PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8718}
8,1 31 373
oceny
8,1 10 1 31373
8,5 36
ocen krytyków
Pociąg
powrót do forum filmu Pociąg

Nie to co najczęściej teraz - kupa efektów komputerowych i zero treści. W szkołach filmowych na całym świecie takie filmy powinno się pokazywać jako wzór

użytkownik usunięty
500movies

Ciekawe, czy Marek Piwowski zainspirował się motywem przestępcy w pociągu z "Pociągu". ;) Mnie się właśnie przypomniał "Przedział na sto i więcej osób" w reżyserii Piwowskiego, jak zacząłem oglądać ten film, chociaż nie są one fabularnie powiązane ze sobą...

ocenił(a) film na 10

Bardzo możliwe. Dla mnie to w ogóle sztuka zrobić taki klimat i zbudować takie emocje w sumie w jednej lokalizacji

ocenił(a) film na 9

Co za ogolnianie a co z niekomercyjnym kinem lub w stylu teatralnym ? Oglądałam ostatnio co najmniej dwa filmy w którym był jeden aktor a filmy arcy ciekawe.

ocenił(a) film na 10
utopia27wawa

Jakieś nowe produkcje? Bo bardzo lubię takie filmy

ocenił(a) film na 9
500movies

Muszę sobie przypomnieć, z nowszych https://www.filmweb.pl/film/Winni-2018-786080
Poza nowością uwielbiam https://www.filmweb.pl/film/Kto+si%C4%99+boi+Virginii+Woolf-1966-12228

ocenił(a) film na 10
utopia27wawa

Dzięki!

ocenił(a) film na 9
500movies

Myślisz, że dziś, w szkołach filmowych, ktoś by to zrozumiał?

ocenił(a) film na 10
arcadius1962

Trudno powiedzieć

ocenił(a) film na 7
arcadius1962

Kiedyś to były czasy, teraz już nie ma czasów

ocenił(a) film na 10
500movies

Dokładnie!

ocenił(a) film na 10
anialek36

Pozdrawiam!:)

ocenił(a) film na 10
500movies

No i ta cudowna muzyka Andrzeja Trzaskowskiego, a wokaliza Warskiej mistrzostwo świata. Utwór oparty na motywach piosenki "Moonray" Artie Shaw’a senny. Na poczatku Warska i kontrabas w tle, powoli i delikatnie wchodzi perkusja, utwór rozwija sie instrumentalnie, pojawia się wibrafon, trabka, a wszystko senne. Cudo!

ocenił(a) film na 10
anialek36

Cóż powiedzieć, mogę tylko przytaknąć:) Nie wiem, czy teraz ktoś potrafiłby to tak genialnie zrobić

500movies

Zgadzam się, co do tych emocji. Tyle się tam działo, aż szkoda, że już dojechali.

ocenił(a) film na 10
mal_fw

Co prawda to prawda!

ocenił(a) film na 9
500movies

Oj tak masa emocji! Rezyser moim zdaniem swietnie pokazal nam ludzkie charaktery, ludzkie slabosci i relacje miedzy ludzmi chocby i w pociagu. Dzieki temu to wyszlo tak realistycznie i ciekawie. Zaglebil sie w ich psychike dzieki czemu film jest tak wartosciowy. Film ma niesamowity klimat ocenilabym go jako dosc wolny, ale bardzo wciagajacy przepelniony emocjami i nutka tajemniczosci. Aktorzy tu mieli trudne zadanie bo nie jak w dzisiejszych filmach masa dialogow tylko mniej dialogow i duzo zblizen na twarz wiec nie bylo miejsca na kiepskie aktorstwo. Emocje i mimika widoczne i idealnie odwzorowane. Prozno obecnie szukac takiego filmu z taka psychologiczna warstwa. Zakonczenie rozczarowuje ale tylko dlatego ze chce sie wiecej!!! :-)

ocenił(a) film na 10
monika220

Lepsze recenzja niż niejednego krytyka. Zgadzam się w 100 procentach

ocenił(a) film na 9
500movies

Oj dziekuje bardzo za mile slowa :-) Takie filmy wyzwalaja wiele emocji. Kiedys myslalam, ze pewnie mi sie nie spodobaja stare filmy, ze beda zbyt przestarzale, a wrecz przeciwnie to prawdziwe cuda :-)

ocenił(a) film na 10
monika220

:) Właśnie też to zauważyłem. Kiedy w kinach wszystko miga i śmiga w milionach kolorów, trudno uwierzyć, że może nam się spodobać coś biegunowo innego. A okazuje się, że są takie perełki, których żadne komputery i oszałamiające tempo nie przebiją. Serdecznie pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
500movies

To prawda. Warto ogladac rozne filmy i samemu sie przekonac. Tez pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
monika220

Pozdrawiam również!

500movies

Nie wiem jak ten film ale "Sanatorium pod Klepsydrą" jest pozycją obowiązkową w Amerykańskich szkołach filmowych. Często wymieniany przez znanych reżyserów jako przykład doskonałego kina.

ocenił(a) film na 10
ruffio_filmaniak

Tak? O, to chociaż ktoś nas za oceanem docenił!

ocenił(a) film na 10
500movies

I pokazują

ocenił(a) film na 10
bunio_87

To bardzo dobrze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones