PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 943
oceny
7,5 10 1 123943
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Pierwsza część filmu (gdy Briony ma 13 lat) jest zgrabna, śmieszna, frywolna, ale przede wszystkim wciągająca.

Później wszystko gdzieś się rozmywa. Sam pomysł "dopisania życia" tym, którym nie było dane go przeżyć (i to z winy właśnie tej osoby, która pisze), można uznać za "mający potencjał". W moim odczuciu nie został wykorzystany w żadnym stopniu. W drugiej części filmu, nie ma już żadnych emocji - dramaturgii. Miałem wrażenie jakby scenarzysta pogubił się gdzieś podczas realizacji tego filmu.

Szkoda, bo dużo dobrego było w tym obrazie, ale jako całość mnie osobiście niestety zawiódł. nie poleciłbym go (chyba, że pierwsze 45 minut, ale kto powstrzymałby się przed zobaczeniem filmu do końca po tak dobrym początku? )

J__Merrick

Teraz widzę, że aktorka grająca 13-letnią Briony ma teraz rzeczywiście 13 lat - rzadkość ;)

J__Merrick

Nie zgadzam się co do drugiej części filmu. Część "dopisana" to sama końcówka, która ma miejsce po ślubie Loli i jest z zamierzenia żałosna tak, jak żałosny jest los Briony. Przeżywa zaś ona prawdziwą tragedię, bo nie ma żadnej możliwości naprawienia błędu z przeszłości. Lola bowiem nie potwierdzi jej zmienionych zeznań.

Podzielam pozytywne opinie innych. Zdjęcia naprawdę zapierają dech w piersiach - scena na plaży rzeczywiście jest majstersztykiem.

Sama zaś historia - jak z Szekspira - dziś już się takich nie opowiada. Tragedia wielu osób nie wynika z niczyjej na dobrą sprawę winy.

Film wcale nie jest IMHO łzawy, ale autentycznie poruszający. Żeby to napisać specjalnie się zarejestrowałem na FilmWebie :)

pzdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones