PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531431}

Pogrzebany

Buried
6,6 62 335
ocen
6,6 10 1 62335
6,3 15
ocen krytyków
Pogrzebany
powrót do forum filmu Pogrzebany

Fajnie, że film trwa grubo ponad półtora godziny (90min) Toche nie teges uważam. Po drugie
słyszałem, że totalny gniot, prawda ?

ocenił(a) film na 7
tibek96

Nie prawda. Mnie film pozytywnie zaskoczył. Dobra i trudna rola Ryana, bardzo klaustrofobiczny klimat, napięcie, ciekawe dialogi, mocne zakończenie i przesłanie. Fajny film zrobiony za niewielkie pieniądze.

Penguin27

hmmm ... muszę oglądnąć, żeby się dokładnie wypowiedzieć :)

ocenił(a) film na 8
tibek96

1,5h w jednym (nie nazbyt obszernym, do tego delikatnie mówiąc) miejscu z jednym (praktycznie) aktorem? No, jeśli TO się nie nudzi, to musimy mieć do czynienia z dziełem niezwykłym i wartym obejrzenia. A nie nudzi. Polecam każdemu.

dentryt

Polecam użyć głowy panowie... przy 90 wystarczalności tlenu film mógłby trwać nawet i 15 godzin... dlaczego??? Use ure brain... Przecież akcje które się dzieją mogą odbywać się w trakcie tych 90 tylko w innych miejscach z udziałem innych osób itp. Prościej tego wytłumaczyć już nie można

tibek96

dla samego klimatu warto obejrzec

ocenił(a) film na 8
tibek96

to film 60 sekund powinien tez tyle trwac ? : P

ocenił(a) film na 6
tibek96

Tlenu starczy mu na 90 minut. Film trwał 97 minut. Dziękuję dobranoc.

ocenił(a) film na 6
CAABAG

A u mnie nawet 95 minut.

ocenił(a) film na 7
janusz62

Film trwał 95 minut z napisami początkowymi i końcowymi, a sam film nawet mniej niż 90 minut więc się nie czepiać.

ocenił(a) film na 8
tibek96

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale opis filmu jest z dupy: w samym filmie jest mowa, że do godziny 21, czyli do godziny oddania okupu, są bodajże ponad 2 godziny od momentu, w którym rozmawiają o tym bohaterowie. Dystrybutor raczej kierował się długością trwania filmu a nie długością trwania całej akcji w filmie

ocenił(a) film na 6
Pikastro

Nie przeczę, także nie zatwierdzam.

ocenił(a) film na 5
Pikastro

opis polskiego dystrybutora nie zawsze jest mądry - weź to pod uwagę.

ocenił(a) film na 8
tibek96

A Ty się tym przejmujesz? Ja przestałem na takie głupoty zwracać uwagę, bo są one nagminne. Tak jak rozbrajanie bomby, kiedy zostało 5 min do eksplozji, rozciąga się nagle do 10-30 min. Po prostu w Hollyłudach czas płynie inaczej... A sam film wart obejrzenia i zły nie jest i nieźle pokazuje bezduszność instytucji, dla których ludzie się nie liczą, tylko cyferki.

ocenił(a) film na 7
tibek96

Akurat tlen to tu największa bujda. Zakładając, że trumna ma wymiary 200x50x50 i jest w całości wypełniona powietrzem (nie odliczamy objętości ciała), to jest tam 500l powietrza. Teraz weź taką małą świeczkę, podpal i przykryj litrowym słoikiem. Zakładam, że nie będzie się palił więcej jak 15 sek. (nie wiem ile, nie sprawdzałem). Przyjmując taką ilość, płomień zużywa tlen z 4l powietrza na minutę. Szybka matematyka i wychodzi około dwóch godzin. On sam leży w trumnie od 18:05 do 20:40.

Trzeba pamiętać, że dane są zawyżone, liczone dla pustej trumny i płonącej jednej świeczce (w filmie był nawet mały pożar), bohater zużywa mnóstwo tlenu na samo oddychanie (co też nie zostało uwzględnione) i leży w niej pewnie od 17.

użytkownik usunięty
tibek96

Grubo? 90+5 minut, grubo? A 4 z tych 5 "grubych" minut to napisy końcowe...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones