PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731541}

Pokój

Room
7,8 191 775
ocen
7,8 10 1 191775
7,5 42
oceny krytyków
Pokój
powrót do forum filmu Pokój

Uwielbiam jak opis filmu zdradza fabułę na tyle, że większość filmu ogląda się ze spokojem i bez emocji jakie mogłyby towarzyszyć widzowi, gdyby tylko nie zajrzał na Filmweb przed seansem. :-/
Na szczęście ja zajrzałem dopiero po obejrzeniu filmu, dlatego nie mam żalu ale zastanawiam się kto na to pozwolił? Czy naprawdę lepiej będzie nam się oglądało ten film jeśli będziemy wiedzieli, że Jack opuści pokój i plan ucieczki się powiedzie? Nie sądzę, ponieważ dla mnie największe emocje były związane właśnie z tym niepokojem i brakiem tej pewności. Dlatego bardzo proszę o zmianę opisu i wyrzucenie ostatniego zdania, które pięknie zamyka opis ale niestety również wpływa negatywnie na odbiór filmu.
Z pozdrowieniami.

ocenił(a) film na 7
Fauranix

Dokładnie. Co gorsze- jest to opis dystrybutora... Ja na szczęście nie czytałam go przed obejrzeniem filmu, także były emocje. Szkoda jednak, że tylko do połowy filmu...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Fauranix

A ja się nie zgadzam z tym co napisałeś. Film sam w sobie nie jest o uciekaniu, to czy Jack ucieknie czy też nie nie stanowi głównego wątku tej historii. Moje odczucia po obejrzeniu tego filmu to przede wszystkim to jak szybko Jack zdołał się adaptować a jakie problemy miała Ma. Moim zdaniem różnica między nimi była taka, że Jack nigdy nie znał świata a Ma żyła w nim 17lat. Ostatnia scena daje możliwość zrozumienia tym, którzy tak jak Wy przez pół filmu skupili się na tym, czy ucieknie czy nie. Jack wchodzi do pokoju, żegna się ze wszystkim, łatwo mu to przychodzi czego nie możemy powiedzieć o Ma, która stoi w progu i nawet nie chce wejść.

ocenił(a) film na 9
awichrzy

Dokładnie. Film pokazał tak naprawdę przez jakie trudności muszą ludzie przejść po takich doświadczeniach życiowych.

ocenił(a) film na 8
awichrzy

Nie twierdzę, że film jest o uciekaniu i chyba dla każdego jest jasne, że nie jest to film sensacyjny. Jednak ja się bardzo cieszę, że nie czytałem opisu filmu i dzięki temu mogłem w nim odnaleźć cały wachlarz emocji, również tych związanych z lękiem o życie głównych bohaterów.

ocenił(a) film na 9
Fauranix

Czepiacie się a ma rację. To samo napisałem sam komentując ten film.. Ja niestety przeczytałem opis przed i to, że znałem całą fabułę filmu od pierwszej do ostatniej minuty bardzo mi się nie podobało. Dobry opis to taki, który wprowadza w tematykę filmu i zachęca do jego obejrzenia a nie taki, który opisuje cały film, bo fabularnie to tu niestety da się go w całości streścić właśnie w ot tak krótkim nawet tekście.

ocenił(a) film na 7
14lukas14

A ja uważam, że opis jest właśnie taki, jaki powinien być. Dobry opis to również taki, który pokazuje człowiekowi, czego ma się po filmie spodziewać. Ucieczka nie jest główną tematyką filmu i nigdzie nie powinno być zasugerowane, że jest inaczej. Mało to było sytuacji, w których film otrzymywał złe oceny ze względu na niespełnienie oczekiwań widzów? Czym innym jest trailer, który istotnie zbyt dużo pokazuje. Jest w nim większość ważniejszych scen.

ocenił(a) film na 9
Mohn_voangory

Masz prawo tak uważać :) Dla mnie najlepszym opisem byłoby coś w stylu poniżej.

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka.

ocenił(a) film na 9
14lukas14

Jak dla mnie starczyłoby tylko "Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem." - to byłby opis idealny! Sama byłam bardzo wkurzona, że przeczytałam całość przed seansem. Dlatego swojemu mężowi przeczytałam tylko to pierwsze zdanie ;)

Mohn_voangory

Boże! Jak przekichane muszą mieć ci, co przed obejrzeniem filmu, przeczytali książkę, którą zresztą "Pokój" dosyć wiernie przedstawia.

ocenił(a) film na 8
awichrzy

Chłopcu łatwiej przychodzi adaptacja gdyż pokój w którym żył przez 5 lat to nie był pokój kojarzący mu się z więzieniem, porwaniem czy gwałtem. To był jego dom. Natomiast z całą pewnością tak go odbierała Ma gdzie trafiła jako 17 letnia dziewczyna. Scena końcowa mówi o tym dokładnie. Oboje uczą się świata i życia ale każde z poziomu swojego bagażu doświadczeń.

awichrzy

*7 lat w nim żyła

Fauranix

Cholera. Świetnie. Przeczytałam. Jak mam teraz obejrzeć go?

ocenił(a) film na 8
joka_2

Ja na szczęście przeczytałem tylko początek, ale i tak film ci się spodoba.

LeoMessi86

spodobal, ale nie potrafie juz calkowicie subiektywnie ocenic filmu jezeli sie dowiem o co w nim chodzi wpierw... : <

ocenił(a) film na 10
Fauranix

Zgadzam się, że opis zgadza, że ucieczka się powiedzie. Jeszcze bardziej zdradzają to zwiastuny. Jednak w czasie oglądania filmu jest tyle emocji i sama scena ucieczki jest ich kulminacją, że cieszyłem się że wiedziałem, że się uda. Film genialny.

ocenił(a) film na 9
Dendron

Ojj tak ucieczka to po prostu mega kumulacja emocji!

ocenił(a) film na 8
Dendron

Haha ja też czytałam wcześniej opis, a i tak nie mogłam usiedzieć w miejscu, gdybym nie wiedziała, czy się powiedzie, to bym chyba zemdlała z emocji!

ocenił(a) film na 8
monikastogowska

Dokładnie tak samo. Wiedziałam, że się uda, ale i tak serce waliło mi jak szalone.

Fauranix

Tak samo plakat...

ocenił(a) film na 9
Fauranix

Przeczytaj opis Wielkiego Gatsby'ego, to jest dopiero dramat...

ocenił(a) film na 9
Fauranix

Przeciez nie rozumiem, w czym problem. To bylo jasne od poczatku, ze wydostana sie z pokoju - co wcale nie jest najwazniejsze. To nie jest film akcji czy thriller, tu nie chodzi o ucieczke. Co wazne, to wydarzenia po opuszczeniu pokoju, pokazanie co dzieje sie wewnatrz bohaterow, jak radza sobie w nowej sytuacji.
Strasznie splaszczasz 'Room' sprowadzajac go do zwyczajnego filmu akcji, gdzie psychologia postaci nie ma znaczenia..
A 'spoilery' na plakacie, w opisie i zwiastunach wcale filmu nie niszcza, bo nie to autor mial na mysli.

ocenił(a) film na 8
Fauranix

Zgadzam się. Na szczęście nie czytałem tego opisu przed seansem.

Fauranix

Ach te opisy wieczna udręka..ale Filmweb, w wersji mobilnej dobrze to rozgrał. Widzę przed oczami tylko dwa zdania, z których wiem tylko że Jack ma pięć lat, nie wychodzi z domu i nie wie co jest na zewnątrz. Niewiele tego ale o spojlerach mowy być nie może :-)

ocenił(a) film na 9
Fauranix

Bez przesady, to nie jest film o uciekaniu i czy się powiedzie, ale o emocjach i o tym jak Jack postrzega świat. Opis filmu nic nie zepsuł w odbiorze, poza tym ze zwiastuna i tak można wywnioskować, że się wydostali z Pokoju...

ocenił(a) film na 6
Fauranix

Film jest głównie o macierzyństwie (!!!), później o wolności i różnicach w jej postrzeganiu w zależności od perspektywy, a także o traumie pourazowej oraz o trudnościach w redefiniowaniu tożsamości i określeniu własnego miejsca na świecie.
Ten film nie jest sensacją o uciekaniu, a jeśli jak napisałeś głównie z tym związane były Twoje "największe emocje", to tym bardziej nie rozumiem Twojej oceny filmu aż na 8.

ocenił(a) film na 8
Fauranix

Zgadzam się całkowicie. Nie przeczytałam spojlera co prawda na Filmwebie (wystrzegam się tego, by czytać opisy filmu), ale przez przypadek w artykule na temat Oscarów, gdzie nagle redaktor, który do tej pory wymieniał same tytuły, w tym przypadku pokusił się o opis całej fabuły. Lubię doświadczać niepewności podczas seansu, więc to zepsuło mi całą frajdę. Niemniej, świetny film.

ocenił(a) film na 8
Fauranix

A co mają powiedzieć ludzie, którzy najpierw przeczytali książkę jak ja :D
Ale oczywiście zgadzam się, opis powinien zachęcić do obejrzenia, a nie podać wszystko "na tacy".

jozinnan

Hehe, też na seans poszlak znając fabułę z książki

Fauranix

Z tego, co wiem już sam trailer filmu pokazuje ucieczkę z pokoju, więc widocznie nie tylko o uwięzienie i wszystko, co tylko z tym faktem się wiąże, chodziło twórcom filmu.

ocenił(a) film na 8
Fauranix

Nie tylko opis, ale i zdjęcia w galerii. Nawet nie trzeba ich powiększać, by dowiedzieć się że uciekli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones