PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8712}
7,5 169 249
ocen
7,5 10 1 169249
7,2 18
ocen krytyków
Pocahontas
powrót do forum filmu Pocahontas

Ten film ukazuje Chrześcijan w złym świetle. W jednej ze scen gruby i brzydki czarny charakter krzyczy 'na co się przydadzą brudni poganie ?' To zdanie oznacza że jest Chrześcijaninem. Obsadzając chrześcijanina w roli czarnego charakteru niby ci tolerancyjni twórcy tego filmu obrazili Chrześcijan. Kij już z tym że takie filmy nie powinny powstawać gdyż odciągają uwagę młodych od szkoły i nauki.

ocenił(a) film na 10
Emil1990

Tacy byli ludzie w czasach Pocahontas, w 1604. Smutne, ale nie możesz mówić, że ten film demoralizuje. Opowiada o miłości ponad wszystko i wręcz przeciwnie- on pokazuje, że Indianie są tacy sami jak Anglicy, więc uczy tolerancji. Jak wiesz, skoro odlądałeś film, czarny charakter źle kończy, płaci za swoje czyny. John Smith też był Chrześcijaninem, a miał dobre serce. Należy też pamiętać, że ludzie w XVII w. nie znali Indian, ani poganow, toteż wydawali się oni im nieludzkimi dzikusami, jak sami Anglicy mówią. Ten film pokazuje, że wszyscy jesteśmy tacy sami, bez względu na płeć, wiarę, czy narodowość. Nie stawia Chrześcijan w czarnym świetle, a jedynie czarny charakter. Mam nadzieję, że zmieniłeś zdanie na temet tego pięknegi i wzruszającego ponadczasowego dzeła. Jeśli nie, obejrzyj go jeszcze raz. Jeśli i to nie zadziała- nie masz serca! Albo rozumu... Natomiast co się tyczy szkoły i rozumu- ZAMKNIJMY WSZYSTKIE DWULATKI W SZKOŁACH Z INTERNATEM!!!!! ZERO ZABAWY I ROZRYWKI!!!! DO 18 ROKU ŻYCIA TYLKO NAUKA!!! No chyba sobie żarty robisz!

użytkownik usunięty
wikka1998

wikka1998 - pięknie to opisałaś. Emil1990 - pisałam to już w innym poście Twojego autorstwa. człowieku to XVII wiek - chrześcijanie niszczą wszystkie piękne cywilizacje Ameryki! zrozum to, w tamtych czasach, to chrześcijanie byli tymi złymi. nie widzieli nic poza Bogiem i chcieli wybić wszystkich innowierców, bo nie znali Stwórcy! "Pocahontas" to kolego nie "bajeczka Disney'a, ale oparta na motywach prawdziwej, autentycznej historii, poczytaj sobie o tym. Indianie nie chcieli wojny z białymi, to oni ją rozpoczęli!

ocenił(a) film na 10

Cieszę sie, ze chociaż Ty masz tu rozum i głowę. Nasz świat staje sie ruiną... Że tez tacy ludzie jak ten powyżej sie rodzą....

Nie popadajmy w przesadę, osadnicy nie płynęli do Ameryki żeby wybijać innowierców, np Jamestown (czyli kolonia przedstawiona w "Pocahontas") miała przede wszystkim przynosić zyski z plantacji tytoniu. Wina za konflikt między Indianami i białymi, jak to zazwyczaj jest (i co film świetnie przedstawia) leżała po obu stronach. Nie uważam, żeby film w jakikolwiek sposób piętnował chrześcijan, piętnuje natomiast chciwość i dążenie do własnych celów kosztem cierpienia innych, a także nienawiść do osób, które są trochę inne niż my.

Emil1990

Dobrze mówisz, ale co zrobić, taki ten świat okrutny.
Wracajmy do naszego ukochanego TV TRWAM i RADIO MARYJA, tam nie ma propagandy, a Ojciec Dyrektor to nowy mesjasz :)

Vaylander

Użytkownik powyżej dobrze mówi.

Ten film pokazuje, że wszyscy jesteśmy tacy sami, bez względu na płeć, wiarę, czy narodowość.

To nie jest prawdą. Polak powinien poślubić tylko Polkę, Anglik Angielkę, a Włoch Włoszkę.

ocenił(a) film na 7
Emil1990

Niby czemu ludzie z różnych swer nie mogą sie wiązać ?

użytkownik usunięty
Emil1990

że niby co?????????/ człowieku, my wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga! opanuj się! wszyscy jesteśmy tacy sami!

ocenił(a) film na 7
Emil1990

Po tym wpisie już wiem, że nie dość że jesteś udającym chrześcijanina poganinem to jeszcze jesteś faszystowskim palantem. Polecam poczytać Biblię, w której Jezus mówi wyraźnie, że od chwili jego śmierci nie ma już znaczenia narodowość, gdyż wszyscy staliśmy się dziećmi Boga dzięki jego ofierze. Ale cóż, za młody i za głupi jesteś aby to wiedzieć. Polecam więcej czytać a mniej pisać.

Emil1990

Yyy... Dobra.... Powiedzmy szczerze: Emil to troll, wszystko pewnie robi dla jaj. Najprawdopodobniej sam nie wierzy w to co mówi i chcę tylko wywołać flamea. Kiedy my tu się rozpisujemy, on pewnie sika w majty ze śmiechu. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z ateistą, który postanowił przybrać maskę anty-chrześcijańskiego psychopaty i pisać takie bzdury. Jestem na filmweb od niedawna, więc nie znam tutejszych ludzi. Jeżeli znacie Emila i on mówi SERIO, poprawcie mnie.

Odnośnie jego postu, moje zdanie jest takie same jak innych. Chrześcijanie w tamtych czasach byli pazerni, chciwi i okrutni, tak jak podczas krucjat. Natomiast tak zwani "poganie" byli dużo poprawniejsi i moralnie i duchowo (nie mówię tu o Aztekach składających ofiary z ludzi itp.). Ponieważ my mówiliśmy że wierzymy, oni wierzyli i swą wiarę udowadniali. Wierzyli w ducha lasu, widząc wilka mówili że to symbol ich bóstw. Pocahontas w jednym momencie śpiewa "a ja wiem, że ten głaz ma także duszę... Imię ma i zaklęty w sobie czas..." Indianie naprawdę w to wierzyli, a my powinniśmy zadać sobie pytanie: Czy jakby głaz umiał mówić, jak mądry by był, skoro istnieje od początku świata? Postrzegam pogan jako prawdziwych chrześcijan, którzy potrafili dziękować za dary Ziemi. Dary Boga. Jest w końcu Jeden Bóg... Który ma wiele imion i jest wszędzie... Nawet w takim głazie...

Każdy inny... Wszyscy równi...

BTW: Jestem taki spokojny bo naćpałem się Kolorowym Wiatrem i Rzygam Tęczą, więc idę dalej i Hakuna Matata (tzn. Jestem na prochach. A tłumacząc takim jak Emil: Na środkach uspokajających).

użytkownik usunięty
andrzej_goscicki

BTW: Jestem taki spokojny bo naćpałem się Kolorowym Wiatrem i Rzygam Tęczą, więc idę dalej i Hakuna Matata (tzn. Jestem na prochach. A tłumacząc takim jak Emil: Na środkach uspokajających). - jesteś moim mistrzem xDD

ocenił(a) film na 8
Emil1990

To prowokacja, nie? Chyba nie można być aż tak zmanipulowanym przez 'czarnych'...

ocenił(a) film na 8
Emil1990

Jak czytam sobie to co pisze Emil1990 i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać .

użytkownik usunięty
patrycjaak

to przeczytaj sobie to: http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3l+Lew-1994-6878/discussion/M%C5%82odzie%C5%BC +do+szko%C5%82y%2C+nie+ogl%C4%85da%C4%87+filmy+%21,1896032 - krew Cię zaleje.

ocenił(a) film na 8

Miałam "przyjemność" zapoznać się z tą dyskusją i szczerze odjęło mi mowę . Nie byłam przygotowana na takie coś .

użytkownik usunięty
patrycjaak

tia, ja już nawet nie mam sily się z nim kłócić, a jak widać on chyba sie trochę przestraszył ,bo nie odzywa się jakoś ostatnio xDD

użytkownik usunięty

ja do tej pory po przeczytaniu tego czegoś zbieram szczękę.

ocenił(a) film na 8

Rzeczywiście coś cicho się zrobiło , chyba , że zbiera siły ...

użytkownik usunięty
patrycjaak

taaa , żeby uderzyć z podwójną mocą xDD

ocenił(a) film na 8

Masz rację, krew mnie zalała O_O Nie wklejaj tu takich linków bo na zawał padnę!
Tyrania jakaś...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones