PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109195}

Podróż do wnętrza Ziemi

Journey to the Center of the Earth
6,5 561
ocen
6,5 10 1 561
Podróż do wnętrza Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do wnętrza Ziemi

,bo pod takim tytułem (o ile mnie pamięć nie myli) wyświetlany był ten film w TVP w "Starym Kinie" wiele, wiele lat temu, był filmem, jak na owe czasy, bardzo dobrym i śmiem twierdzić, że jest do tej pory. Żaden późniejszy remake, pomimo zastosowania nowoczesnej (komputerowej) techniki filmowej w zakresie efektów specjalnych, nie ogląda się z taką przyjemnością jak oryginał. Oczywiście są pewne naukowe absurdy, ale do wybaczenia, zwłaszcza że do tej pory nikt jeszcze nie przedsięwziął takiej wyprawy ;) Zatem mamy do czynienia tylko z domysłami naukowymi (zdrowy rozsądek podpowiada jednak, że z całą pewnością jest to fikcja, za wyjątkiem pewnych zjawisk fizycznych związanych z magnetyzmem Ziemi).
Reasumując ? polecam obejrzeć najpierw TEN FILM, a ewentualnie następnie jemu podobne.

ocenił(a) film na 5
stanik_a

widziałem ten film, i jakoś nie za bardzo mi się spodobał, troche się nudziłem.

"są pewne naukowe absurdy"

pewne, cały ten film jest naukowym absurdem, w końcu to sci-fi

ocenił(a) film na 8
Tiw

Pierw obejrzałem ten film - później inne pod tym tytułem. Ten jednak najbardziej przypadł mi do gustu :) Zgodzę się z założycielem tematu - późniejsze produkcje, pomimo dostępności nowszej techniki nie oddały, wg mnie klimatu. A wg mnie ta produkcja posiada swój klimat, którego, myslę, nie odbierze inny, nowszy remake.

Polecam gorąco :)

ocenił(a) film na 8
Borsuk_18

Ta wersja najlepiej oddaje atmosferę powieści:)

stanik_a

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
stanik_a

LEKTOR Pl
cda. pl/video/6772004c

ocenił(a) film na 9
stanik_a

To miło, ze nie jestem jedynym który widział ten Film w TVP w latach '70-tych.
Pamiętam To. To było w niedzielę. Wtedy byłem małym dzieckiem. Niestety ale gdy włączyłem TV to była już końcówka filmu.
W pamięci utkwiła mi scena gdy jakiś wielki wąż chwycił i objął językiem człowieka za nogę i próbował go zjeść . Wtedy drugi wziął duży gwóźdź i młot i zaczął wbijać ten gwóźdź w język i wąż puścił.

Film minie tak zafascynował, że utkwił mi w pamięci do dzisiejszego dnia. Potem kupiłem nawet sobie tą książkę. Nigdy więcej tego filmu nie widziałem, a szkoda.

ocenił(a) film na 4
Rocky2

To masz okazję obejrzeć, wersja z lektorem jest dostępna na jednej z wiadomych stron :-)

ocenił(a) film na 9
alex_gawlas

Co znaczy "z wiadomych" i czego się boisz ?

ocenił(a) film na 4
Rocky2

Licho nie śpi i nie wiadomo czy nie złapię bana za wklejenie linku z torrenta.

ocenił(a) film na 9
alex_gawlas

Lubię Torrent. Bana nie tylko Cenzurują i blokują wpisy/ komentarze.

ocenił(a) film na 4
Rocky2

Obczaj devil-torrents.pl tam jest ten film, z drugiej strony takie udostępnianie tak starych filmów powinno być wskazane bo sporo z nich nawet jakby człowiek chciał kupić to ich nie ma i często jedyną opcją jest pobranie.

ocenił(a) film na 5
Rocky2

Wpisz tytuł w google. Bez trudu na cda znajdziesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones