PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531431}

Pogrzebany

Buried
6,6 62 335
ocen
6,6 10 1 62335
6,3 15
ocen krytyków
Pogrzebany
powrót do forum filmu Pogrzebany

film zaczęłam oglądać ze względu na aktora.. i jak się okazało bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, po pierwsze nigdy nie sądziłam, że jeżeli film będzie nakręcony cały czas w tym samym miejscu będzie tak ciekawy, po drugie świetnie oddał emocje z jakimi taka osoba się zmaga, napady leku, strach, wiara w ocalenie, pożegnanie ze wszystkimi ważnymi dla niego osobami, no i po trzecie, najważniejsze- końcówka- pierwszy raz w życiu nie przewidziałam końca, byłam pewna, że gościu w końcu przeżyje a tu szok i niedowierzenie, po filmie z kilka minut siedziałam wryta nie wierząc co właśnie się wydarzyło Dla mnie mego super film POLECAM!!!

ocenił(a) film na 9
martys_s

no i jeszcze zapomniałam: film wzbudził u mnie straszne poczucie klaustrofobii.. kilka razy złapałam się na tym, że brałam oddech głębiej tak jakby oddychając za bohatera :)

ocenił(a) film na 5
martys_s

No a nie przeszkadzalo Ci to, ze przez wiekszosc czasu film jest.... hmm... nudny? 90 minut akcji w skrzynce - samo stwierdzenie brzmi idiotycznie, a oglada to sie zle. Zakonczenie tez da sie przewidziec. Wyobraz sobie siebie w tej sytuacji, nie w filmie, ale naprawde zakopana w skrzynce, o ktorej nikt nie wie. Normalni ludzie maja Cie gleboko w dupie, kazdy dba o siebie i czasem o innych jak nie wymaga to wysilku. Jak teraz widzisz zakonczenie?

ocenił(a) film na 8
michal2600

Obejrzyj "Wrecked" (pl. "Reset") ,a docenisz ten film :) Przestanie Ci przeszkadzać to ,że został nagrany on w skrzynce :) Dla mnie film był powalający, świetnie działał na moich odczuciach, myślach itd. :) A co do końca filmu to właśnie był najlepszy! Nie było w końcu żadnego niewiarygodnego happy end'u.
"Normalni ludzie maja Cie gleboko w dupie" ? Współczuję.

ocenił(a) film na 5
siasiarzyna

nie ma czego wspolczuc - ten motyw byl poruszony w scenie w ktorej go zwolnili, latwo zauwazyc ze w takich realiach nie bedzie happy endu, raczej brutalna rzeczywistosc

ocenił(a) film na 8
michal2600

ale trzeba przyznać ,że dali wielką iskierkę nadziei na "happy end" i może jestem nawina ,ale myślałam ,że się dobrze zakończy.. jak większość filmów :)

ocenił(a) film na 8
martys_s

Generalnie film byl lepszy niz myslalem, mimo ze byl krecony ciagle w trumnie ;) jako nie odczuwalem nudy, wczuwalem sie w sytuacje bohatera, myslalem co ja bym zrobil, a Ryan Reynolds zagral to rewelacyjnie. Dal bym 7 ale podnioslem do 8/10 za koncowke ktora rowniez mimo ze bralem pod uwage takie zakonczenie to mnie zaszokowala, szczegolnie jak mowil : okay...okay..jakby sie juz z tym jednak pod koniec pogodzil. Szkoda tylko ze w napisach koncowych jest dobrana idiotyczna muzyczka ktora dekoncentruje i wyprowadza ze stanu zawieszenia ;)

gosu1985

Moim zdaniem zaniżona ocena.

Jest kilka elementów do których można się przyczepić, jak na przykład:
- wąż w trumnie
- rozmowa z szefem (i marnowanie baterii)
- dobry zasięg
Jednak pomimo tego film warty polecenia. Moim zdaniem bardzo ciekawy klaustrofobiczny motyw, trzyma w napięciu, znakomita gra aktorska i oczywiście nie lukrowane zakończenie.
Lubię tego rodzaju filmy, gdzie są pokazane zmagania jednostki w ekstremalnych sytuacjach. Dzięki takim obrazom zastanawiamy się co my sami byśmy zrobili na miejscu tej osoby, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć aby ratować życie i jak się zachowujemy w obliczu nieuchronnej śmierci.
Mnie rozwaliły końcowe 3 minuty. Oczywiście można próbować przewidzieć zakończenie, ale mimo wszystko, gdy pojawiają się napisy końcowe (i niestety idiotyczna piosenka) zdajemy sobie sprawę że to już, że nie ma happy-end’u, jak to zazwyczaj bywa. Dzięki temu film wiele zyskuje i nadaje mu wiele realizmu.
Najbardziej zapadła mi w pamięci rozmowa głównego bohatera z żoną… smutna i bardzo prawdziwa, wszyscy mają jeszcze nadzieję… a po minucie jest już koniec.

Polecam

ocenił(a) film na 8
Apart_Heidn

Juz to pisalem tutaj kilku osoba, ten waz w trumnie to nie do konca sciema. Istnieja weze ktore uciekaja pod ziemie kiedy slonce jest zbyt mocne. Poniewaz waz nie potrafi sam kopac tuneli najczesciej wykorzystuje dziury zrobione przez inne zwierzeta, badz swierzo rozkopany piasek (np przez czlowieka), a on byl dopiero co pochowany tam.

ocenił(a) film na 8
gosu1985

świeżo* ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones