PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122244}
6,4 65
ocen
6,4 10 1 65

Podanie
powrót do forum filmu Podanie

Etiuda szkolna. Trzeci film Andrzeja Barańskiego z 1971 roku pt. PODANIE - zdjęcia Zbigniew Rybczyński, montaż Janina Ostrowska, dźwięk Elżbieta Naściszewska. Bohater zwraca się do kamery i rozpoczyna swój życiorys: "nazywam się tak a tak, urodziłem się dnia tego a tego, miesiąc taki a taki, rok ten a ten, miejscowość taka a taka, ojciec był tym a tym, matka była taka a taka, dzieciństwo wspomina tak a tak, w roku tym a tym zacząłem chodzić do szkoły takiej a takiej, ukończyłem ja w tym a tym roku...."Film utrzymany w konwencji absurdu, bohater zagubiony we współczesnym świecie postanawia złożyć podanie o przyjęcie do przedszkola....z braku miejsc pozostaje jednostką odrzuconą,wyalienowaną porównującą się do płachty szarego papieru, z którego każdy może urwać kawałek "jego cząstkę" ....by w pewnym momencie stwierdzić, że jest tylko mokrą plamą własnej egzystencji.....Polecam rewelacja absurdu lat 70-tych....

użytkownik usunięty
nemezis1212

Wiele osób mogłoby się identyfikować z głównym bohaterem, który chciałby zapisać się do przedszkola, bo - jak uzasadnia "taki a taki" z bolesną szczerością - jest nieporadny życiowo. Co ciekawe, parę dni temu widziałem pewien demotywator, który wydał się trafnym komentarzem do tego filmu (choć nieco mniej subtelnym):

http://demotywatory.pl/4797178/28-lat-w-1017--przezylem-dobre-zycie-28-lat-w-181 7--mam-11

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones