PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375455}

Pociąg do Darjeeling

The Darjeeling Limited
7,0 42 432
oceny
7,0 10 1 42432
7,1 23
oceny krytyków
Pociąg do Darjeeling
powrót do forum filmu Pociąg do Darjeeling

Można by bronić tego filmu, jeśli potraktuje się go jako satyrę na pustych Amerykańców, którzy po przeżytej tragedii próbują (bo to jest cool i trendy;) poszukiwać sensu życia w miejscach owianych głębią ducha filozofii wschodu;) i wychodzi to żałośnie (te rytuały z piórkami i kamyczkami są nieco zabawne;), ale nawet przy takiej interpretacji film wypada przeciętnie. Mógłbym właściwie powtórzyć wszystkie określenia con-desiro, ale powiem tylko, że to film miałki, ani śmieszny, ani głęboki, same zdjęcia i nieco orientalny klimat to o wiele za mało. Niektórzy traktują ten obrazek dosłownie i piszą, że to film o poszukiwaniu boga i sensu - znam takich, co go szuakli w kontakcie elektrycznym i tłuczonych ziemniakach, wiec rozumiem, że można i tak ten film odebrać :)

ocenił(a) film na 6
Artur_Dwie_Szopy

bardzo dobrze to ująłeś
odebrałem ten film tak samo - spodziewałem się wiele i rozczarowałem się mocno, bo ładne widoczki, orientalny klimat, pseudointelektualny bełkot czy nawet mój ulubiony Bill Murray w epizodzie nie są w stanie przyćmić faktu, że reżyser nie miał nic do powiedzenia.

ocenił(a) film na 9
Artur_Dwie_Szopy

Mnie się podobał :) Bałam się że to będzie Bollywood po amerykańsku bo zaczynają być modne takie klimaty ale... :) Uważam że to jedno z lepszych wystąpień Owena Wilsona i super groteskowa postać Adriena Brody'iego. Owen zamawiający obiad za rodzeństwo choć nikt go o to nie prosi, Adrien który zbiera i nosi wszystko po zmarłym ojcu... Albo scena z jadowitym wężem lub czyścicielem butów. Nie traktuję tego jako film odpowiadający na egzystencjonalne pytania "dokąd w życiu zmierzamy?". Warto spojrzeć na to jak na właśnie satyrę życia Amerykanów. Lub jak na kino drogi jak kto woli :)
Zaczynam doceniać Billa Murraya jako dobrego aktora :) Miłe zaskoczenie jeśli chodzi o Wilsona :)

Alkione

co nie zmienia faktu ze film jest nudny.........................................

ocenił(a) film na 8
777777

dla mnie nie był nudny. zupełnie nie, podeszłam do niego lekko i z ciekawością i nie zawiodłam się, uważam, że jest lekki i przyjemny.

sheste

czyli cos jak ja.. .

777777

jak wiatr.... .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones