PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 828
ocen
7,4 10 1 154828
6,6 37
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

Światowy poziom

ocenił(a) film na 8

Świetny film, gęsty klimat, bardzo dobre aktorstwo tylko ten dźwięk jak zwykle w polskim kinie kuleje.

reoms2

I to wszystko wiesz od "publicystów"? ;)

ocenił(a) film na 5
zweistein

troche sam wydedukowałem bo wiadomo że żadne państwo nie robi inwazji na inne państwo ze względu na mniejszość etniczną w tym państwie.Czyli że na 1 żyda musiał przypadać conajmniej 1 polak.proste.A pewnie było 2-3 ale zakładając że zginęło 3 mln żydów to zginęło minimum 3 mln polaków.

reoms2

?
Wydedukowałeś sobie liczby i dane? ;) Przecież jeśli nie pczeczytasz gdzieś wyliczeń (książki i badania historyczne jako źródło orientacji), nie jesteś w stanie niczego "wydedukować".

ocenił(a) film na 5
zweistein

owszem jestem w stanie wydedukować dużo rzeczy ,dedukcja to pewnie coś co budzi przerażenie wśród żydków i dlatego zamiast dedukcji chca uczyć genderyzmu.

reoms2

Absurd. Jak możesz "wydedukować" (sic!) ilość zabitych, jeśli nie opierasz sie na danych historycznych, nie korzystasz z opracowań, książek historycznych?

ocenił(a) film na 5
zweistein

widzisz to jest matrix ,rzeczy które tobie sie wydaja absurdalne mi sie wydają całkiem logiczne.

reoms2

Matrix nie istniał - tak naprawdę był iluzją. Poodobnie jak twoja logika i wiedza, niestety.
Mi możesz nie wierzyć, zapytaj kogokolwiek, czy twoje "dedukcje" mają odzwierciedlenie w racjonalnej logice.Tylko ryzykujesz, że zapytany umrze ze śmiechu.

ocenił(a) film na 5
zweistein

jasne

reoms2

Tylko co jasne, zrozumiałeś swoją ignorancję? Jeśli tak, brawa.

ocenił(a) film na 5
zweistein

Zrozumiałem że jesteś agentem matrixa który usiłuje wmówić że to co sie widzi przed oczami oglądając ten ffilm jest prawdą.

reoms2

Przestań pieprzyć 3 po 3 i odpowiedz na pytanie, w jaki sposób możesz mieć jakąkolwiek orietację w sprawie ilości ofiar II wojny, jeśli nie wierzysz żadnym historykom i opracowaniom historycznym?

ocenił(a) film na 5
zweistein

No a jak sadzisz ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski
wystarczy odjac lidzbe ludnosci z 1946 od tej 1938.


Sorry wiem ze nie klikasz w linki więc ludnosc polski 1938 34,849 mln a 1946 23,930 mln ... chyba te liczby mówią same za siebie i nic nie trzeba więcej tłumaczyć.

reoms2

No to zastanów się: skąd Wiki ma te dane? Jeśli nie z badań historycznych prowadzonych przez... (to ci zagadka, prawda?)
Liczby ktoś zliczył i uznał za wiarygodne. Wierzysz tym, którzy to zrobili?

ocenił(a) film na 5
zweistein

a jakie dane są wg. ciebie prawdziwe tylko podaj jakieś konkrety a nie ten durny film dla idiotów..

BTW zauważyłeś bystrzaku że to GUS?

reoms2

No to jeszcze raz: kto twierdził, że nie wierzy żadnym informacjom podawanym przez historyków -bo wszyscy oni są sprzedajni i fałszywi?
I jeszcze to, że "wydedukował" sobie straty ludzkie podczas II wojny - nie zważając na ustalenia historyczne? ;))

ocenił(a) film na 5
zweistein

Niewiem gdzie uczą takich matołków jak ty pewnie w gestapo albo NKWD bo żeby pomylić Główny Urząd Statystyczny z czymś o historii to trzeba mieć niezłe nasrane w głowie.

reoms2

OK, rozumiem że tym facetom z komunistycznego Urzędu - w przeciwieństwie do historyków, którzy cytują konkretne dane liczbowe - wierzysz bez zastrzeżeń? ;) Ich dane są precyzyjne i pewne, można na nich polegać?
Potwierdź, żebyśmy mogli przejść dalej.

ocenił(a) film na 5
zweistein

No może dane GUS mają błąd statystyczny na poziomie 1-5% ale to nie zmienia za bardzo sensu tych danych.Wszystkie państwa prowadza różne statystyki ale to nie ma żadnego związku z systemem politycznym w tych państwach a stwierdzanie że coś jest komunistyczne ze względu na to że działało w czasach komunistycznych jest głupie bo np. jest szereg procesów które działają niezależnie od systemu politycznego.Np. Wisła sobie płynęła w czasach komunizmu ale głupie by było wyciąganie na tej podstawie wniosku że to komunistyczna rzeka.Albo miasta istniały i głupie by było wyciąganie wniosków że to komunistyczne miasta.A już najgłupsze to by chyba było założenie że powietrze w czasach komuny istniało więc to jest komunistyczne powietrze.Pewne rzeczy są niezależne od systemów politycznych i tym rzeczom sie nie uda przypisać takich rzecz że komuniści itd.

reoms2

To jeszcze raz: dlaczego wierzysz (również komunistycznym, jak wynika z twoich wynurzeń) statystykom, a historykom, którzy cytują te same statystyki już nie wierzysz?

ocenił(a) film na 5
zweistein

Nie ma czegoś takiego jak komunistyczna statystyka bo jeśli sie porówna książki o statystyce z czasów komuny z książkami o statystyce dzisiaj to jest to samo.Myślisz że za komuny liczyło sie np. 1 2 5 6 8 10 ? nie liczyło sie tak samo ,liczby nie kłamią.To miałem na myśli pisząc o procesach niezależnych od systemu politycznego.A historycy interpretują fakty ,jedni interpretują tak inni inaczej a inni jeszcze zmyślają.

reoms2

Chyba kpisz. Nie, ty na poważnie, prawda? Liczby nie kłamią? ;) Nigdy nie słyszałeś o nadużyciach tego typu, o fałszerstwach danych? Gdzieś ty chłopie żył dotychczas, na Marsie?

Sorry, ale ty nie napisałeś, ze nie ufasz niektórym historykom, tylko, ze nie ufasz wszystkim. Czyli również tym, którzy cytują prawdziwe, twoim zdaniem, dane statystyczne.

ocenił(a) film na 5
zweistein

Ciekawe w jakim celu miałoby sie fałszować tego typu dane ? może wyjaśnij panie wszechwiedzący

reoms2

Jesteś niesamowity. Ale nie w pozytywnym słowa sensie, niestety.
Znasz terminy: propaganda, polityka, władza ludu? Naprawdę sądzisz, że komuniści nie manipulowali danymi gospodarczymi czy społecznymi? Toś naiwniak większy od potężnego.

A co z tym zagadnieniem?
"Nie napisałeś, ze nie ufasz niektórym historykom, tylko, ze nie ufasz wszystkim. Czyli również tym, którzy cytują prawdziwe, twoim zdaniem, dane statystyczne."
Jakieś przemyślenia? ;)

ocenił(a) film na 5
zweistein

No moze sie nie znam podaj ile zginelo ludzi z podzialem na nacje podczas II WS .. no podaj skoro ja sie nie znam to tacy jak ty muszą chyba tą wiedze w gaciach trzymać.No ile ????????? ile polaków i żydów poprosze o twarde dane w okresie 1938 - 1946 ?????????????????

reoms2

Mogą podać dane z książek historyków którzy opierają się na szacunkach, czy ciągle są niewiarygodni - wszyscy, bo są historykami? ;)

ocenił(a) film na 5
zweistein

no to podaj ... co czemu nie podasz ? no podaj jakieś dane nie obchodzi mnie skąd i jakie żródło ,no podaj dane.

reoms2

Ty znowu poważnie? Tym bardziej rozbrajająco infantylnie.
Naprawdę sądzisz, ze to jest problem, żeby znaleźć książki historyków, które wiernie cytują dane statystyczne? Absurd.
Wystarczy wziąć pierwszą z brzegu książkę historyczną o sytuacji w Europie przed II wojną i poczytać o produkcji wojennej państw zachodnich, Niemiec, Polski przed 1939 r. Już? Dotarło? jeszcze masz jakieś równie idiotyczne zastrzeżenia?

ocenił(a) film na 5
zweistein

No to podaj matołku bo narazie to przedstawiasz taki punkt widzenia osoby co chce wygrać w totolotka - co wystarczy przecież wziąść kupon i skreślić sześć liczb - ale ich nie podajesz bo wiesz że zawierają nieprawdziwe dane proste.

reoms2

Norman Davies, Europa. Rozprawa historyka z historią, Kraków 1998

Faktycznie, zupełnie jak totolotek... ;) Co dalej, miszczu, jakieś kolejne zastrzeżenia z kosmosu?

reoms2

"WziąŚć kupon"?? BraŚć kupon??

zweistein

" Zaimek ja ma dwie formy celownika: akcentowaną mnie i nie akcentowaną mi. Na początku zdania używa się tylko tej pierwszej, np.: „Mnie to daj” (ale „Daj mi to”). Formy mi można też użyć na początku zdania składowego, po spójniku, jeśli pada na niego akcent: „Robię tak, jak mi się podoba”. "*
Proponuję zapamiętać:)

* Oficjalna strona internetowa Wydawnictwa Naukowego PWN - https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/mnie-czy-mi-tobie-czy-ci;5375.html (dostęp 05.04.2018)

zweistein

"Zaimek ja ma dwie formy celownika: akcentowaną mnie i nie akcentowaną mi. Na początku zdania używa się tylko tej pierwszej, np.: „Mnie to daj” (ale „Daj mi to”). Formy mi można też użyć na początku zdania składowego, po spójniku, jeśli pada na niego akcent: „Robię tak, jak mi się podoba”.*

Ciekawe czy jesteś w stanie to zapamiętać w końcu, co?:) Wątpliwe, niemniej jednak trzeba próbować...

* https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/mnie-czy-mi-tobie-czy-ci;5375.html

zweistein

Jeżeli uciekasz się do cytowania upadłych historyków, to tym bardziej potwierdza, że nie było nigdy takich przypadków, by Polacy mordowali żydów.

A teraz rzuć parę przykładów z archiwum Ringelbluma i będzie wszystko jasne.

trolbet

A Zychowicz też jest upadły? ;) (Tak/nie/nie wiem)

zweistein

Manipulujesz podobnie do tej niedojdy"

"Ale czy rzeczywiście zostali zamordowani przez Polaków?

Nie. Wielu zostało wyłapanych w pierwszych dniach czy nawet godzinach po ucieczce przez niemieckie obławy. Ci ludzie byli zupełnie nieprzygotowani do ucieczki, nie mieli kryjówek, zapasów, często po prostu błąkali się po okolicy. Skupieni w większych grupach byli łatwym celem dla Niemców. Dłużej przeżyli tylko ci, którzy w pierwszych dniach zdołali uciec gdzieś dalej od miejsca pacyfikacji lub ukryli się u polskich sąsiadów."

No to jak? Rzucisz parę przykładów z archiwum Ringelbluma czy nadal będziesz gdybał.

trolbet

Ja manipuluję? ;) Dlaczego? Bo twój fragment zaprzecza mojemu? Nie, nie zaprzecza. Bo wcześniej zacytowane przeze mnie informacje pozostają w mocy. Autorka mówi zarówno jedno, jak i drugie. Ty manipulujesz, bo udajesz, ze twój cytowany fragment odnosi sie wprost do mojego - a tak nie jest, wystarczy zajrzeć do pełnego tekstu wywiadu. Nie za szybko?

Co z Zychowiczem? Dlaczego uważasz, że jest "niedojdą"?
Czy Zychowicz też jest upadły? (Tak/nie/nie wiem)

zweistein

No to jak? Rzucisz parę przykładów z archiwum Ringelbluma czy nadal będziesz na gdybaniu opierał szkalowanie Polski.

trolbet

Odpowiedz na pytania, masz je wyżej. Wiem, ze niewygodne, bo obnażajż twoja ignorancję i złą wolę, ale spróbuj po męsku.

zweistein

Sprowadzając dyskusję do autorów typu kłamliwego Grossa, nie sprawisz, że wszyscy uwierzą w te wymysły chorego z nienawiści do Polaków umysłu Grossa i jemu podobnych. Jeżeli żydzi podchodzą poważnie do literatury s-f Grossa, to poważnie należy także rozważyć ile tak naprawdę żydów zginęło podczas II WŚ.

W tej sytuacji najlepszy wyjściem będzie odwołanie się do relacji naocznych świadków tamtych zdarzeń żydowskiego pochodzenia, spisanych w archiwum Ringelbluma. Stąd moja prośba. Posługujmy się rzetelną wiedzą. Najlepiej podaj jakieś przykłady z archiwum Ringelbluma.

trolbet

Ale Skibińska nie zgadza się z wyliczeniami Grossa. Czyli jesteś przeciwko Skibińskiej, razem z kłamliwym Grossem? Teraz dobrze?
Zanim zajmiemy się twoim archiwum (czy ono na pewno dotyczy kwestii mordowania Żydów po wioskach?) , masz wyżej moje pytania, na które nawet nie spróbowałeś sensownie odpowiedzieć.

ocenił(a) film na 8
Hubert_K_22

Byli i tacy i tacy. Jak wszędzie. Nie jesteśmy narodem wybranym. Jesteśmy zwyczajnym narodem, więc są i były czarne owce, a ci którzy temu zaprzeczają wykazują się albo naiwnością albo głupotą.

majkalipcowa

Nie masz racji. Przykładem może być ostatnia wojna światowa np. ludobójstwo dokonane na narodzie polskim przez Niemców, żydów, Rosjan czy Ukraińców. W ramach zaplanowanego ludobójstwa Niemcy zamordowali 3 miliony Polaków, a żydzi z sowietami zamordowali ponad 1,5 miliona Polaków. Na tym tle Polacy są narodem świętym bo nie mordowali nikogo.

skarbekzgor

Owszem, np. w akcjach odwetowych polskiego podziemia mordowano też Ukraińców. Więc nie kłam, czytaj staranniej książki historyczne.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Myślę, że rozmówcy wyżej chodziło o to, że nie byliśmy agresorami, a odwet to już coś innego.

Temat tak jak i film ciężki i naprawdę łatwo wzbudza agresję nawet tu agresję słowną.

majkalipcowa

To nie był akt zemsty, ludobójstwo czy odwet. Tylko ta metoda obrony polskiej ludności cywilnej okazała się skuteczną bronią przeciwko ludobójstwom ukraińskim czy litewskim.

Niepotrzebnie angażujesz swoją agresję. Wyluzuj.

majkalipcowa

Właśnie, nie ;) Oni serio twierdzą, że Polacy nigdy nikogo nie mordowali. Też się zdziwiłem, ale to wprost wynika z wielu wypowiedzi klonów piotrusia i innych panów patriotów kanapowych.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Ok, naród Święty, a ja cenię święty spokój więc przeczyc nie będę :)

zweistein

To nie był akt zemsty czy ludobójstwo. Tylko ta metoda obrony polskiej ludności cywilnej okazała się skuteczną bronią przeciwko ludobójstwom ukraińskim czy litewskim.

trolbet

Obrona obroną, a akcje odwetowe akcjami odwetowymi. Wiesz, tęcza ma różne kolory. Krew też.

ocenił(a) film na 8
Hubert_K_22

Mi film również bardzo się podobał- dobrze nakręcony, gra aktorska też świetna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones