PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775769}

Pokémon Detektyw Pikachu

Pokémon Detective Pikachu
6,4 50 935
ocen
6,4 10 1 50935
5,8 14
ocen krytyków
Pokémon Detektyw Pikachu
powrót do forum filmu Pokémon Detektyw Pikachu

Kiedy usłyszałem pierwsze pogłoski o powstaniu aktorskich pokemonów, wzruszyłem ramionami. Ale kiedy zapowiedziano film o Detektywie Pikachu i zaprezentowano obsadę, moje nastawienie zmieniło się o 180 stopni. Oczywiście, jak każdy inny, kiedy pierwszy raz usłyszałem pomysł na film moją reakcją było "CO!?". No bo jak to, Pikachu zamiast słodkie "pika pika" będzie mówić głosem Deadpoola i rozwiązywał kryminalne zagadki związane z pokemonami? Ale jak dłużej o tym pomyślałem, zacząłem się przekonywać. No bo jeżeli wolą pójść taką nietypową drogą, to znaczy że mają jakiś pomysł na film. To na pewno ciekawsze, niż ponowne oglądanie historii Asha kolekcjonującego pokemony. No i bądźmy szczerzy - Ash nie był ciekawą postacią, a motyw "złap je wszystkie" nadaje się na serial aniżeli na film kinowy. Tutaj, nie dość że protagonistą będzie Pikaczu, na dodatek mówiący głosem Ryana Reynoldsa to jeszcze będzie asystował mu Ken Watanabe (co jest miłym ukłonem w stronę Japonii) - dwaj świetni, charyzmatyczni aktorzy. Dodatkowo, pomysł z Detektywem Pikaczu pozwala pobawić się formą - można z tego zrobić buddy movie, kryminał, noir, parodię Zabójczej broni w świecie pokemonów. To na pewno brzmi ciekawiej, niż nudne odtwarzanie serialu anime, tylko w skróconej formie. Ja jestem zdecydowanie na tak i czekam na pierwszy zwiastun.

szmyrgiel

Ja się dziwię że aktorski i żywy film o pokesach tak późno będzie, ożywianie zwierzaków od paru lat jest na dobrym poziomie, cóż do kina na to nie pójdę chyba że dziewczyna będzie bardzo chciała, ale zobaczę później jak ta elektryczna mysz wygląda w realnym świecie. Tak w ogóle to 7 i pół miecha do premiery mają i ani jednego zdjęcia z filmu nie udostępnili tylko mejkin of?

GalaQXus

Myślę, że z adaptacją tak długo zwlekali przez efekty specjalne. Dopiero po Strażnikach Galaktyki, trylogii Planety Małp i Księgi Dżungli udało się wygenerować wiarygodnie wyglądające zwierzęta w CGI/motion capture. Wiadomo że większą popularnością Pokemony cieszyły się ponad 15 lat temu, ale niespodziewany sukces Pokemon Go udowodnił że nawet po tak długim czasie ludzi obchodzi ta marka. Może już wyrośliśmy z oglądania serii, ale do dziś powstają kolejne sezony anime co oznacza że nadal jakąś popularnością się cieszą. Pewnie tak długo zwlekają z promocją, bo woleli by wcześniej dopracować efekty. Kiedy powstawała (i nadal powstaje) Alita: Battle Angel długo nic nie udostępniano, żadnych fotosów i informacji, aż nagle wyskoczyli z pierwszym zwiastunem w którym jakość efektów pozostawiała sporo do życzenia i nie spotkał się ze zbyt dobrym przyjęciem.

szmyrgiel

Widziałem zwiastun i miałem całkowitą rację - to zapowiada się naprawdę dobrze!

szmyrgiel

Pewnie że tak, to będzie genialne! Na pewno z synem i żoną pujdziemy do kina. Uwielbiam filmy na których można się totalnie odciąć i czerpać przyjemność z niczym nie skrępowanej dobrej rozrywki. Super, mniej ambitne kino, nie oznacza złe kino: Pacific Rim, Player One... ja to kupuję.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Film jest na podstawie gry pod tym samym tytułem na Nintendo 3DS xD takze to nie tak ze oni mieli oryginalny pomysł czy coś. Gra pojawiła sie stosunkowo niedawno, po trailerach widzę ze tez sporo czerpie z tego co juz było w grze takze jesli zachowają chociaż klimat gierki to moze im wyjsć super film :)

ChibiGoku

Dopiero potem odkryłem istnienie gry. Ale to wcale nie dyskredytuje mojej wypowiedzi, bo wciąż, przenoszenie na duży ekran Pokemonów od TEJ STRONY jest ciekawym pomysłem. Gra Detective Pikachu jest mało popularna, bardzo nietypowa, wszyscy kojarzą Pokemony przede wszystkim z przygód Asha i pojedynków ternerów Pokemonów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones