PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8727}

Podejrzani

The Usual Suspects
7,7 104 753
oceny
7,7 10 1 104753
7,7 33
oceny krytyków
Podejrzani
powrót do forum filmu Podejrzani

tego nie zatrybiłem ale film bez kitu bardzo dobry :) pierwszy raz wczoraj oglądałem go i bardzo mi sie spodobał i wcale sie nie bawiłem w jakies tam kto byl Soze od poczatku itp a kot wiedzial od polowy filmu ;) pozdrawiaam

ocenił(a) film na 7
konica50

'Diabeł przekonał swiat,że Szatan nie istnieje,a potem nagle...zniknął'

To zdanie tłumaczy, że największą sztuczką Szatana było to, że pozwolił ludziom, aby zwątpili w jego istnienie. Popełniają złe uczynki, nie bojąc sie kary, bo przecież Szatana 'nie ma' i nie spotka ich kara. W rezultacie łapią się w jego sidła.

.[SPOILER] . [SPOILER] . [SPOILER] . [SPOILER].
Podobnie Sozer pozwolił, aby jego czyny stały się legendą, aby zapomniano, że istanieje. Dało mu to pole do popisu pod przykrywką nierozgarniętego kaleki.

użytkownik usunięty
Ann_Onim

Dokladnieeee, zgadzam sie. Film kozak - oglądałem go z 10 razy i obejze jeszzce nie raz...

ocenił(a) film na 10
konica50

"la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!"

Cytat z Charles'a Baudelaire'a z XIX wieku. Panowie, do książek!! :P

ocenił(a) film na 9
xmrrx

Spotkałem się z tym cytatem, ale po obejrzeniu filmu :)

konica50

Według mnie chodziło o to, że "diabeł" to właśnie Verbal a "szatan" to Keyser Soze... Gdyż Verbal przekonał wszystkich że Soze nie istnieje a na końcu po prostu... zniknął :)

użytkownik usunięty
jasiek_gorlice

zartujesz>. Czekaj bo nie kumam sadzisz zatem ze verbal to nie Soze??

chodziło mi o to, że porównując do tego "powiedzenia" :) bo wszyscy myśleli, że Verbal to prosty kaleka więc "przekonał wszystkich, że Szatan(Soze) nie istnieje a potem nagle...zniknął". Verbal(Diabeł) zniknął... pozostał tylko Keyser Soze :) tak ja to interpretuję :D

konica50

hmm ale przecież szatan nie istnieje.. :)

użytkownik usunięty
konica50

napisać wcześniej - spojler się nie dało co? tym cytatem zdradziłeś cały sekret filmu, trzeba być kretynem naprawdę, nigdy więcej nie spojrzę na komenty przed oglądaniem filmu,pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones