PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531431}

Pogrzebany

Buried
6,6 62 335
ocen
6,6 10 1 62335
6,3 15
ocen krytyków
Pogrzebany
powrót do forum filmu Pogrzebany

Co według was lepsze? Ja oddaje głos na 127 godzin. Pogrzebany też mi się podobał, ale pomysły z wężem i pożarem w trumnie były trochę abstrakcyjne.
A może znacie jakieś filmy w podobnym stylu?

extranick

Wiesz co, mega abstrakcyjne było to, że ten wąż jakimś cudem znalazł się w jego spodniach. Uśmiałam się nieźle przy tej scenie. No i cała misterna akcja z zapalniczką też była zabawna. Gdybym zobaczył węża pod nogami, to zakopałabym go buciorami. To byłby przecież pierwszy odruch.

ocenił(a) film na 10
iwonka_sl

Dla mnie zdecydowanie lepszy jest "Pogrzebany". Chociaz ten motyw z wezem powinni usunac z filmu... "127 godzin" dla mnie jest dobrym i madrym filmem, zawiera swietne sceny, ale dla mnie zabraklo w nim dramaturgii. No i powinni na koncu wyjasnic sprawe z 2 poznanymi dziewczynami, bo nic o tmy nie bylo wspomniane. A przeciez po takich przezyciach, posiadajac rowniez nagranie jak to sie swietnie bawili zanim sie rozstali - na pewno chcial sie z nimi spotkac. Najbardziej mi brakowalo w tym filmie wlasnie jakiegos zakonczenia zwiazanego z tym watkiem. "Pogrzebany trzymal mnie przez kazda sekunde filmu w napieciu, "127 godzin" chwilami nuzylo, ale jak wspomnialem mialo fantastyczne sceny. Najbardziej podobaly mi sie te humorystyczne nagrania na kamere - znakomite poprostu :). Jednak zabraklo czegos w tym filmie i dla mnie "Pogrzebany" jest sporo lepszy - wywoluje znacznie wieksze emocje.

iwonka_sl

zauważ że wypalił całą benzynę z latarki i całą wódę, a tlen dalej był :D

użytkownik usunięty
extranick

Pogrzebany to film antywojenny, 127 nie ta liga :D

ocenił(a) film na 4
extranick

Dla mnie ,,127 godzin`` to był majstersztyk! I to tam dostrzegłam prawdziwą dramaturgię. To na takich filmach włącza się empatia, pojawia się pytanie, czy ja bym tak zrobiła/czy ja dałbym radę. A ,,Pogrzebany``? Powiem tyle- dałam 4, Film ,,127 godzin`` ode mnie dostał 9.

ocenił(a) film na 7
Magdalena_filmweeb

Mimo pozornego podobieństwa filmy są zupełnie o czymś innym Zgadzam się że w "Pogrzebanym" jest dużo rzeczy niewiarygodnych i absurdalnych Ale sam problem jaki porusza jest ciekawszy, szerszy i zatrważający

ocenił(a) film na 8
piopio

Właśnie w 127 koleś od godzin jeśli nie dni wiedział, że musi sobie obciąć rękę, "tylko rękę", a tutaj jest o wiele większa dramaturgia, co prawda pojawia się promyk nadziei, ale kiedy gaśnie film zaczyna robić się rewelacyjny. Szczególnie ostatnie słowa wywarły na mnie duże wrażenie, takie zupełnie pogodzone ze śmiercią.

extranick

Pogrzebany zdecydowanie bo w 127 godzin gościu na końcu przetrwał a on nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones