PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720559}

Pojedynek

The Duel
5,9 4 117
ocen
5,9 10 1 4117
Pojedynek
powrót do forum filmu Pojedynek

Po pierwsze lubie westernone klimaty.. nie chodzi o strzelanki per se ale o slonce i klimat 19cznej spolecznosci w ameryce polnocnej.

W skrocie podoba mi sie kreacja Harrelsona, film rozwija sie troche powolnie. Szczerze powiedziawszy film nie powala na kolana, ale calkiem fajnie sie olada. Czegos mi brakowalo w koncowce, jakiegos glebszego dna. Tu troche minus. Obiektywnie dalbym 6+/10 ale imo 7/10 za kreacje Woodiego.

ocenił(a) film na 4
Kryan

Jestem zawiedziona końcówką filmu. Dlaczego bohater nie wrócił po żonę która była ofiarą sekty? Za to moja ocena to 4/10.

rena1971

Zgadzam się z Wami jak na taką obsadę film nie powala, gdyby zamiast Harrelsona i Hemswortha zagrał np. Seagal i Lundgren wyszłoby arcydzieło ;)

rena1971

byla martwa w koncowej scenie obok kaznodziei.

ocenił(a) film na 8
polipop

To była oskalpowana wczesniej meksykanka

rena1971

Ja bym tam po tę niewdzięczną sucz nie wracał.

rena1971

Pomimo tego że ja również nie rozumiem dlaczego nie wrócił po żonę (przecież zrobiono jej zielonoświątkowe pranie mózgu) to film dobrze się ogląda 7/10.

ocenił(a) film na 6
AKSORZ

Pewnie mu zbrzydła. I nawet się nie dziwię... ;)

Kryan

Mnie ten film mozno kojarzy sie z "Adwokatem diabla", z Kijanka i Alem Pacino.

ocenił(a) film na 7
Kryan

Początek żywcem wzięty niemal z "Gangów Nowego Jorku".

Film ogólnie trochę powolniejszy, jak to na western przystało, ale jest klimat, choć pełno wszędzie zieleni, naprawdę dobrze zagrany, Liam Hemsworth dotrzymał kroku Harrelsonowi i chyba tak tylko czegoś w końcówce brakuje, tego by właśnie strażnik teksasu odniósł się do słów Abrahama, coś potwierdził, coś zaprzeczył, a tak trochę zniknął bez wyraźnego podsumowania i pal licho jego żonę. Będąc prawdziwym feministą, muszę przyznać, że skoro wybrała by zostać, to jest to jej wybór i żaden mężczyzna nie ma prawa jej zmuszać do opuszczenia tego miasta.

Choć sam nie wiem, czy oni jednak w dwójkę nie uciekli stamtąd, końcówka wspomina tak mniej więcej, że wraz z żoną był, fabularnie na wydźwięk filmu to nijak wpływa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones