PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 018
ocen
6,9 10 1 133018
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

W wielu komentarzach czytam, że ludzie w trakcie seansu wychodzili z kina... I niemal to samo piszecie przy każdym bardziej kontrowersyjnym filmie. Ciekawe, że sama nigdy nie widziałam żeby ktoś opuszczał salę w trakcie filmu a często do kina chodzę - na tym konkretnym filmie też wszyscy oglądali do końca... To gdzie i z kim wy do kina chodzicie? Na popołudniówki dla młodzieży? Na seansach wieczorno-nocnych takich rzeczy nie zaobserwowałam. To jest podsycanie kontrowersji wokół tych filmów czy zwykły trolling?

ocenił(a) film na 10
Mictla

Nikt nie wychodził z mojego kina, a ja oglądałam 2 razy, bo za pierwszym razem nie wszystko dostrzegłam i nie usłyszałam muzyki.

Mictla

Pewnie,ze do konca.Drugi raz chyba tez obejrze,bo dobry film.Ludzie nie wychodzili z kina,tylko pani obok troche marudzila hehehe...

ocenił(a) film na 8
Mictla

Rozczarowani najczęściej wskazują na kilka fundamentalnych błędów, jakie popełnił reżyser:
a) zbyt mała ilość pościgów samochodowych,
b) brak happy endu w postaci ślubu bohatera z ukochaną, która pomogła mu wygrać z nałogiem,
c) zbyt skomplikowany montaż (destrukcja łańcucha przyczynowo - skutkowego),
d) estetyka odległa od konwencji znanej z wiodących komedii romantycznych,
e) nieprawdziwy obraz alkoholika i choroby alkoholowej.
W wyniku tych błędów powstał film nudny, głupi i prymitywny, przeznaczony dla prostaków niemających pojęcia o dobrym kinie.

De gustibus non est disputandum - dla mnie film WS był bardzo silnym przeżyciem, wielopłaszczyznowym i pełnym różnych tropów kulturowych, wartym dwukrotnego obejrzenia. Aktorskie arcydzieło i montażowy majstersztyk. Tylko ten brak pościgów! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
wu67er

Film nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia, jak na wszystkich moich poprzednikach. Może dlatego, że znam takie życie z autopsji. Plus za grę aktorską i morał.

ocenił(a) film na 8
wu67er

no nie mogę się nie zgodzić ;)) Dobre podsumowanie hehe :) I owszem, o gustach się nie dyskutuje ale i tak wychodzenie z kina w trakcie filmu to dla mnie nieporozumienie - jak można potem ocenić jakiś film, obrzucać go błotem jeśli nie widziało się go całego?

ocenił(a) film na 6
Mictla

Jeśli jest się półgłówkiem to wszystko można. Podstawowa zasada jest taka, że idiota nie wie, że jest idiotą,

Mictla

Pewnie, że do końca! Film jest naprawdę dobry, mimo, iż przygnębia, to zapada na długo w pamięć i składnia do refleksji... Jestem świeżo po książce i filmie i śmiem stwierdzić, że reżyser wykonał kawał DOBREJ roboty! :)

ocenił(a) film na 2
Mictla

Nie dziwię się ludziom, którzy wyszli z kina podczas trwania tego filmu. Przecież to było nudne jak flaki z olejem, nie dział się nic oprócz picia, palenia, szczania, żygania i tak w kółko. To obrzydliwe, dziwi mnie strasznie, jak w ogóle taki denny film mogli wpuścić na ekrany. Dla kogo? Chyba tylko dla ludzi pijących, tak ku przestrodze.
Zupełnie nie rozumiem, skąd tak wysoka ocena. Naprawdę nie polecam, jeśli chcecie iść do kina to wybierzcie coś ambitniejszego. No, chyba, że bawią Was takie klimaty.

tajemnicza_93

A może tak najpierw Pilch a później Smarzowski ???? a może by tak wcześniej Bukowski dla..........pijących ??? ;))))

nathalie.de

a tak poza tym..............to w roli Jerzego widzę jak najbardziej Gajosa :) (zresztą niezastąpiony wszem i wobec) !

ocenił(a) film na 10
nathalie.de

Co ty. Gajos za stary. To cięka rola. Wykończył by się.

ocenił(a) film na 10
jagoda49

To ciężka fizycznie rola. Zjadła się litera.

ocenił(a) film na 6
jagoda49

http://www.filmweb.pl/film/%C5%BB%C3%B3%C5%82ty+szalik-2000-32453

ocenił(a) film na 10
soglif3

Żółty szalik nagrano 14 lat temu i pan Gajos był wtedy nieco młodszy.

ocenił(a) film na 6
jagoda49

Chodzi o to ,ze zagrał juz alkoholika.

ocenił(a) film na 6
nathalie.de

Prosze bardzo: http://www.filmweb.pl/film/%C5%BB%C3%B3%C5%82ty+szalik-2000-32453

ocenił(a) film na 2
nathalie.de

Podziękuję, wolę pocztytać coś innego. Zresztą nie sądzę, że po przeczytaniu ksiażki moja opinia o tym filmie mogłaby ulec zmianie.

tajemnicza_93

Nie powinna ulec zmianie........każdy sobie rzepkę skrobie :)
powiem szczerze mnie także film nie zachwycił......ale obejrzałam, ot tak, ciekawość....

nathalie.de

bardzo ciężka rola :))))

tajemnicza_93

jeżeli te 93 zdradza "rok produkcji" to pewnie bardziej interesują cię tematy weselne...
Mogę się mylić, ale ciekawy jestem jak oceniasz właśnie "Wesele" tegoż samego WS?
To niekłamana ciekawość, bo na pijakach jeszcze nie byłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones