PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833172}
3,4 61 510
ocen
3,4 10 1 61510
3,3 31
ocen krytyków
Polityka
powrót do forum filmu Polityka

Moja recenzja

ocenił(a) film na 3

Fanom kina nie muszę chyba przypominać, że filmy Patryka Vegi od lat są synonimem gniotów. Niektóre z nich da się obejrzeć bez większego bólu spojówek i nawet odczuwać podczas seansu pewną dziwną przyjemność z przedstawionej na ekranie symfonii brutalności, przekleństw i żenady. Jednak wydany przed dwoma laty “Botoks” okazał się dla mnie traumatycznym przeżyciem (jeden z najgorszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem), przez co obiecałem sobie, że nigdy więcej nie pójdę do kina na kolejne dzieło Vegi. Minęły dwa lata, daną sobie obietnicę złamałem i, prawdę mówiąc, nie żałuję tego, choć bynajmniej nie z powodu jakości omawianego filmu.

“Polityka” to zbiór sześciu przeplatających się nowel mających w zamierzeniu stworzyć ponury obraz polskiej klasy politycznej. I choć obrywa się politykom z różnych ugrupowań i partii, reżyser postanowił najwięcej czasu poświęcić na ukazanie degrengolady moralnej, która zakradła się w szeregi alter ego obecnie rządzącego ugrupowania. Wbrew oczekiwaniom wielu widzów, “Polityka” nie agituje za żadną z wielu politycznych opcji. Vega z charakterystyczną dla siebie zadziornością rozdaje ciosy kijem na oślep, przy okazji stara się też unikać moralizatorstwa. No, może poza zakończeniem, ale o nim później.

Doczytaj resztę recenzji na moim blogu: https://500filmow.pl/polityka-2019/

Miłej lektury! ;)

thomasward

niezła recenzja, w zasadzie się zgadzam, jedna rzecz film dyskalifikuje , o ile większość nowelek, mniej - więcej opiera się na autentycznych wydarzeniach podkręconych rzecz jasna , można by napisać "doprawionych vegetą" , o tyle scena z imieninami Stalina , to bezczelne obrócenie sytuacji o 180 stopni , przypomnijmy że to dziennikarze TVN opłacili mistyfikacje pt urodziny hitlera , celem zdyskredytowania narodowców , tymczasem tutaj niby to samo , a jednak to Tv Trwam sie dostaje a nie Tvnowi

MocnyVito

Przecież Vega stwierdził, że TVN jest obiektywny, czego więcej można chcieć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones