PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39495}
7,3 59 379
ocen
7,3 10 1 59379
6,9 15
ocen krytyków
Pogoda na jutro
powrót do forum filmu Pogoda na jutro

Film obejrzałam kiedyś przypadkowo, chyba na TVP2 i byłam w ogromnym szoku, że nigdy wcześniej nie trafiłam na niego. "Pogoda na jutro" to jeden z filmów, który ukazuje i w pewien sposób wyśmiewa nasze polskie przywary, cechy charakteru, naszą mentalność, wartości i ogólnie nasze współczesne społeczeństwo. Uwielbiam takie obrazy, dlatego został on na długo w mojej pamięci i jest jednym z moich ulubionych filmów. To moim zdaniem najlepszy film Pana Stuhra. Gratuluję, jest genialny!
Co widzimy w filmie, jakie tematy i problemy porusza?
- poszukiwanie siebie, spokoju, wolności, czegoś, w co można wierzyć
- materializm
- obraz wyborów w Polsce (przekręty, obmawianie, myślenie tylko o sobie, a nieo społeczeństwie, kłamstwa)
- uzależnienie od Internetu
- narkomania
- brak komunikacji z najbliższymi, brak czasu
- telewizyjne show, które ukazują brak szacunku do samego siebie, a także to co media lubią najbardziej - plotki, skandale i tanie sensacje ( tutaj mamy show w stylu "Big Brothera")
- podążanie za karierą, brak stabilizacji, rodziny, miłości, brak wartości moralnych.
To główne wątki tego filmu.
Myślę, że obraz Polski i Polaków jest tutaj przedstawiony fenomenalnie. Dialogi są rewelacyjne. Nie mówię już o zdjęciach, które także są świetne.
To obraz, który uświadamia nam jak wiele się zmieniło w ciągu kilkunastu lat. Ale czy na pewno na lepsze? Czy sprawiedliwie oceniamy dawne czasy jako złe?
Film przynosi wiele refleksji. Zachęcam do zobaczenia!

kasia86_filmweb

nie przesadzajmy. Taki nie jest obraz Polaków lecz całego świata. Aż tak żle z nami to nie jest. Gdyby tak było już spotkała by nas apokalipsa ;P

ocenił(a) film na 8
kasia86_filmweb

Masz racje popieram w 100%
Ja jestem wierzący niepraktykujący głosuję na PO

giovanni50

Twoja wypowiedź daje do myślenia, bardziej niż sam film :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones