PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 132 956
ocen
6,9 10 1 132956
6,2 33
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Oglądałem Wesele, Drogówkę, Dom Zły i Różę. Pierwsze trzy to dla mnie filmy z kategorii "jak leci to
muszę obejrzeć, mimo że widziałem kilkanaście razy". Róża dała radę ale z nóg mnie nie zwaliła. Pod
mocnym aniołem jednak bardzo mnie zawiodło. Na tle wcześniejszych filmów wypada bardzo
słabo.Jak w każdym filmie Wojtka wóda leje się strumieniami, jednak zrobienie z tego motywu
przewodniego i głównego tematu nie wyszło według mnie korzystnie.

ocenił(a) film na 8
mike83mf

Samarzowski nie ma słabych filmów. Pod Mocnym Aniołem jednak bardziej mi sie podoba od Drogówki. Jest bardziej, jakby to rzec, klimatyczny - może dlatego, że akcja rozgrywa sie w Krakowie, a konkretnie na Kazimierzu. Jestem dzień po obejrzeniu filmu w całości - film siedzi dalej we mnie.

Wczoraj leciało na Poloni Wesele - dwa filmy Smarzowskiego obejrzałem pod rząd - właśnie Pod Mocnym i Wesele. Fakt faktem, bezapelacyjnie Wesele rządzi.

ocenił(a) film na 8
aliveinchains

Niektórzy na forum twierdzą, że film jest przesadzony, że bohaterowie to menele. Czy główny bohater, ksiądz, reżyser to menele? Nie widzę, by zostali aż tak źle przedstawieni. Więckiewicz i Braciak wręcz budzą we mnie litość połączona z sympatią. Pozostali już mniej. Mam dalszą ciotkę która jest sędzina i zajmowała się sprawami rozwodowymi, gdzie alkohol był głównym powodem rozwodu. Akcje przedstawione w filmie (może z wyjatkiem tego co doznała Mania) są na porządku dziennym, wśród ludzi, dotkniętych alkoholizmem, nawet z pozoru normalnych domów.

ocenił(a) film na 3
aliveinchains

Zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę. Nie neguję tematyki filmu, tylko według mojego gustu po prostu inne filmy Smarzowskiego bardziej (o wiele bardziej) mi się podobały. Każdy reżyser ma swoje lepsze i gorze dzieła co jest normalne. Według mnie "Pod mocnym aniołem" jest tym mniej udanym. Szanuję opinię innych, ja tylko wyraziłem swoją.

ocenił(a) film na 6
mike83mf

Jako odbiorca wolalabym ,zeby film sklonil mnie do refleksji na nim a tak sie nie stalo ,okazal sie byc tylko wulgarny w tym calym chaosie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones