PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531431}

Pogrzebany

Buried
6,6 62 335
ocen
6,6 10 1 62335
6,3 15
ocen krytyków
Pogrzebany
powrót do forum filmu Pogrzebany

podpalił alkochol z piersiówy, toż to chyba spirytus był że się takim płomieniem palił. Żal mi tych co to "arcydzieło" ocenili na tak wysoko i siebie że straciłem półtorej godziny

skiza

Faktycznie czas na ten film również uważam za zmarnowany.Film był poniżej moich oczekiwań. Miałam nadzieję na coś ciekawszego. Rewelacyjny to ten film nie jest, widziałam lepsze. Od początku przeczuwałam, iż główny bohater umrze i tak się stało. Pomysł może na film był dobry ale nie dopracowany.

ocenił(a) film na 7
seniorita_nora

Jakby przeżył to ocena średnia tego filmu wynosiłaby maks 5.0 dlatego zakończenie mimo takie jakie było na plus, mocne - gdy znajduje White'a a nie jego.

kamil607

Tu masz rację. W innym wypadku film byłby totalną porażką ( co nie zmienia faktu, że trochę jest). Za to dałam tylko jeden plus. Ale i tak nie urzekł mnie ten film.

ocenił(a) film na 7
seniorita_nora

Mi się spodobał. Przymknalem uwagę na drobne błęd no i mocna końcówka. Film mimo iż dzieje się w jednym miejscu od początku do końca potrafi zaciekawić, moze nie tak jak "Telefon" ale potrafi no i ma klimat. Dobra produkcja

ocenił(a) film na 7
skiza

Prawdą jest że akcja z wężem i ogniem była wyjątkowo słabym elementem filmu ale zdecydowanie nie można przez to uznać tego filmu za syf z gilem.Jak dla mnie wyjątkowo innowatorski, reprezentuje nowy nurt filmowy ukazujący człowieka w klaustrofobicznym pomieszczeniu z którego nie sposób się wydostać.Akcja filmu dzieje się na maksymalnie 2 m/3 i trwa półtorej godziny a mimo tych niesprzyjających warunków film trzymał w napięciu.Autorzy tego filmu naprawdę postarali się aby ta historia nie została przedstawiona w sposób jałowy.Poza zmaganiami bohatera w ciasnej przestrzeni mogliśmy również zobaczyć esencje ludzkiego skur**stwa wobec de facto umierającej osoby.Gość umiera w trumnie na pustyni na całkowitym zadupiu a jego pracodawcy umywają od niego ręce a urzędnicy państwowi błagają żeby nie rozmawiał o tym z prasą. Ten film chociażby za to zasługuje na wyższa ocenę niż te nieuzasadnione marne 3.
Generalnie nie jest to nieporozumienie ani arcydzieło ale na pewno zasługuje na 7...

ocenił(a) film na 3
psyholstalker

SPOILER.....Oceniłbym na 6 gdyby to był krótkometraż max 20min. by the way, co mieli zrobić urzędnicy z tym fantem???? Postawić całą amerykańską armię w stan gotowości i dać każdemu żołnieżowi łopatę żeby (przez dwie godz, bo tyle mieliczasu) przeczesywał pustynie??? Bez przesady. Sprawa z góry skazana na porażkę. Poza tym zakończenie z deka przewidywalne. 7 oznacza film "dobry", 3 oznacza film "słaby", więc 3 nie jest marne tylko słabe. Większość filmów na filmwebie ma zawyżone oceny. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
skiza

Nic nie napisałem na temat kopania pustyni przez brygadę amerykańskich żołnierzy. Mój komentarz odnośnie urzędników mówił o zatajaniu prawdy wobec prasy i związku z tym świata. Zakończenie owszem mogło być przewidywalne jeżeli ma się złe nastawienie wobec filmu ale tego broń boże nie neguje.
Co do (marny/słaby) - obawiam się że są to synonimy więc żadnej różnicy.
Co do zawyżonych ocen - oczywiście jest to prawdą ale niestety to działa również w drugą stronę i tak jest w tym przypadku.
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
psyholstalker

Co do zatajania prawdy wobec świata to polecam "The Whistleblower- Niewygodna prawda" tam to dopiero jest sk urw...stwo, a tu facet miał pecha, ot przytrzasnął sobie palca drzwiami, nie wiem czy chciałbym usłyszeć o tym w głównych serwisach newsowych, a i jemu by to nic nie pomogło, jedyną kożyść miałyby hieny (media) można by było więcej reklam puścić między informacjami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones