PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8727}

Podejrzani

The Usual Suspects
7,7 104 753
oceny
7,7 10 1 104753
7,7 33
oceny krytyków
Podejrzani
powrót do forum filmu Podejrzani

Kiedy jest przebitka na wspomnienia, jak Soze został postrachem świata przestępczego, widać jak napadają jego rodzinę. Jednak kiedy Soze wraca do domu, zabija dwóch bandytów i osiąga wyraźną przewagę.

Dlaczego do diabła zamiast zabić wszystkich decyduje się zastrzelić swoją żonę i dzieci, a ostatniego zbira jeszcze wypuścić, żeby opowiedział o tym innym?

Tego jednego nie umiem sobie wytłumaczyć. Poza tym bardzo mi się podobał. 8,5/10. Scenariusz wręcz perfekcyjny.

ocenił(a) film na 9

Ta retrospekcja to jest wtedy jak Kevin Spacey jest na przesłuchaniu na komendzie ? Jeśli tak to on tą historię zmyślił (i wcale rodziny nie zabił) żeby pokazać jak wielkim i groźnym bandziorem jest Kaser Soza i uświadomić, że ten Soza jest naprawde wielkim kawałem skur...la ;p

ocenił(a) film na 8

Chodziło o to,że Węgrowie( o ile dobrze pamiętam ) chcieli przejąc wszystkie interesy Soze. Wiec kiedy ten wpadł do domu, Ci uświadomili mu o co im chodzi.(zabijając jednego synka)

Mimo to, Soze wycelował w rodzinę i zabiją,gdyż wolał zatrzymac sowje interesy niż własną rodzinę. Dlatego też wypuścił ostatniego Węgra ;]

myślę że cała ta scena była lekko "tarantinowskowata" :) chodziło o to aby podkreślić że Kayser jest "diabłem wcielonym" który nie cofa się przed niczym - była to jednocześnie drwina z oklepanego schematu w którym trzymający na muszce zakładnika jest zawsze panem sytaucji bo wie że daje mu to nietyklaność - nikt przecież nie będzie ryzykował życia swoich bliskich....
a tu? - niespodzianka! :)

użytkownik usunięty

Dzięki za te odpowiedzi! Pozwoliły mi z jeszcze innej perspektywy spojrzeć na niektóre wydarzenia w filmie. To faktycznie bardzo przemyślna historia. :)

And just like that - he's gone... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones