PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603930}

Pod skórą

Under the Skin
5,6 18 141
ocen
5,6 10 1 18141
7,3 30
ocen krytyków
Pod skórą
powrót do forum filmu Pod skórą

Jak dla mnie film ma trochę feministyczny przekaz. Abstrachując od wątku kosmitów, zwabiania mężczyzn itp. ja widzę tutaj historię kobiety, która próbuje dostosować się do społeczeństwa, (może właśnie wkracza w dorosłość?), kopiuje schematy zachowań innych samic jej gatunku, które są jednak tylko stworzoną przez społeczeństwo farsą, a ona czuje, że nie do końca pasuje. No a jej rola ogranicza się jedynie do zdobywania mężczyzn, którzy są na tyle głupi, że dla niej tracą głowę. Wypuściła tego zdeformowanego, bo przypominał jej siebie - tyle, że on nikogo nie udawał. Raz trafił jej się dobry facet, który o nią zadbał - wziął ją na zakupy, troszczył się o nią, z niczym nie nalegał, ale ona nie czuła się z nim komfortowo. Może dlatego, że czuła, że go oszukuje, nie pasowało jej to. Pod koniec, kiedy gwałciciel podpala dziewczynę, to trochę tak jakby dowiedział się jaka jest naprawdę - pod skórą, którą ubrała, fałszywym, sztucznie wykreowanym przez media i społeczeństwo obrazem kobiety - mężczyzna nie akceptuje tego, więc postanawia się jej pozbyć.
Oczywiście to wszystko lekka nadinterpretacja z mojej strony, ale to jest to jak ja widzę ten film i to właśnie lubię w tego typu produkcjach, że każdy może zinterpretować je wedle własnej woli :)

ocenił(a) film na 8
SuzanaCorleone

Fajnie napisane. Po tym właśnie można poznać dobry film, że daje punkty zaczepienia, na których można osadzić swoją interpretację i przy tym skonfrontować się z innymi światopoglądami. Podobnej do twojej interpretacji nie czytałem, ale wydaje się zaskakująco pasować do tego obrazu, mimo, iż puściłaś znacznie wodze fantazji, dobra robota! :)

ocenił(a) film na 8
luk11c4

wiem, że trochę mnie poniosło :) Dziękuję :D
Uwielbiam filmy, które można interpretować na wiele sposobów, każdy znajdzie coś dla siebie :)

SuzanaCorleone

Abstrahując piszę się przez H.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones