PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714482}
6,0 2 052
oceny
6,0 10 1 2052

Pocztówki z republiki absurdu
powrót do forum filmu Pocztówki z republiki absurdu

absurd

ocenił(a) film na 1

Ktoś kto nie żył w PRL to może uwierzy w to kretyństwo ale prawda jest taka że od nowinek technologicznych nie da się izolować nawet w Chinach jest lepiej niż w tym filmiku. Nawet za najczarniejszej komuny nie było tak jak tu pokazali. Żenujący przykład współczesnej propagandy na 25lecie ich wolności. Kretyństwem w tym filmie jest też to że niby dalej blok wschodni ma się dobrze a w wiadomościach pokazują zamieszki w Ukrainie... absurd!! a my to przerażone i inwigilowane niedojdy czekające na osobisty telefon komórkowy. Ciekawe ile kasy poszło na te "arcydzieło" które ma na celu tylko pranie mózgu niewtajemniczonym w temat.

ocenił(a) film na 9
pirat82

Fakt, nie żyłem w czasach PRL-u, nie wiem jak mogłoby to wyglądać dziś lecz porównanie do Chin nie jest w tym przypadku trafne. Lepiej byłoby porównać to do reżimu w Korei. Uważasz, że w wypadku, gdyby komuna dalej rządziła w naszym kraju bylibyśmy rozwinięci przynajmniej prawie tak jak jest teraz (nie twierdze, że jest idealnie). Granice wcale nie byłyby otwarte, państwo chciałoby kontrolować obywateli, także wizja osobistych telefonów wcale nie jest wykluczona. Kontrolowane kafejki internetowe też uważasz za niemożliwe? Mnie osobiście wydaje się to realistyczne.

ocenił(a) film na 2
knm1997

Nie żyłeś w tamtych czasach ale piszesz jak w nich mogłoby być, dość ciekawe. A w filmie idiotyzm goni idiotyzm, przykład z tym telefonem co nawet w Korei Północnej są smartfony. Nie wspominając o zamieszkach na Ukrainie, może by więcej wymienić jakbym był świeżej po tym pseudo-dokumencie.

ocenił(a) film na 2
pirat82

Z ta Ukrainą to poszli po całości, niby komunizm ma się dobrze a tu Ukraina jest odrębnym państwem z nie Związkiem Radzieckim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones