PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431409}

Podróż powrotna

Taking Chance
6,7 3 777
ocen
6,7 10 1 3777
Podróż powrotna
powrót do forum filmu Podróż powrotna

w aucie wyprzedzając karawan (w imię szacunku dla zmarłego). Chwila zadumy. Rozbawił mnie oczywiście nie sam motyw, ale naszła mi myśl: Ciekawe co Amerykanin by powiedział, jakby w wakacje przyjechał do polski, a tu wszyscy na światłach mijania w dzień jeżdżą ; ) Film generalnie jest niezły, wysoko postawiony jest honor, szacunek oraz prestiż amerykańskiego wojska, ale... zakrawa to wręcz na propagandę kina wojskowego lat 40.

reich90

Człowieku, radzę się ogarnąć (jak najszybciej).
Mnie motyw zapalania lamp przez innych kierowców nie rozbawił (jak Ciebie), ale wzruszył. Poza tym według Ciebie film zakrawa na propagandę kina wojskowego lat 40? Bo ja, jeżeli już miałbym doszukiwać się jakiegoś przesłanie pod tymi względami, to byłoby ono antywojenne.

ocenił(a) film na 5
BUNCH

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nie rozbawił mnie motyw, ale myśl o tym że w PL żałoba trwa non stop. Odnośnie marketingu - mylisz się, tutaj jest właśnie pokazana czysta propaganda. Czasy się zmieniają, więc trzeba się dostosować. Anonimowi żołnierze giną na wojnie, ale państwo zapewni im bohaterski pogrzeb. Sama rola Bacona - niby honor i godność wiążąca się z U.S. Army. Oczywiście wiąże się to z honorem i godnością, jednak zdjęcia robione przez żołnierzy na 'safari' świadczą tylko o traktowaniu wojny w Iraku jak o (boje się użyć tego słowa) rozrywce. Szkoda, że należytą godność i szacunek reprezentuje się wyłącznie w filmach. Takich jak ten.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones