cały film uganiał się za Anastazją próbując ją ukatrupić x)
W rzeczywistości zaś był faworytem carskiej rodziny, trochę zakręconym mnichem-cudotwórcą, który zginał jeszcze przed rewolucją - i na którego pogrzebie carska rodzina stawiła się w całości. (znów jeśli wiecie coś więcej, poza tym że ma dużego i zakonserwowanego xP, piszcie)

Pamiętacie jeszcze jakieś bajki gdzie niecnie wykorzystano rzeczywistą postać do roli czarnego charakteru?;)

ocenił(a) film na 10
T3sia

bardzo ciekawy temat ale niestety nie słyszałem. Gdyby mnie ktoś zapytal
odpowiedziałbym to samo co ty o Ratcliffie i Raputinie. Może jeszcze Frollo
z Dzwonnika? Tyle że on nie istniał , ale w bajce wszystko w nim zmienili.A
tak poza tym szkoda że książka nie skończyła sie tak jak bajka:(

jestemtwoimojcem

Frollo był taki jak w filmie. Mało tego, podobno w książce również chciał zgwałcić Esmeraldę.

A co do Rasputina - przecież on był zły! Carska rodzina go uwielbiała i szanowała, zwłaszcza caryca. A on knuł i przecież to on poprowadził spisek na Mikołaja i jego dzieci. Umarł na długo po ich śmierci, z czego wszyscy się cieszyli.

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

Myślałam o Frollo, ale ostatecznie to postać książkowa.
Zaś co do Rasputina... Określiłabym go najwyżej jako "kontrowersyjny". Sympatię rodziny królewskiej bez wątpienia miał, tak jak i nienawiść niektórych ludzi z jej otoczenia. Co źródło to inna opinia. Jednak zmarł bez wątpienia przed Mikołajem i jego dziećmi - on pod koniec 1916 roku, oni w 1918.

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Ta, Frollo próbował zgwałcić Esmeraldę i udałoby mu się to, gdyby nie nasz poczciwy Kwazio. :D Chociaż w książce to już nie taki poczciwy... Ale, fakt to nadal postać fikcyjna. Co do Ratcliffe'a to o ile dobrze pamiętam tak samo nie znosił Smitha... Był kapitanem jola (mini-galeon) "Discovery" i drugim prezydentem (gubernatorem) Jamestown. Został zabity przez Powhatanów (tak, plemię pod wodzą Powhatana) w grudniu 1609. http://en.wikipedia.org/wiki/John_Ratcliffe A że nie lubił Smitha, to już w książce Davida A. Price'a "Love and Hate in Jamestown. John Smith, Pocahontas and the Start of a New Nation".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones