PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8712}
7,5 169 162
oceny
7,5 10 1 169162
7,2 18
ocen krytyków
Pocahontas
powrót do forum filmu Pocahontas

Moim zdaniem Pocahontas II całkowicie odbiega od fabuły w pierwszej części tej świetnej bajki. Już mam ponad 20 lat ale nadal się bulwersuję ;). Czy nie każdy myślał że Pocahontas będzie i powinna być z tym Anglikiem? Szczerze żałuję że obejrzałam tą drugą część.

Madzia_13

ta druga częsc to taka sama porazka jak dokręcanie kopciuszka. Dla mnie masakra. Jak Pocahontas mogla nie wybrac Johna Smitha?? Jak on mógl się taką samolubną łajzą okazac:P dla mnie ten film jest bez sensu, masz racje ze w niczym nie przypomina pierwszej czesci

ocenił(a) film na 10
Madzia_13

Druga część jest dokończeniem prawdziwej historii Pocahontas. Tak jak w filmie "Podróż do Nowej Ziemi" Pocahontas zakochuje się w Rolfie i to jego wybiera a nie Smitha.

Agniecha

Figa.
Pocahontas wyszła za mąż w Ameryce, do Anglii pojechała dzieciata i wracając umiera. Była nawet taka kreskówka-ale tam pokazali jak było od początku.
Ja nie chcę "prawdziwej historii" która z prawdziwą Pocahontas ma wspólne nazwisko- ja chcę baśni, może nierealniej, ale pięknej, ze ślicznymi piosenkami i fabułą ujętą w ramy i przewidywalną niczym grecka tragedia ale za to jaką piękną. Tym zachwyciłam się jako dziecko i nie dam sie nabrać na żadne sequele.

ocenił(a) film na 10
Madzia_13

jaka była rzeczywistość jest tu mniej istotne, bardziej chodzi o to co oni z tą historią zrobili... Pierwsza część to klasyka Disneya jedna z najlepszych bajek, do których chętnie się powraca, ale niestety druga to już wyrób bajkopodobny. Ze Smitha zrobili jakiegoś nadętego zakochanego w sobie bufona i chyba głównie prze to widz nie wynosi zbyt pozytywnego wrażenia. Przykre, bo to typowy przykład jak zrobić z czegoś naprawdę fajnego zwykły chłam. Ja na pewno nie pozwolę swoim dzieciom obejrzeć czegoś takiego... no to tyle ode mnie:)

Maarit

Tak samo uważam jak Wy. Druga część jest zupełnie niepotrzebna, bo tylko pierwsza ma w sobie magię :)
Niestety prawdziwa historia Pocahontas wyglądała tak:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pocahontas
hmm i jak uratowała Johna miała 12 lat... ładnie ładnie.
I tak dla mnie zawsze pozostanie w pamięci miłość Pocahontas i Johna :)

Madzia_13

Też uważam, że II część nie ma sensu... "Pocahontas" to przecież klasyk, w dodatku nie kończy się wyjątkowo typowym happy-endem, jest poważniejszy, bardziej wzruszający. Można sobie było sobie wyobrażać, że może jak John wyzdrowiał, to znów się spotkał z Pocahontas itp. itd. A tu nagle jakaś nowa część, zero klimatu, a na dodatek Pocahontas NIE wybiera Johna. Gdyby to miało choć ślad oryginalnej bajki, a nie wyglądało jak próba odcinania kuponów, ale niestety. Powinni normalnie zabronić tworzenia dalszych ciągów klasycznych bajek (jak wspomniany już "Kopciuszek" albo "Król lew"). A co do historii prawdziwej Pocahontas, to myślę, że skoro już koniecznie chcieli pokazać, jak to dalej naprawdę było, mogli to porządniej zrobić, a nie jak jakąś mdłą historyjkę, poniżej poziomu. Po co takie uproszczenie formy?

Madzia_13

Pocahontas II , powiedzmy sobie szczerze, to hałłłłłłłłłłłłłaaaaaaaaaaaa!!
1.Fabuła jest beznadziejna.
2.Animacja pogorszyła się.
3.A co do tego drugiego, Johna Rolfa, to John Smith był lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones