PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431409}

Podróż powrotna

Taking Chance
6,7 3 774
oceny
6,7 10 1 3774
Podróż powrotna
powrót do forum filmu Podróż powrotna

uprzedzam ze film jest za bardzo wyidealizowany, przekolorowany i przesadzony ... W rzeczywistosci pomimo wielkiego szacunku w USA do poleglych zolnierzy nie wyglada to az tak ... Ale na pewno godny polecenia

ocenił(a) film na 7
Bodzio_17

zgadzam się, film zanadto 'przesłodzony' lecz warty uwagi.
ukazuje z dość interesującej strony podejście do poległych żołnierzy, ciekawie ukazana procedura przygotowawcza przekazania zwłok rodzinie, zarówno od strony formalnej i 'zaplecza'- przygotowanie, transport zwłok, oddawanie honorów, czy eskorta.
dawno nie widziałam tak patetycznego obrazu, emanuje sztucznością.
ode mnie dobra siódemka 7/10.


ocenił(a) film na 9
Bulvie

ja także dałem 9/10 może ocena powinna być troche abrdziej subiektywna w dół, ale film zrobił naprawde wrażenie, momentami sie rozkleiłem.

mocny film.

ocenił(a) film na 9
Fanek_2

film rzeczywiście lekko przesłodzony ale coż to kino amerykańskie więc musieli pokazać jacy to oni nie są...a tak poza tym to dobry dramat ,smutny i można się rozkleić

EnATkA

Ehh mimo że lubię filmy , które ruszają za serce ale niestety ten nie ruszył mnie za bardzo.Historia smutna owszem ale tak jak już wspomniano zbyt idealistyczna , a przede wszystkim pokazanie idealnej postawy Amerykanów ... ta solidarność z poległymi ... wszyscy popierają walczących w Iraku.Daję 6/10 a do 9 to mu wiele brakuje.

ocenił(a) film na 9
rzoska

Tyle że akcja nie dzieje się dziś tylko w 2004 roku; ludzie są jeszcze zmęczeni wojną i nie myślą...kolejny; kiedy padł cenzus 1000 poległego żołnierz? Nie w 2004roku?
Poza tym -ukłon dla poległego - zauważcie że nie było to masowe; na lotnisku /oszklona poczekalnia/ nikt nie salutował...tylko personel który widział że pułkownik z eskorty "nie zostawił go samego" w magazynie;spał na podłodze zamiast w hotelu;ergo-pułkowniku-szanujemy Cię więc uszanujemy i Twoja prace.
A scena świateł..... to już było blisko domu....co w tym dziwnego

ocenił(a) film na 3
celt74

O ludzie ... za co 9 ?? Film o transporcie zwłok, wow... teraz tylko czekam na kolejny hit " dzień z życia stolarza", podobno bardzo dokładnie mają pokazać, jak się robi biórko... chyba od razu wystawię 10/10 !

ocenił(a) film na 8
CypherR

No dobrze moze i przeslodzony moze i amerykanski...ale jak ma nie byc skoro rzecz sie dzieje w Ameryce, bohater jest Amerykaninem i film opowiada o wojnie amerykanskiej z Irakiem???!!!!! Ech....wiem ze nie powinnam sie zbytnio ekscytowac pisanymi tu niekiedy subiektywnymi i mocno przesadzonymi opiniami jednak troche zaczyna mnie to irytowac ;/
a teraz do rzeczy o filmie...tytul (to jest interpretacja filmu nie doslowne tlumaczenie i bravo tu dla polskiego tlumacza, bo gdyby probowac tlumaczyc to doslownie....litosci ;]) "Podroz powrotna" to oczywiscie nic innego jak ostatnia podroz poleglego zolnierza wracajacego z Iraku do swoich rodzinnych stron....to ze dokladnie widzimy jak wyglada przygotowanie zwlok, transport, ochrona, od A do Z...honory jakie oddaje zolnierz wyzszy ranga poleglemu, szacunek obcych ludzi, uklon, salutowanie, wlasnie ta solidarnosc - moze i to wszystko jest przeslodzone i patetyczne, jednak chwyta za serce i sklania do refleksji a w pewnym momencie leca lzy smutku i podziwu....
Swietna, wyciszona rola Bacona, nawet nie stara sie byc glownym bohaterem, nie zabiera pierwszego planu poleglemu bohaterowi...film dla mnie....8/10

ocenił(a) film na 9
CypherR

Super, czyli komuś kto walczy o Twój kraj nie należy się żaden szacunek, w ogóle zwłokom nie należy się szacunek. Nie ma co, ciekawe podejście. Skoro tak Cię nie interesuje "film o transporcie zwłok" to po cholere go oglądałeś.

Wetamoo

Dałbym 7 ale rozwaliło mnie to że nasz pan sierżant przez całą drogę spotkał tylu wrażliwych Amerykanów,naprawdę to wszystko wygląda za słodko. Generalnie film OK.

ocenił(a) film na 8
Bodzio_17

nawiazując do filmu 'czas zabijania' - napisze tak: a teraz wyobrazmy sobie, ze jest to powrót Polskiego poległego żołnierza... czyjegoś (mojego) brata, męża, syna... szkoda, że w życiu nie ma na codzień tylu życzliwych, wrażliwych ludzi jak w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
melka_filmweb

Masz 100% racji.
Film faktycznie patetyczny, ale po stokroć wolę to amerykańskie przesładzanie miłości do kraju, niż lansiarskie opluwanie wszystkiego co się da w naszym kraju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones