PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 772
oceny
7,4 10 1 154772
6,6 37
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

W filmie odkrywają zbrodnię, której dopuściła się garstka ludzi pod koniec wojny, a tu co drugi komentarz o tym,że to anypolski film. Dwójka głównych bohaterów to niby nie Polacy? Może Żydzi,co?Już chyba Czterej Pancerni i Pies są bardziej antypolscy i zakłamują historię, bo pokazują Ruskich, jako naszych przyjaciół. Idzcie na na forum tego serialu, powystawiajcie jedynki i powykrzykujcie jakieś patriotyczne hasła.

arson665

A którzy Polacy stanowią w filmie normę i większość?

ocenił(a) film na 7
zweistein

Film opowiada o dość wąskim gronie osób z jednej wsi i okolic, powiedzmy, że było to kilkadziesiąt osób, więc policz sobie ile to setnych promila na tle prawie czterdziestomilionowego społeczeństwa polskiego.

arson665

Rozumiem. Żeby być reprezentatywnym, film musiałby mieć 36 mln bohaterów. Wtedy nie mógłbyś mieć wątpliwości. Zgadza się?

ocenił(a) film na 7
zweistein

A po czym wnioskujesz, że ja mam jakieś wątpliwości?

Zapytam w prosty sposób, bo widzę, że inaczej się nie da: czy film mówi o tym, że cały naród polski to mordercy Żydów?

Czy po obejrzeniu Leona Zawodowca uważasz, że cała amerykańska policja to skurumpowane ćpuny?

arson665

Z czego wnoszę? ;) Hm... z twoich wypowiedzi, które negują reprezentatywność przedstawionej społeczności?

Leon Zawodowiec korzysta z innej konwencji, innych klisz. Tak trudno to zrozumieć?
Przy okazji: skorumpowany ćpun był tam 1 (sztuk: jeden), więc trudno uznać go za reprezentację jakiejkolwiek grupy.
Ilu zaciekłych antysemitów znajdujemy w "Pokłosiu"? Jednego (sztuk: jeden) czy może niemal wszyscy są nimi?
Odpowiadając na twoje pytanie: moim zdaniem film pokazuje, że antysemityzm w Polsce to norma, nie wyjątek.

ocenił(a) film na 7
zweistein

No dobra, ćpun był jeden, skorumpowanych trochę więcej.

A to źle,że film pokazuje to,że antysemityzm w Polsce to norma? Przecież to prawda. Wszędzie dookoła słychać ciągle " Żydzi to, Żydzi tamto, ten jest Żydem, tamta jest Żydówką..."

arson665

A widzisz. Czyli tu mamy zgodę. W tym znaczeniu, że film pokazuje Polaków ( w masie) jako nieprzejednanych antysemitów.
A teraz kwestia odniesienie do rzeczywistości. Pewnie się zdziwisz, ale wśród moich znajomych nastroje antyżydowskie i opinie antysemickie stanowią zdecydowany margines. Jak to się ma do "normy", którą proponuje obraz filmowy?
Na dodatek, tu nie chodzi o antysemityzm jako wyraz niechęci, ale gotowość do zabijania. I samo zabijanie.

ocenił(a) film na 7
zweistein

Większość moich znajomych i ja mamy w głębokim poważaniu, kto jakiego jest wyznania. Znajdą się jednak grupy ludzi, w których antysemityzm jest głęboko zakorzeniony. Wieś pokazana w filmie to mała społeczność, którą dość łatwo zarazić antypatią/sympatią do czegoś, a akurat w tej grupie antysemityzm rozprzestrzeniał się przynajmniej od dwóch pokoleń. Jeśli ktoś przebywa większość czasu wśród fanów Polonii Warszawa to raczej jej będzie kibicował, a nie Legii, której kibicuje większość Warszawy.

arson665

Znowu żydzi zamierzają mordować Polaków pod pretekstem antysemityzmu?

"Zamordowanie lwowskich działaczy studenckich

Jedną z najohydniejszych zbrodni popełnionych pod hasłem rozprawy z "polskimi antysemitami" było
zamordowanie kilku działaczy studenckich na Politechnice Lwowskiej w październiku 1939 r. Inspiratorem
całego mordu był rosyjski Żyd, ppłk Jusimow, mianowany komisarzem Politechniki.

Zbysław Popławski tak opisał na łamach periodyku "Semper Fidelis" przebieg okrutnej rozprawy z polskimi działaczami
studenckimi: Następnie komisarz Jusimow zorganizował "likwidacyjne zebranie". Bratniej Pomocy, które odbyło
się między 15 a 20 X 1939 r. Większość obecnych na sali stanowili Żydzi; Ukraińców i Polaków było mało; tzw.
likwidacja odbywała się w niezgodzie ze statutem, gdyż dokonywali jej nieczłonkowie.

Na sali orkiestra wojskowa grała marsze; nie wiedziano wtedy, że były to mundury NKWD. Za katedrą zasiadła
grupa 6-8 osób, a wśród nich jako zagajający Żyd rosyjski w skórzanej kurtce i skórzanym kaszkiecie, którego
nie zdjął w czasie zebrania. Przedstawił się jako "komisarz Politechniki". Był to właśnie tow. Jusimow, ppłk z
zarządu politycznego Armii Czerwonej. Przemawiał po rosyjsku, wykazując, że teraz po upadku "jaśniepańskiej
Polski" należy zlikwidować jej nadbudowę, tj. organizację studencką powołaną do gnębienia ludu pracującego;
za to wszystko, co było, odpowiedzialni są członkowie kierownictwa tej organizacji, którzy znajdują się na tej
sali.

Jako drugi wystąpił Jan Krasicki, już wtedy II sekretarz Miejskiej Organizacji Komsomołu. Odegrał on tutaj rolę
prowokatora do zaplanowanego ludobójstwa (...) omawiając działalność antysemicką i prześladowanie Żydów
(...). Następni mówcy - komuniści żydowscy - stwierdzili, że na sali są obecni działacze organizacji
antysemickich. Komisarz polecił ich wskazać. Wyciągnięci przemocą z miejsc i bici, doprowadzeni zostali do
mównicy, aby się tłumaczyli. Tam zostali znowu pobici i skopani, wreszcie wywleczeni przez członków orkiestry
w mundurach na korytarz.

W czasie, gdy orkiestra znów grała, usłyszałem wyraźnie strzały na korytarzu. Po
zebraniu otworzono drzwi sali; wszyscy musieli przechodzić przez korytarz, a tam za ławkami w kałużach krwi
leżeli nieruchomo wyprowadzeni uprzednio studenci.

Oto nazwiska ofiar, które udało się ustalić: Ludwik Płaczek, stud. IV roku, kierownik I DT, członek Korporacji
"Scythia"; Jan Płończak, stud. III roku, członek wydziału "Bratniaka", również należący do korporacji
"Scythia"; Henryk Różakolski, stud. IV roku, pochodzący z Wielkopolski (por. Z. Popławski Represje okupantów
na Politechnice Lwowskiej (1939-1945), "Semper Fidelis", 1991, nr 4, s. 3-4).

Szczególnie złowieszcza była atmosfera, w której publicznie zorganizowano swoisty "sąd" nad polskimi
działaczami studenckimi za rzekomy "antysemityzm", aby ich wkrótce potem zabrać jako ofiary kaźni. Mark
Paul porównał atmosferę zgromadzenia, które faktycznie "skazało" studentów na śmierć, do atmosfery
niektórych wieców w nazistowskich Niemczech (por. tekst M. Paula Jewish-Polish Relations in Soviet-Occupied
Eastern Poland, 1939-1941, publikowany w książce The Story of Two Shtetls, Brańsk and Ejszyszki, Toronto-
Chicago 1998, t. 2, s. 207)."

Fragmenty z biblioteki polskiego patrioty "PRZEMILCZANE ZBRODNIE", Prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak

arson665

Żydzi sami zrażają do siebie ludzi, a Polaków w szczególności. Polska od 45 roku żyje pod rządami żydo-bolszewii z dziada pradziada UBek,a GRuowca, NKWdzisity i innych PZPRowskich śmieci. Jak tego nie pojmiesz to już przepadłeś. A o jedwabnym to radzę posłuchać prawdziwych historyków, a nie faszystowskich propagandzistów od zbrodniarza Michnika.

Zapraszam tutaj może to ci rozjaśni w głowie gdzie jesteś :

https://www.youtube.com/watch?v=7xG_Qdq8vvk

Cobra_Choke

"Polska od 45 roku żyje pod rządami żydo-bolszewii z dziada pradziada UBek,a GRuowca, NKWdzisity i innych PZPRowskich śmieci. "

Czyli żydo-bolszewią były też rządy Suchockiej (poza, fuj UW, było PChD, ZChN czy SLCh), Olszewskiego (PC, ZChN), Buzka (AWS), Marcinkiewicza i Kaczyńskiego (PiS, LPR).
Nie pojąłem tego, więc chyba "przepadłem".

bazant57

Obejrzyj Nocną Zmianę to będziesz wiedział kto chciał rozliczyć żydowską czerwoną sitwę i innych zdrajców Polski, a kto ich ochronił. Obejrzyj i wysuń wnioski.

Cobra_Choke

Nie sądzę, abyś był obserwatorem tych wydarzeń gdy miały miejsce. "Dokumentalność" filmu "Nocna Zmiana" polega na użyciu gotowych nagrań, a montaż i przesłanie są dalekie od rzetelności dziennikarskiej. Korzystasz z przeżutej papki, sam poszukaj innych źródeł wiedzy, a nie tylko zgodnych z reprezentowaną opcją polityczną.
Tak się składa, że żyję na tyle długo, aby pamiętać nawet wypadki grudnia 1970. A teraz obserwuję, jak 20-30 latkowie z gorliwością wartą lepszej sprawy kreują równoległą rzeczywistość zarówno PRL-u jak i III RP.

bazant57

Co ma montaż to faktu, że Polska to był jedyny kraj bloku wschodniego, który nie zrobił dekomunizacji, a dawne komuchy w ciągu ostatnich 25 lat dorobiły się większej fortuny niż amerykańscy nafciarze w ciągu dwóch pokoleń. Sam się okłamujesz lub wygodniej ci wierzyć, że wszystko jest ok. Ok, to nie oglądaj Nocnej Zmiany i skoro masz mało dowodów dookoła siebie by wyciągnąć wnioski czym jest Polska i kto tu rządzi to spoko, siedź sobie dalej w swoim matrixie. Przecież tak prościej i wygodniej no nie ?

Cobra_Choke

Film "Nocna Zmiana" widziałem w chwili jego telewizyjnej premiery w 1995. Raz mi wystarczyło..

bazant57

I widzę, że wciąż żadnych wniosków. Spoko, tacy ludzie jak ty też są potrzebni. Niestety nie Polsce.

Cobra_Choke

Z jakiegoś powodu uważasz, że jedyne trafne obserwacje otaczającego świata to takie jak Twoje. Być może uległeś złudzeniu o powszechności swoich poglądów.

Skoro już poruszałeś temat "dawne komuchy w ciągu ostatnich 25 lat dorobiły się większej fortuny niż amerykańscy nafciarze", to przyjrzyj się Fundacji Prasowej "Solidarność". Przewały opierające się na wpływach politycznych i pisanie ustaw na zamówienie ubrudziły wszystkie opcje polityczne.

"Spoko, tacy ludzie jak ty też są potrzebni. Niestety nie Polsce."
Ten tekst powinien zawstydzać, pamiętam jak w stanie wojennym wydawano niewygodnym dla władzy paszporty w jedna stronę. Historia zatacza koło - mam jedynie nadzieję, że mając władzę nie egzekwowałbyś jednomyślności jak komuchy.
A jak powiedział Patton "Jeżeli wszyscy myślą to samo, to niektórzy nie myślą wcale".

bazant57

Kolego, przestań się silić na głupio mądrego. Potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie czy nie ? Pytanie odnośnie braku dekomunizacji w Polsce gdzie inne kraje to zrobiły prawie 30 lat temu i są to kraje, jak choćby Czechy gdzie jest porządek, a ludzie nie żyją jak śmieci za śmieciowe pieniądze na śmieciowych umowach ? Bo mieli Havla, a nie Wałęsę, konfidenta SB vel. Bolek.

Cobra_Choke

- Ciekawe jakie kraje zrobiły dekomunizację "prawie 30 lat temu" skoro od wyborów w 1989 minęło 25 lat, a Polska była pierwsza?
- W jaki sposób umowy śmieciowe wiążą się z komuną lub postkomuną?
- W Czechach istotnie średnia płaca jest wyższa niż w Polsce, ale siła nabywcza tych pieniędzy mniejsza. Nie powołuj się na takie przykłady.
- Dla przedsiębiorców ważniejsza jest stabilność systemu podatkowego i prawnego niż to, jaka partia jest przy władzy.
- Dekomunizacja miałaby sens natychmiast po zmianie władzy w stosunku do polityków, czy aparatczyków partyjnych. Był jednak układ o bezkonfliktowym oddaniu władzy. Polska nie dysponowała natomiast w latach 90-tych wystarczającymi bezpartyjnymi kadrami kierowniczymi w gospodarce, urzędniczymi czy nawet dydaktycznymi. To trochę tak jak z amerykańskimi władzami okupacyjnymi w Bawarii. Egzekwowanie denazyfikacji sparaliżowałoby administrację (a wszyscy członkowie NSDAP mieli iść w odstawkę).

bazant57

Śmieciowe umowy mają się tak, że nie istnieje żaden fundament państwowy. Nie istnieje przemysł, a każdy grosz jest wypompowywany z kraju. Skoro jesteś taki mądry to byś wiedział, że kraj tylko się rozwija, a obywatele mają pieniądze kiedy jest przepływ pieniądza. A kiedy wszystko stąd wyjeżdża, a markety, których jest kilkanaście tysięcy w Polsce ( różne firmy ) nie płacą tu grosza poza akcyzą i jakimiś tam drobnymi do miasta. Cały przemysł jest wyprzedany, rozkradziony bo takie post komunistyczne gówna jak Kulczyk czy inne aparatczyki po znajomościach poprzejmowały sobie za bezcen wszystkie zakłady, ziemie itd.
Masz ekonomie, obejrzyj sobie to :

https://www.youtube.com/watch?v=m5axZmvsb7c

Nie interesują mnie wywody typu ''siła nabywcza'' mniejsza. To w Polsce jak mniemam mniej zarabiamy, dużo mniej, ale możemy sobie na więcej pozwolić niż Czesi tak ? Proszę cię ...

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie : czemu w Polsce do dnia dzisiejszego nie było dekomunizacji i dlaczego prezydentami Polski byli agenci poza ś.p Lechem Kaczyńskim ?

Bolek, Alek i Litwin ?

Albo odpowiesz mi na te pytania, albo z całym szacunkiem wypier.dalaj Pan w końcu bo cały czas produkujesz jakiś pseudo-inteligentny bełkot i odwracasz kota ogonem, a konkretów ZERO.

Cobra_Choke

No i zobacz, nie interesują Ciebie "wywody", mam jedynie odpowiadać na pytania. Nie wiem, jak można pogodzić "z całym szacunkiem" i ciąg dalszy tego zdania. To nie jest dyskusja, jak nieopatrznie myślałem, bo nie rozumiesz rozmówcy. Żegnam.

bazant57

Tak, bo twoje wywody są gówno warte i obrażają moją inteligencję i próbujesz mnie na siłę przekonać do swojej żałosnej ciemnoty bo twój brak elementarnej wiedzy nie pozwala ci odpowiedzieć na moje tak proste pytania. Tak więc tak jak myślałem, znów zmarnowałem czas na kolejnego pożytecznego idiotę.

ocenił(a) film na 1
bazant57

O proszę! Jaki autorytet pacanowski: "Nocna Zmiana" polega na użyciu gotowych nagrań, a montaż i przesłanie są dalekie od rzetelności dziennikarskiej". A na czym polega paszkwil "Pokłosie"? Nie na tym, żeby stworzyć moralne uzasadnienie do grabieży Polski?

ocenił(a) film na 1
zweistein

O proszę! Jak judzi... "Odpowiadając na twoje pytanie: moim zdaniem film pokazuje, że antysemityzm w Polsce to norma, nie wyjątek"... Czyli już myśli, że wmówili, że "Pokłosie" to prawda, "Pokłosie" pokazuje... tylko czekać, aż nas wyszlamują z 65 mld dolarów... NIE UDA SIĘ WAM TO!

ocenił(a) film na 5
arson665

Trzeba potrafić kojarzyć fakty a tego w szkole nie uczą.Skoro ten film nie jest antypolski to dlaczego jest zsycnchronizowany w czasie produkcji z serialem niemieckim Iche mutter Iche futter ,określeniami w New York Times "polskie obozy zagłądy" .Bo to jest film antypolski a dodatkowo jako ciekawosta że ten film był pokazywany w polskich ambasadach RP.Jak nie zauważasz tych oczywistych faktów to po prostu jesteś 100 lat za złomiarzami torów kolejowych w wykształceniu.Bo taki złomiarz też nie myśli - dobra co tam ukradne sobie 10 m szyny kolejowej i ch**j - tylko zarobie ,a nie zaświeci mu sie lampka że przez to pociąg może sie wykoleić.No i właśnie ten film został nakręcony i jest pozytywnie opiniowany przez te środowiska na poziomie tych złomiarzy bo tak samo nie potrafią kojarzyć faktów i tak samo na złodziejstwie chcą zarobić i nie wyobrażają sobie że ten film jest antypolski i szkodzi wizerunkowo i wogóle w każdym zakresie ten film jest szkodliwy.

arson665

Przede wszystkim nigdy nie było podobnego zdarzenia. Jest to paszkwil na poziomie goebbelsowskiej propagandy, która jak wiemy, była skrajnie antypolska.

trolbet

Wiesz, bo to film fabularny, nie dokument.

ocenił(a) film na 1
zweistein

To jest przede wszystkim film fabularny? A wyszlamowanie Polski na 65 mld dolarów też ma być fabularne, a może całkowicie realne?

robokopo

Jesli "wyszlamowanie" oznacza pozbycie się przez Polskę zalegającego, niepotrzebnego, śmierdzącego szlamu - a kontrakt opiewać ma na 65 mld dolarów - to może niech Żydzi zapłacą i biorą ten szlam, skoro tak bardzo chcą? Dlaczego chcesz zablokować napływ do Polski taiej masy gotówki? Troche to niepatriotyczne. i na pewno podejrzanie prosyjonistyczne. Jednym słowem: nieładnie. :(

ocenił(a) film na 1
zweistein

Wiem, wiem, żydzie. Znamy tę żydowską wiarę, że wszystkim wszystko wmówicie... Że to tylko kwestia czasu, jak wszystkich zostawicie w skarpetkach, a ci nawet tego nie zauważą, bo im wmówicie, że zarobili...

robokopo

Jestem takim samym Żydem jak ty. Jakieś wnioski, mogą być aryjskie? ;)
Dlaczego pozbycie się cuchnacego szlamu z Polski za przyzwoite żydowskie pieniadze jest blokowane przez agentów Moskwy i Berlina?

ocenił(a) film na 1
zweistein

I co? Dalej judzisz, żydzie? Udajesz, że nie wiesz, o co chodzi? Odwracanie uwagi przez rozwadnianie? To przypomnę: NIE DOSTANIECIE DO POLSKI MAJĄTKU BEZSPADKOWEGO!

robokopo

O co chodzi? No chyba o to, o czym sam napisałeś? Bo chyba niemożliwe, żebyś taki narodowy herold jak ty nie rozumiał słów, których używa? Nie rosyjskich, niemieckich, nie w jidisz - tylko takich zwykłych polskich słów. ;)

http://sjp.pwn.pl/sjp/;2540960

ocenił(a) film na 1
zweistein

Thakh, thakh... żydh ghóruje nath khojem, khażthym khojem. Khoje są nafhozhem oth histhoria. Fhszystkho khojofhi moszna fhmóhfić, tho thylkho khfhesthia czas, jakh khoja żyth omhamhi...

robokopo

Czy ja gdziekolwiek twierdzę, biedny maluszku, że góruję nad każdym? Skąd. Nad tobą, owszem, ale to żadna sztuka, więc też chwalić się nie ma czym. Jeszcze ktoś mnie oskarży o znęcanie się nad słabszym.
I wyjmij w końcu te rozmiękłe chusteczki z buzi bo całkiem się osmarkasz.
Już? Można? Co oznacza wedle PWN sformułowanie "wyszlamowanie"? Nie za trudne pytanko? :)

ocenił(a) film na 1
zweistein

Ja wiem, fhy nic nie thwiercicie, pho fhszysthkho zhobicie, żephy tylkho nie phracofhać, a w khasę ophłyfhać. Fłącznieh z fmafianiem, sze fhas nie ma, pho jakh fhas nie ma, to jest cisza nath fhaszymi intheres, a fasze intheres luphią cisza...

A ty sobie doczytaj, żydzie, co to jest REINTERPRETACJA SEMANTYCZNA... Wejście na nową domenę... Wyszlamować z pieniędzy, to znaczy wyprać, pozbawić pieniędzy. I to się wam nie uda! Choćbyście się zarzekali na swoje wszystkie świętości, że fhy nie fhiecie, co tho fokule snaczy...

robokopo

Też masz wrażenie, że coraz bardziej bełkoczesz? No niby wiem, że stylizujesz się usilnie na potwornego Żyda, ale wychodzi bełkocik, nic więcej.
Skoro PWN podaje inną niż twoja definicję "wyszlamowania", czy oznacza to, że został opanowany przez Żydów? Bo jak inaczej wyjaśnić to, że twoja definicja patriotyczna i antyżydowska nie znajduje u nich potwierdzenia? I dlaczego tak perfidnie udają, że szlam to nie forsa?

ocenił(a) film na 1
zweistein

To, że PWN podaje taką definicję, nie znaczy, że nie istnieje METAFORYZACJA, która nie pasuje Żydom.

robokopo

"Metaforyzacja" w której uczciwe polskie pieniądze (i to nie byle jakie: 65 mld dolarów!) zamieniają się w bezwartościowy szlam? ;)
Przecież to absolutne odwrócenie znaczeń. Naprawdę bronisz Żydom dostępu do szlamu i nie chcesz, żeby sobie trochę poszlamowali z korzyścią dla Polski i Polaków? ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

Tak, tak... Możesz sobie, żydzie, judzić, ile wlezie. Nie wyszlamujecie Polski z 65 mld dolarów.

ocenił(a) film na 7
trolbet

A była w filmie wzmianka o tym, że to historia oparta na faktach?

arson665

Najlepiej posłuchaj co zbrodniarze polskiej historii sami o tym mówią:

"- To jest ciemna karta naszej historii, dotychczas pomijana przez kinematografię - pisze sam Władysław Pasikowski, wyjaśniając koncepcję. - Jedna z nielicznych takich kart. "Pokłosie" spróbuje o niej opowiedzieć. Z dala od polityki, poprzez losy zwykłych ludzi. Pokazując ich elementarną uczciwość i prawość, nikczemność i kłamstwo."

"- Istnieją nieproste tematy, o których trzeba mówić, bo są dla nas ważne - dodaje Dariusz Jabłoński z Apple Film Production, producenta "Pokłosia". - Polacy wielokrotnie zachowywali się jak bohaterowie, ale miewali też w przeszłości plamy na honorze. "Pokłosie" opowiada o najtrudniejszych sprawach. Musimy rozliczyć się z własną historią, stawić czoła prawdzie - podkreśla."

"- Już dziś można powiedzieć, że obraz Władysława Pasikowskiego będzie filmem ważnym i przełomowym, bo jako pierwszy dotknie mrocznych obszarów naszej niedawnej historii - mówi producent Beata Ryczkowska. - Głęboko wierzę jednak, że dzięki osobowości reżysera, kunsztowi ekipy realizacyjnej i doborowej obsadzie "Pokłosie" będzie również wciągającą, sugestywnie opowiedzianą historią, która na długo pozostanie w pamięci widzów."


Pytanie tylko, dlaczego Pasikowski oparł film na kłamstwie historycznym?

Dlaczego nie zrobił filmu opartego na relacjach z tamtego okresu?

"Jak mordowano Polaków ("PRZEMILCZANE ZBRODNIE", Prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak)

Gdy rozpoczynałem pisanie książki o antypolskich postawach Żydów na Kresach po 17 września 1939 r., zdawałem sobie dobrze sprawę z rozmiarów kolaboracji Żydów z sowieckimi najeźdźcami w
administracji, propagandzie, nadzorze deportacji Polaków czy ogromnej fali żydowskich donosów
przeciw Polakom. Nie miałem natomiast pełnego wyobrażenia o ilości zabójstw na Polakach popełnionych przez zbolszewizowanych Żydów. A nierzadko zbrodnie te były dokonywane z wyrafinowanym sadyzmem, jak świadczą niektóre z relacji nadesłanych do mnie przez czytelników.

Dodajmy również, że żydowskiego pochodzenia śledczy i kaci więzienni, kresowi Fejginowie i Morele, należeli do najbardziej bezwzględnych i wyrafinowanych oprawców. Szczególnie dużo przypadków mordowania Polaków przez zbolszewizowanych Żydów miało miejsce w dwóch okresach: w pierwszych tygodniach po 17 września 1939 r. i w czasie pospiesznej "ewakuacji" więźniów po napaści Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941 r."

arson665

Pasikowski wystawił sobie portret debila tym antypolskim paszkwilem. Jak pod koniec wojny uchowaliby się żydzi na wsi skoro byli już wymordowani przez Niemców?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper


Jak Polacy mogli pod koniec wojny zagarnąć majątek żydowski skoro był wcześniej znacjonalizowany (ukradziony) przez Niemcy?

"Do chwili rozpoczęcia masowego mordu na Żydach w 1942 roku cały majątek żydowski znajdujący się w Generalnym Gubernatorstwie – domy, mieszkania, zakłady, które nie zostały wcześniej zlikwidowane, konta bankowe – został skonfiskowany. Aby móc sprawnie zarządzać około 50 tysiącami przejętych działek, latem 1942 roku administracja cywilna Generalnego Gubernatorstwa stworzyła specjalną spółkę. Niemieccy urzędnicy rościli sobie również prawo do całego ruchomego majątku Żydów (meble, ubrania, przedmioty użytku domowego)."

ocenił(a) film na 7
trolbet

Myślisz, że Niemcy znaleźli i wywieźli wszystkich Żydów mieszkających w Polsce? Myślisz, że obchodziło ich kilka rodzin mieszkających na jakiejś wsi zabitej dechami? Przyjechali oficerowie, powiedzieli Polakom "róbta, co chceta" i żegnamy, mamy ważniejsze rzeczy do roboty.

ocenił(a) film na 5
arson665

debil jesteś i wogóle nie wiesz jak była II WŚ przeprowadzona dokładnie ,nigdy nie czytałeś jakichś rękopisów a ja właśnie czytałem i wiem jak ta wojna wyglądała nie tylko w Warszawie.Bo wszyscy myślą pewnie że Niemcy to tylko na Gdańsk i Warszawe napadli a takiego wieśniaka to dobra idż sobie pasaj krowy czy kozy.Otóż właśnie to jest idiotyczne myślenie.Poszukaj sobie rękopisów żródeł wtedy sobie wyrobisz jakiś pogląd a nie na podstawie jakichś ch***ych filmów.

ocenił(a) film na 7
reoms2

Ty czytałeś, a ja słuchałem opowieści m.in. mojego dziadka i tak to właśnie wyglądało na wsiach. Niemcy się po prostu nie wpieprzali. Oczywiście twój mózg musi przyswoić bardzo trudny fakt, że nie wszędzie wyglądało to tak samo.

arson665

To Twój dziadek był Niemcem czy folksdojczem, że się do niego "nie wpieprzali"? Z relacji historycznych wiemy, że za ukrywanie świniaka groziła śmierć polskiemu włościaninowi. A jak ukrywał żyda to i cała wieś była mordowana i palona.

ocenił(a) film na 7
trolbet

A napisałem gdzieś, że kogoś lub coś ukrywał? I nie, nie był folksdojczem, był Niemcem i służył w SS, zapomniałem o tym wspomnieć.

Naprawdę tak ciężko ci zrozumieć, że jest po prostu niemożliwością, żeby Niemcy wjechali do każdej wsi w Polsce i jeszcze w dodatku sprawowali nad nimi kontrolę? Jesteś aż tak tępy, żeby pojąć, że były wsie, do których Niemcy wjechali raz i nigdy do nich nie wrócili?

arson665

Porównujesz warunki życia Niemca, SS-mana, do wiejskiego życia polskich włościan? A twój dziadunio zamordował polskiego sąsiada? Zagarnął jego majątek? Miał niewolników z Polski do roboty? Zazdrościsz dziadkowi, że mordował Polaków?

"Praktycznie w każdej pomorskiej wsi zamieszkiwała jakaś niemiecka rodzina przez co Selbstschutz posiadał dokładne rozpoznanie w stosunkach wiejskich. Wiedziano dokładnie, którzy Polacy byli członkami patriotycznych organizacji polskich i jaki mieli stosunek do Niemców. Było to bardzo niebezpieczne i już jesienią 1939 roku przyniosło negatywne rezultaty w postaci wielu mordów, których de facto dokonywali na sobie przedwojenni sąsiedzi. Doprowadzało to również wielokrotnie do nadużyć w tym względzie, bo członkowie Selbstschutzu, chcąc zagarnąć mienie Polaków bądź załatwić stare sąsiedzkie porachunki, mścili się na dawnych sąsiadach.

Po zakończeniu działań militarnych naziści wcielili swój plan eksterminacji Polaków tzw. "Intelligenzaktion”. Historycy szacują, że w jej wyniku na Pomorzu zamordowano nawet 40 tysięcy osób. Najwięcej osób zabito w Piaśnicy pomiędzy Lęborkiem a Wejherowem, gdzie zwożono ludzi praktycznie z całego województwa.

(...) Tak było w Karpnie w powiecie kościerskim, kiedy to 16 października 1939 roku w egzekucji zginęło 21 osób. Wówczas oprócz żołnierzy w eskorcie na miejsce morderstwa i do pociągania za spust dołączyli: miejscowy kowal, karczmarz i rolnik. Skala okrucieństwa ze strony bojówkarzy była tak wielka, że zadziwiało to nawet dowództwo SS i było tematem spotkań z kierownictwem Selbstschuztu."

ocenił(a) film na 7
reoms2

Debilem jest osoba, która zaczyna zdanie małą literą, popełnia błędy ortograficzne i nie stosuje znaków interpunkcyjnych. Słownik poczytaj, a nie za rękopisy się bierzesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones