PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531431}

Pogrzebany

Buried
6,6 62 391
ocen
6,6 10 1 62391
6,4 16
ocen krytyków
Pogrzebany
powrót do forum filmu Pogrzebany

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 3

Ciężko jest mi pisać o tym filmie.
Na pewno na pochwałę zasługuję Ryan Reynolds.
Wielki plus za pomysł, natomiast wielki minus za wykonanie.
Film zwyczajnie mnie znudził, a powinien trzymać w napięciu i przelać na widza lęki Conroya zamkniętego w trumnie i walczącego o życie, a tutaj po prostu tego nie było.
Miejscami traci sens.
Jest scena jak załadnik bierze lekarstwa i popija je wodą z piersiówki, natomiast kiedy w trumnie znajduję się wąż, to w tej samej piersiówce znajduję się już rzekomo benzyna którą Coroy próboję oblać i podpalić węża.
Niestety spodziewałem się czegoś innego.
Na największą uwagę zasługuję oczywiście scena końcowa, która jako jedyna wzbudziła u mnie szybsze bicie serca, mistrzostwo. A cała reszta była nużąca.

Ptysiek62

Jaka benzyna? jak piersiówka, to raczej alkohol.

ocenił(a) film na 3
maly_boniu

Heh faktycznie :D
Nie wiedzieć czemu ale pomyślałem że w piersiówce jest woda hah xD

ocenił(a) film na 4
Ptysiek62

dokładnie tez oczekiwałem czegoś więcej niż patrzenia przez cały film w jedno miejsce, w dodatku te błedy w realizacji o ktorych wspomniałeś i inne jak np: wąż ktory wychodzi przez dziure wielkosci pięści , a obok z szpar przesypuje sie piasek... do tego jeszcze stałe oświetlanie ogniem i ognisko w zamkniętej trumnie ze szczątkami tlenu ... ciekawe gdzie uchodził trujący dym ze spalania

lukas_allien

Kurna, przypierniczacie się, jakby to był dokument :P
Gdyby miało być jak mówisz, w sensie tlenu itp., to film trwałby 20. min. ;P

ocenił(a) film na 3
maly_boniu

Wiesz jestem naprawdę pełen podziwu za pomysł na film i scenariusz, gra Pana Reynoldsa też stała na wysokim poziomie.
Ale moim skromnym zdaniem realizacja pozostawia dużo do życzenie.
Po prostu spodziewałem się czegoś lepszego. Szczerze po obejrzeniu kilku trailerów powiedziałem sobie w duchy "kur... to jest film dla mnie, będzie ekstra" ale po obejrzeniu już całego filmu srodze się rozczarowałem.

ocenił(a) film na 4
maly_boniu

Ten film byłby lepszy gdyby był sporo krótszy, niekoniecznie 20 min jak sugeruje to maly_boniu , ale jednak krótszy. Pomysł jest rzeczywiście spod ziemi(z piekła rodem) i gdyby bohatera(zachwyt nad występem Reynoldsa dla mnie pozostaje nieco zagadkowy) wyposażyć tylko w determinację powodowaną pierwotna siłą, czasem postrzeganą jako niekwestionowaną wartość, o nazwie ,,Życie" a nie dokładać, wątpliwej jakości, zdolności rozwiązywania zagadki jak do tego doszło mogłoby wyjść kino intrygujące.
Ale tu jeszcze posługiwano się kliszami z cienkich horrorów i ten zabieg już trudniejszy do przełknięcia... Ta ,,czwórka" to za pomysł. Good night,and good luck, esforty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones