PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531431}

Pogrzebany

Buried
6,6 62 335
ocen
6,6 10 1 62335
6,3 15
ocen krytyków
Pogrzebany
powrót do forum filmu Pogrzebany

Film beznadziejny, nudny i szkoda czasu na niego. Pól akcji ciemność, drugie pół facet z zapalniczką, który w kółko gada to samo.Nie wiedziałam że Amerykanie potrafią pod ziemią w trumnie oddychać bez tlenu,no i ten wąż którego przez pół filmu miał w nogawce i się nie zorientował.Masakra !!!daję 3/10

ocenił(a) film na 8
Ayo23

Nudny ? Bo praktycznie cały czas stara się trzymać w napięciu i mu się to udaje ? Szkoda czasu bo raczej na czytanie twojego skrajnie subiektywnego zdania. Pól akcji w ciemności... a co ? Miał w tej trumnie robić ? Grać w piłkę ?

Jest motyw 'ucieczki' 'ratunku' i 'egzystencji' Oddychał ponieważ trumna nie była tak głęboko,a sam opis wskazuje,że miał tlenu na 90 minut.

Wąż,to faktycznie gówniany pomysł...

RAC_79

Jeśli Twoim zdaniem ten film trzymał w napięciu to chyba mało widziałeś filmów na wysokim poziomie które naprawdę trzymają w napięciu.O ile nastrój wypada dobrze to fabuła niestety miejscami strasznie kuleje. Zacznijmy od sławetnej zapalniczki - Paul zapala ją nieustannie, doskonale wiedząc, że przez to traci cenny tlen. Ale jeśli dodam do tego fakt, że ogień jest obecny również wtedy, kiedy Paul wykręca numer na komórce i rozmawia przez nią to robi się po prostu absurdalne. W końcu telefony mają coś takiego jak wyświetlacz - nie potrzeba światła, żeby móc wykręcić jakiś numer.Jeśli dodamy do tego fakt, kiedy mężczyzna dzwoni do przyjaciółki swojej żony i zamiast jej cokolwiek wyjaśnić rzuca w nią obelgami to te wszystkie nieścisłości zwyczajnie robią się śmieszne, wybijając widza z tej osobliwej atmosfery. Kwestia namiaru numeru telefonu przez FBI także jest odrobinę niejasna. W końcu Hollywood przyzwyczaiło nas do tego, że wystarczy im minuta rozmowy, aby móc namierzyć czyjś telefon. A tutaj? Nic z tego.Masa błędów I co nadal uważasz że ten film jest bardzo dobry?Tyle mam do powiedzenia.

ocenił(a) film na 8
Ayo23

"Jeśli Twoim zdaniem ten film trzymał w napięciu to chyba mało widziałeś filmów na wysokim poziomie które naprawdę trzymają w napięciu"

Prawdopodobnie więcej niż się ci się wydaję.

"Paul zapala ją nieustannie, doskonale wiedząc, że przez to traci cenny tlen"

Był w amoku.Takich zachowań nie można wytłumaczyć w dość prosty sposób, jaki tutaj przedstawiasz.
Trzeba 'postawić' się w jego sytuacji.

"Jeśli dodamy do tego fakt, kiedy mężczyzna dzwoni do przyjaciółki swojej żony i zamiast jej cokolwiek wyjaśnić rzuca w nią obelgami to te wszystkie nieścisłości zwyczajnie robią się śmieszne"

Jeśli zwrócisz uwagę na fakt,że wcześniej dzwonił kilkukrotnie ze skutkiem negatywnym,był zdenerwowany i jak wcześniej pisałem był w amoku.Popełniał błędy i o to właśnie chodziło.Czasu coraz mniej,a czasu na ratunek z każdą sekundą mniej.
Gdybyś zwróciła na, to uwagę nie było, by to wcale śmieszne.

W końcu Hollywood przyzwyczaiło nas do tego, że wystarczy im minuta rozmowy, aby móc namierzyć czyjś telefon
Sama widzisz namierzyli go ale błędnie.Poza tym wcześniej szukali tego drugiego 'zaginionego' i to cało namierzanie pomieszało im się z innymi przypadkami.Więc nie uważam,że zrobili to głupio.

Nieco więcej empatii dla człowieka w takiej sytuacji,bo sama nie wiesz jak byś się zachowała.Możemy dzisiaj sobie pisać,że to absurdalne,a tamto śmieszne,ale wszystko do czasu, gdy siedzi wygodnie w fotelu i popijamy kawkę.
Poza tym film także ma głębsze dno, gdzie to przeciętny człowiek tej planety nawet nie pomyśli o takowym.

"I co nadal uważasz że ten film jest bardzo dobry?"

Film jest dobry,ale dałem 8, ponieważ lubię takie kino. Nic do kinematografii nowego nie wniesie,ale warto go zobaczyć.

RAC_79

Ok wyraziłeś swoje zdanie ja swoje i najlepszym rozwiązaniem będzie zakończyć dalszą dyskusję ponieważ ani ja nie przekonam Cię do swoich racji,ani tym bardziej Ty mnie.A dalsza dyskusja może czasem przerodzić się w niepotrzebne sprzeczki czego nie chcę.A więc...Życzę miłego dnia.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Ayo23

Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Ayo23

Zgadzam się z RAC_79, film jest świetny mimo gry jednego aktora i niskobudżetowego, ale trzyma w napięciu przez cały czas. Na prawdę nie spodziewałam się takiego dobrego kina po przeczytaniu opisu na Filmwebie i zupełnie się nie zgadzam z twoją opinią, ale ją szanuję, bo nie każdemu może przypaść do gustu taka bierność na ekranie. Mimo to daję 9/10, bo film wycisnął ze mnie wiele emocji podczas oglądania

ocenił(a) film na 8
cava22

Według imdb ten film miał budżet w wysokości trzech milionów zielonych, więc nie wiem czy on taki niskobudżetowy. Ale fakt, że mimo statycznej scenerii wgniata w fotel jak niejeden film sensacyjny, już jest ewenementem samym w sobie.

ocenił(a) film na 9
mati_mac

Trzy miliony to prawie nic w Hollywood na film, a jestem prawie pewna że przynajmniej połowa tego poszła na gażę dla aktora, więc w sumie na resztę wydatków im zbyt wiele nie zostało :D Ale i tak dali radę, skubane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones